Denizbank Mobil Para Transfer İşlemleri

Denizbank mobil para transfer işlemleri, telefonunuzla istediğiniz yerde ve istediğiniz saatte para göndermenize olanak sağlar.


Denizbank mobil para transfer işlemleri, bankanın mobil bankacılık uygulaması olan MobilDeniz ile sunduğu bankacılık hizmetleri içinde yer alır. Para transfer işlemleri banka müşterileri tarafından en çok tercih edilen ve kullanılan banka işlemleri arasında yer aldıkları için mobil bankacılık uygulamaları ile para gönderme işlemleri hem hızlı hem de son derece güvenli bir şekilde yapılabilir. Para gönderme ve alma ya da diğer bir adıyla para transfer işlemleri kendi içinde farklı hizmet alanlarına ve onlara bağlı değişik işlemlere ayrılır.
 Bu noktada mobil uygulama menüsü içinden yapılmak istenen işlem hızlı ve kolay bir şekilde bulunarak istenilen hesaptan gönderim yapılabilir. Aynı şekilde hesapların kontrolü de bu uygulama ile yapıldığı için gelen para transferleri sonrasında da sistem tarafından bilgilendirilirsiniz. Denizbank mobil para transfer işlemleri ve benzer işleri yapabilmek için ise öncelikle olarak kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapılması gerekir.

Denizbank Mobil Bankacılık Uygulaması Genel Yapısı Nasıldır?

Denizbank mobil bankacılık uygulaması MobilDeniz, yapı olarak kolay kullanılabilir ve birbiri arası entegre olmuş işlem ve hizmet menülerinden oluşur. Başlangıç olarak uygulama açıldığı zaman karşılama ekranı gelir ve burada bazı seçimler yapılarak sisteme giriş yapılır. İlk ekranda yer alan seçimler ise şunlardır;
 • Bireysel müşteri girişi
 • Kurumsal müşteri girişi
 • Parola al menüsü
 • Kullanıcı hesabı oluştur menüsü
Bunlardan seçilecek seçenekle sisteme giriş yapılır. Denizbank mobil bankacılık uygulaması MobilDeniz içeriğinde ise farklı hizmet ve işlemlerin bulunduğu alanlar yer alır. Bu kısımlar ise şu şekilde sıralanabilirler;
 • Hesaplarım
 • Kartlarım
 • Hızlı menü seçeneği
 • Varlıklar
 • Bildirim ve mesajlar
 • İşlemler
 • Kampanyalar
 • Kişisel bilgiler
Bu menüler ve daha fazla menü yardımı ile bu uygulama içinde yapılmak istenilen işlem ya da işlemler rahatlıkla bulunabilir ve hizmetlerden yararlanılabilir.

Denizbank Mobil Bankacılık EFT Ve Havale İşlemleri

Mobil bankacılık ile müşteriler hem mevduat hesaplarını kontrol edip işlem yapabilirler hem de kredi kartları ile ilgili tüm takip, ödeme işlemlerini yerine getirebilirler. Bu noktada Denizbank mobil bankacılık EFT ve havale işlemleri de yine mobil uygulama içinde bankacılık işlemleri alanından yapılabilirler. EFT ve havale gönderimlerini mevcut olan hesaplar arasından istenilen hesap üstünden yapmak da mümkündür. Öncelikle olarak güvenli giriş seçenekleri ile mobil bankacılık uygulamasına girilir ve ardından işlemler kısmından istenen işlem seçilir.
 
Gönderim işlemlerinin her aşaması uygulama tarafından yönlendirmelere sahip olduğu içinde çok kısa süreler içinde gönderimler yapılabilir. Denizbank mobil bankacılık EFT ve havale işlemleri ise diğer işlemler gibi belli bir ücrete ve limite tabidirler. Yapılacak olan EFT ve havale işlemleri için bu ücret ve limitlerin açık bir şekilde öğrenilmesi ise doğabilecek sorunları engellemek bakımından önem arz eder.

Denizbank Mobil Bankacılık Para Transfer Ücretleri

Bankacılık işlemlerinin hangi platform üzerinden yapıldığına bağlı olarak işlem ücretleri, komisyonlar ve masraflar olarak isimlendirilen ücretler alınır. Denizbank mobil bankacılık para transfer ücretleri de bu genel kural çerçevesi içinde belirlenmiş ve işlem özelliklerine göre değişen tutarları içerir. Mobil bankacılık ile yapılacak havaleler ve EFT gönderimlerinde her bir işlem için belirlenmiş bir alt ve üst limitte ücretler vardır. İşlemler bu limitler arasında bir ücretlendirmeye tabi tutulurlar. Bu kapsam içinde Denizbank mobil bankacılık para transfer ücretleri ise şu şekildedir;
 • Normal EFT işlemlerinde alt ve üst ücret limitleri, 1 TL-25 TL’dir.
 • Geç EFT işlemlerinde ise bu ücret aralığı, 1,5 TL-37,5 TL’dir.
 • Havale gönderim işlemleri limit sınırları, 0,5 TL ile 12,5 TL arasıdır.
 
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler