Denizbank Para Çekilebilir Mevduat

Denizbank Para Çekilebilir Mevduat hesabı ile vadeli mevduat yatırımlarınızı değerlendirebilir ve istediğiniz zaman vade bozulma derdi olmadan para çekebilirsiniz.


Denizbank Para Çekilebilir Mevduat hesabı, banka müşterilerinin vade süresi dolmadan önce vadeli mevduat hesaplarından para çekilebilmesini sağlayan bir hesaptır. Bu hesap sayesinde banka müşterileri, vade bozulması sorunu olmadan nakit çekimi yaparak ihtiyaçlarını giderebilirler. Bu yazımızda hem vadeli mevduat hesabı özelliği taşıyan hem de vade süresi dolmadan ve vade bozulması olmadan para çekimine imkân tanıyan para çekilebilir mevduat ürünü hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Denizbank Para Çekilebilir Mevduat Nedir?

Denizbank Para Çekilebilir Mevduat nedir?” sorusu, Denizbank’ın para çekilebilir mevduat hesabı hakkında ufak çaplı bilgi sahibi olan tüm yatırımcıların sorduğu sorulardan biridir.
Vadesinden önce vadeli mevduat hesabından para çekilmesine olanak tanıyan, hesabın vadeli özelliğini bozmayan ve birikimlerin değerlenmesi işlemi devam eden Denizbank mevduat ürünü; Para Çekilebilir Mevduat hesabıdır. Kısacası bu hesap; hem para çekiminin yapılabildiği hem de faiz getirisinin elde edilebildiği bir hesaptır. Vade bozulma derdi olmadan mevduat yatırımları söz konusu hesap üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir.Para Çekilebilir Mevduat hesabı sahibi olan kişiler, daha önceden belirlenmiş olan vade süresince vadeli mevduat hesabının vade sonunun beklenmesi zorunluluğu olmadan ve vadesinin bozulmadan banka tarafından belirlenmiş olan limit doğrultusunda anaparadan nakit olarak çekim yapabilirler. Ayrıca 1 yıl üstü vadeli hesaplar için yapılacak olan para çekiminde, birikmiş faizin tamamının alınması avantajı da söz konusudur.

Denizbank Para Çekilebilir Mevduat Avantajları

Denizbank, birikimlerini vadeli mevduatta değerlendirmek isteyen müşterilerine vade bozulması riski olmadan para çekilmesine de imkân tanıyarak hizmet verdiği Para Çekilebilir Mevduat hesabında çeşitli avantajlar sunar. Denizbank Para Çekilebilir Mevduat avantajları şunlardır:
 • Vade sonu beklenmeden hesap sahipleri, diledikleri zaman nakit çekimi yapabilirler.
 • Nakit çekimi sonrasında hesapta kalan anapara üzerine faiz işlemeye devam eder.
 • Nakit çekimi sonrasında hesapta kalan bakiye için standart faiz işletilir ve aynı zamanda çekilen tutar için de %0,25 faiz alınır.

Denizbank Para Çekilebilir Mevduat Özellikleri

Denizbank Para Çekilebilir Mevduat özellikleri aşağıdaki gibidir:
 • Para Çekilebilir Mevduat hesabından nakit çekme işlemleri, banka tarafından belirlenmiş olan limit tutarına ulaşıncaya dek ve vade süresince istenilen tutarda çekilebilir.
 • Hesap açılışının yapılmasının ardından sonraki gün itibari ile istenildiği zaman nakit para çekme işlemi gerçekleştirilir.
 • Para Çekilebilir Mevduat hesabı, altın mevduat veya TL mevduat hesapları için açılabilir.
 • Para Çekilebilir Mevduat hesabında bulunan bakiyenin 150.000 TL’si Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu güvencesinin altındadır.

Denizbank Para Çekilebilir Mevduat Faiz Oranları

Para Çekilebilir Mevduat hesabı, altın ya da Türk Lirası olarak açılabilir. Türk Lirası olarak açılmış olan Denizbank Para Çekilebilir Mevduat faiz oranları şu şekildedir:
 • 1 ay vadede; alt limiti 1.000 TL ve üst limiti 1.000.000 TL olan hesaplar için faiz oranı %7,60’tır.
 • 3 ay vadede; alt limiti 1.000 TL ve üst limiti 1.000.000 TL olan hesaplar için faiz oranı %7.70’tir.
 • 6 ay vadede; alt limiti 1.000 TL ve üst limiti 1.000.000 TL olan hesaplar için faiz oranı %7,70’tir.
 • 1 yıl vadede; alt limiti 1.000 TL ve üst limiti 1.000.000 TL olan hesaplar için faiz oranı %7,90’dır.

Denizbank Para Çekilebilir Mevduat Açma

Vade süresi gelmeden nakit çekilmesi fırsatını sunan ve vade bozulması sorunu olmayan Denizbank Para Çekilebilir Mevduat açma işlemleri için Denizbank’ın internet bankacılığından veya şube bankacılığından yararlanabilirsiniz. Denizbank müşterisi olan kişiler, şubeye gitmeden internet üzerinden Para Çekilebilir Mevduat hesabı için başvuru yapılabilir.
Denizbank müşterisi olmayan kişiler de şube bankacılığı aracılığı ile vade bozulmadan nakit çekme işlemleri yapabileceği Para Çekilebilir mevduat hesabı için başvuru yapabilirler.
Denizbank Para Çekilebilir Mevduat Açma İşlemini Buraya Tıklayabilirsiniz.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler