Denizbank Paracard Banka Kartı

Denizbank Paracard banka kartı ile banka kartınızı tüm nakit alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. ATM'ler üzerinden nakit para çekebilirsiniz ve internet alışverişlerinde kullanabilirsiniz.
Denizbank Paracard, Denizbank hesap sahibi olan müşterilerin kullanabildikleri mevcut hesaplarına bağlı olan ve müşteri profiline göre bazı istisnai özelliklere sahip olan kartlardır. Paracard mevcut hesap bakiyesi sınırları içinde her türlü nakit çekimi yapılabilen, yine alışverişlerde ve tüm ödemelerde aktif olarak kullanılabilen bir banka kartıdır. Banka kartları kişiler tarafından nakit para taşımak yerine kullanılan ve son yıllarda çok fazla tercih edilen bir bankacılık hizmetidir.
 Banka kartları yine bankaların vermiş oldukları bazı opsiyon ve avantajlardan da müşterilerin yaralanmalarına olanak sağlayan özelliklere sahip olabilirler. Bu noktada Denizbank Paracard alabilmek için kişilerin öncelikle bankada bir hesap açtırmaları gerekir ve hesap açılışını takip eden 15 iş günü içinde ise bu banka kartı banka tarafından kapalı bir zarfla müşteriye posta yoluyla teslim edilir. Teslim alındıktan sonra karta dair her türlü kullanım hakkı ve doğal sorumluluklarda müşteriye geçmiş olur.

Denizbank Paracard Banka Kartı Özellikleri Nelerdir?

Denizbank Paracard özellikleri konusunda kart sahiplerinin birçok avantajdan yararlandıkları söylenebilir. Öncelikle Paracard’ların bireyin direkt olarak Denizbank hesabına bağlı olan bir kart olduğu bilinir. Bu banka kartı ile isteyen bütün müşteriler hem ülke sınırları içinde hem de yabancı ülkelerde nakit para temini yapabilir, her türlü alışverişlerinde nakit para yerine bu banka kartını kullanabilirler.
 
Bu kart aynı Deniz Bonus kredi kartı gibi harcama yapıldıkça bonus kazanma ve biriken bonuslarla istenilen alışverişlerin yapılmasına da olanak tanır. Bu sayede birçok alınmak istenen ürün, kartta biriken bonuslarla yeterli miktara gelmesi durumunda ücretsiz olarak alınabilir. Bu özellik bu banka kartının önemli avantajlarından bir tanesidir. Yine Denizbank Paracard özellikleri içinde yer alan bir başka özellik de bütün PTT ATM noktalarında para çekmeye ve hesabı görüntülemeye olanak vermesidir. Ayrıca bu banka kartına kişiler yani banka müşterileri talep ettikleri kadar farklı hesaplarını entegre edebilirler ve bu hesapların tümünü de mobil, internet ve ATM bankacılığı ile yönetebilirler.

Denizbank Paracard Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Paracard ilk teslim alındığında daha önce herhangi bir Denizbank banka kartı ya da kredi kartı kullanmayan müşterilerin yeni bir şifre belirlemeleri gerekir. Halihazırda farklı kartlar kullanan müşteriler için yapılan bir kolaylık ise tanımlı kart şifrelerinin otomatik olarak yeni karta tanımlanmasıdır. Denizbank Paracard şifre alımı için müşteriler bankanın farklı olanaklarını hızlı ve güvenli olarak kullanıp şifre alım süreçlerini tamamlayabilirler.
 
Şifre alımında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar olduğu ve bu unsurların göz ardı edilememesi de son derece dikkate alınması gereken bir konudur. Denizbank Paracard şifre alımı için belirlenen şifre alım unsurları ise şu şekilde sıralanabilirler;
 • Telefon bankacılığı ile yeni şifre belirleme
 • SMS uygulamasıyla kart şifresi tanımlama
 • İnternet bankacılığı menüleri ile Paracard şifresi alma

Denizbank Paracard İle Yapılan İşlemler Nelerdir?

Denizbank Paracard ile yapılan işlemler farklı alanlarda yapılan işlemler olarak sınıflandırılmaya tabi tutulabilirler. Yapılan ilk işlem türleri her türlü yerde alışveriş yapabilmek ve hizmet bedellerini ödemektir. Bunun dışında Denizbank Paracard ile yapılan işlemler içinde ATM noktalarından alınabilecek hizmetlerde bulunur. ATM bankacılığı kullanılarak farklı türde birçok işlem bu banka kartı aracılığıyla yapılabilir. Bu hizmetler ve Paracard ile yapılabilen işler ise şu başlıklar altında sıralanabilirler;
 • Para çekme ve para yatırma işlemleri
 • Hesap yönetimi
 • Havale işlemleri
 • Fatura ve ödeme hizmetleri
 • Kredi kartı borç ödeme işlemleri
 • Motorlu taşıtlar vergisi ödeme hizmeti
 • Bankacılık yatırım işlemleri
 • Şifre ve güvenlik işlemleri
 • İnternet bankası şifre alımı

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler