Denizbank Telefon Bankacılığı Hizmetleri

Denizbank telefon bankacılığı hizmetleri, telefon üzerinden birçok bankacılık hizmeti almanıza ve yaşadığınız problemlerin çözümüne yardımcı olur.


Denizbank telefon bankacılığı hizmetleri, Denizbank müşterilerinin günün 24 saati ve haftanın her günü kesintisiz olarak hizmet alabilmesini sağlamak amacıyla telefon hattı üzerinden verilir. Bu hizmet sayesinde Denizbank müşterileri çeşitli sorunlar karşısında çözüme ulaşmak veya çeşitli konular hakkında bilgi almak için Denizbank telefon bankacılığından yararlanırlar. Ayrıca Denizbank müşterisi olmayan kişiler de çeşitli konularda bilgi alabilirler. Bu yazımızda, Denizbank’ın telefon bankacılığı hizmetleri hakkında detaylı olarak bilgiler sunacağız.

Denizbank Telefon Bankacılığı Müşteri Temsilcine Bağlanma

Denizbank da tıpkı diğer pek çok banka gibi çeşitli işlemlerin daha kolay gerçekleştirilebilmesi ve müşterilere daha iyi, daha hızlı bir hizmet verilebilmesi için sesli yanıt sistemini kullanır. Sesli yanıt sistemi sayesinde, kolay tuşlamalar aracılığı ile direkt olarak söz konusu durumlar hakkında bilgiler alınabilir veya söz konusu sorunlar çözüme kavuşturulabilir. Fakat kimi zaman banka müşterileri, sesli yanıt sistemi yerine Denizbank telefon bankacılığı müşteri temsilcisine bağlanma işlemini tercih ederler.
 Denizbank müşteri temsilcisine direkt olarak bağlanmak isteyen kişilerin öncelikle bankanın çağrı merkezi numarası olan 0850 222 08 00 ya da 444 0 800 numarasını araması gerekir. Daha sonra da kişilerin sesli yanıt sistemine TC kimlik numaralarını giriş yapmaları şarttır. Bu işlemin de gerçekleştirilmesinin ardından gerekli olan tuşlamalar yapılmalıdır. Üçüncü adıma gelindiğinde ise kişilerin öncelikle 5’i, sonra yine 5’i ve daha sonra da 0’ı tuşlaması gerekir. Bu işlemlerin yapılması ile kişiler direkt olarak Denizbank’ın müşteri temsilcisine bağlanacaktır.

Denizbank Telefon Bankacılığı İşlemleri

Denizbank, müşterilerine iyi bir deneyim sunmak amacıyla pek çok hizmetini telefon bankacılığı aracılığı ile verir. Genel olarak pek çok hizmet bu bankacılık hizmeti ile veriliyor olsa da telefon bankacılığının da kısıtlılıkları söz konusudur. Denizbank telefon bankacılığı işlemleri, sesli yanıt sistemi üzerinden gerçekleştirilen ve müşteri temsilcisi aracılığıyla gerçekleştirilen işlemler olarak iki farklı kategoriye ayrılırlar. Sesli yanıt sistemi ile gerçekleştirilebilecek olan Denizbank telefon bankacılığı işlemleri şunlardır:
 • Şifre işlemleri
 • Kredi kartı işlemleri
 • Hesap işlemleri
 • Kredi işlemleri
 • Ödeme işlemleri
 • Kurtaran hesap işlemleri
 • Yatırım işlemleri
Denizbank, sesli yanıt sistemi aracılığıyla gerçekleştirilebilecek olan işlemlerde şifre işlemleri adı altında; Paracard ve kredi kartı şifresi alma, Paracard ve kredi kartı şifresi değiştirme, AçıkDeniz internet bankacılığı e-parola alma gibi hizmetler verir.
 
Denizbank telefon bankacılığı hizmetleri arasında sesli yanıt sistemi ile kredi kartı işlemleri de yapılabilir ve bu kategori altında; kredi kartı başvurusunun sonucunun öğrenilmesi, kredi kartı kurye durumunun sorgulanması, kredi kartı hesap kesim tarihinin öğrenilmesi, kredi kartına tanımlı olan limitin bilgisine ulaşılması gibi hizmetler verilir. Ayrıca bu kategori altında sesli yanıt sistemi; kredi kartı borcu ödenmesi, kredi kartının internet harcamalarına açılması, taksitli nakit avans kullanılması, kredi kartı toplam ekstre borcunun ödenmesi işlemlerinin yapılmasına da olanak tanır.
 
Denizbank’ın müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanılması ile gerçekleştirilebilecek olan işlemler ise şunlardır:
 • İnternet bankacılığı işlemleri
 • Hisse senedi işlemleri
 • Yatırım işlemleri
 • Kredi işlemleri
 • Vergi ve ceza işlemleri
 • Fatura ve ödeme işlemleri
 • Şans oyunları işlemleri
 • Banka kartı işlemleri
 • Hesap yönetimi
 • Para transferleri işlemleri
Denizbank müşteri hizmetleri yetkililerine bağlanılması ile hesap yönetimi kategorisi altında; e-dekont alınması, hazır hesap bilgilerinin öğrenilmesi, kredi hesap takibinin yapılması, vadesiz mevduat hesabı açılması veya kapatılması, vadesiz hesap ekstre gönderilmesi gibi hizmetler alınabilir.
 
Denizbank’ta para transferi işlemleri yalnızca bankanın ATM’leri, şubeleri, mobil uygulaması ve internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleşir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için müşteri hizmetleri yetkililerinde de hizmet alınabilir. Bu kapsamda; havale, EFT, swift, virman yapılabilir, ileri tarihli olarak işlem talimatları verilebilir, kayıtlı işlem takibi yapılabilir ve başka bankalara olan kredi kartı borcunun ödenmesi işlemleri gerçekleştirilebilir.
 
Denizbank telefon bankacılığı ile ödemeler ve fatura ödemeleri de yapılabilir. Dolayısı ile Denizbank müşterileri, diledikleri zaman diledikleri yerden elektrik, su, doğal gaz fatura ödemelerini yapabilirler, çeşitli derneklere ve kurumlara bağış yapabilirler, OGS, EGO, KGS yüklemesi yapabilirler ve dilerlerse de BAĞ-KUR ya da SSK prim ödeme işlemlerini sorunsuz olarak yapabilirler.

Denizbank Telefon Bankacılığı Sesli İmza Oluşturma

Denizbank telefon bankacılığı sesli imza oluşturma işlemi yine bankanın telefon bankacılığına bağlanılması ile gerçekleştirilir. Bir kez sesli imza oluşturan kişilerin yeniden sesli imza oluşturmasına gerek kalmaz. Bir kez sesli imza oluşturan banka müşterileri, her telefon bankacılığı sistemine bağlandığında hizmet alabilirler.
 
Denizbank sesli imza, bir çeşit şifredir ve her müşterinin sesli yanıt şifresi veya imzası kendisine özeldir. Şifre yerine kullanılabilen ses aracılığı ile Denizbank müşterileri işlemlerini güvenlik çerçevesinde ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Denizbank telefon bankacılığı sesli imza oluşturma işleminin gerçekleştirilebilmesi için Denizbank müşterilerinin 0850 222 0 800 numaralı çağrı merkezini araması ve sesli imza oluşturulması için gerekli olan tuşlamayı yapmaları gerekir. Bu işlemin yapılması ile birlikte, Denizbank sistemi tarafından önceden belirlenmiş olan cümlenin üç kez art arda kişiler tarafından tekrar edilmesi durumunda sesli yanıt girişi başarıyla gerçekleşir.
 
Böylelikle Denizbank müşterileri oldukça kolay bir şekilde ve kısa sürede sesli imzalarını oluşturabilirler ve hemen bankacılık hizmetlerinden pratik bir şekilde yararlanmak amacıyla kullanmaya başlayabilirler. Sesli yanıt sistemi ile Denizbank telefon bankacılığı hizmetleri almak istemeyen kişiler de müşteri temsilcisine bağlanarak işlemlerini gerçekleştirebilirler.
 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler