Denizbank Vadeli Altın Hesabı

Denizbank Vadeli Altın Hesabı, altınlarınızın karlı bir vadeli mevduat yatırımına dönüşmesine olanak sağlar.


Denizbank Vadeli Altın Hesabı, birikimlerini altın olarak değerlendirmek ve altın üzerinden kazanç sağlamak isteyen Denizbank müşterilerine sunulan bir mevduat hesabı ürünüdür. Bu vadeli mevduat hesabı sayesinde hem altına yatırım yapma şansı elde edebilir hem de vadeli mevduat geliri elde edebilirsiniz. Yazımızın devamında Denizbank Vadeli Altın Hesabı hakkında her türlü detayı bulabilirsiniz.

Denizbank Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Denizbank Vadeli Altın Hesabı nedir?” sorusu, altın üzerinden vadeli mevduat geliri elde etmek isteyen ve Denizbank’ın vadeli altın hesap avantajlarını öğrenen yatırımcıların ortak sorusudur. Denizbank Vadeli Altın Hesabı, altın birikimlerinin kaybolma, çalınma, düşük ayar riskleri söz konusu olmaksızın değerlendirilebilmesine olanak sağlar.
 Bu hesap aracılığı ile birikimlerini altın yatırımına çevirenler, bir taraftan bankanın faiz getirisi elde ederken, bir taraftan da güvenilir yatırım gerçekleştirebilirler. İsteyen kişiler 1 ay ya da 3 ay vadeli olarak hesaptan yararlanabilirler. Vadeli Altın Hesabı'nda 1 günden başlayarak 400 güne kadar vade süresi tercih edilebilir. Dolayısı ile Denizbank Kırık Vadeli Mevduat ürünü de vadeli altın hesabıyla birlikte kullanılabilir.
 
Denizbank Vadeli Altın Hesabı için banka tarafından uygulanan faiz oranı, bankanın herhangi bir şubesi aracılığı ile banka görevlilerinden öğrenilebilir. Dileyen kişiler kendilerine en yakın olan Denizbank şubesinden Vadeli Altın Hesabı faiz oranı hakkında bilgi isteyebilir. Denizbank söz konusu vadeli mevduat ürününde altın miktarınıza göre size özel faiz oranı verir. Haliyle banka şubesinden veya telefon bankacılığından konu hakkında bilgi almak, daha net bir sonuca ulaşmanıza neden olur.
 
Telefon bankacılığı aracılığı ile bu mevduat ürünü hakkında bilgi almak isteyen kişiler 0850 222 08 00 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirler.

Denizbank Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Denizbank Vadeli Altın Hesabı nasıl açılır?” şeklinde bir soru aklınızda yer alıyorsa, hesap açma işleminin birçok yönteminin olduğunu söylemek isteriz. İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı ve Denizbank şubeleri üzerinden söz konusu hesabı açmak son derece kolaydır. Denizbank hesabınız yoksa öncelikle Denizbank hesabı açıp, sonrasında vadeli altın hesabı başvurusu yapmanız gerekir.
 
Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı sahibi olan kişiler, Vadeli Altın Hesabı için bankanın telefon bankacılığından yararlanarak başvuru gerçekleştirebilirler. Bunun için 0850 222 08 00 numaralı telefonun aranması ve Denizbank çağrı merkezi yetkilisine talep iletilmesi yeterlidir. Banka yetkilileri gerekli bilgileri alarak, hesap açma işlemlerini gerçekleştirirler.
 
Denizbank Vadeli Altın Hesabı başvurusu için bankanın internet bankacılığından da yararlanılabilir. Dileyen kişiler, Denizbank resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.
 
Şube bankacılığı aracılığıyla da Vadeli Altın Hesabı başvurusu yapılabilir. Bunun için hesap açtırarak olan kişilerin herhangi bir Denizbank şubesine kimlik kartları ile şahsen gitmesi yeterlidir.
 
Denizbank Vadeli Altın Hesabı Açmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Denizbank Vadeli Altın Hesabı Özellikleri

Müşterilerine altın üzerinden çifte kazanç sağlama fırsatı sunan Denizbank, Vadeli Altın Hesabı ile de ön plana çıkar. Güvenli bir şekilde altın yatırımı yapılmasını sağlarken aynı zaman da altın üzerinden faiz getirisi de sunan Denizbank Vadeli Altın Hesabı özellikleri genel olarak şunlardır:
  • Vadeli Altın Hesabı'nın açılışı için gerekli olan minimum tutar 10 gram altındır.
  • 10 gram altın minimum tutarı ile açılan Vadeli Altın Hesabına 1 gram ve katları olacak şekilde yatırım yapılabilir.
  • Vadeli Altın Hesabı sahibi olan kişiler hem altının değer kazanıp fiyat artışı göstermesinden hem de banka faiz getirisinden kazanç elde etme imkânına sahip olurlar.
  • Altın alım ve satımı yapılırken işçilik maliyeti gibi masrafların olması söz konusu değildir.
  • Birikim yapılan altınlar için kayıp, çalıntı, sahtecilik gibi olumsuz durumların yaşanması riski bulunmaz.
  • Gerçek kişiler adına açılan ve ticari işlemlere konu olmayan Vadeli Altın Hesabı için de 150.000 TL'ye kadar olan bakiyeler için sigorta yapılabilir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler