Denizbank Vadesiz Mevduat Hesap

Denizbank Vadesiz Mevduat Hesap ile tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilir, paranızı güvenli bir yerde tutabilir ve birikimlerinizi çeşitli şekillerde değerlendirebilirsiniz.


Denizbank vadesiz mevduat hesabı, bankacılık işlemlerinin kolaylaşmasını sağlayan, günlük bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak tanıyan bir mevduat hesabı türüdür. Bu yazımızda Denizbank’ın vadesiz mevduat hesabı hizmetlerini, sunduğu kolaylıkları ve sahip olduğu özellikleri ele alacağız.

Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı Nedir?

Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı nedir?” sorusu, Denizbank müşterisi olan veya olmayı düşünüp, vadesiz mevduat hesabı hakkında fikir sahibi olan kişilerin ortak sorusudur. Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı, kişilerin EFT, havale gibi para transferlerini, kredi kartı ve kredi gibi ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirmesini sağlayan bir bankacılık hizmetidir. Bireysel bankacılık işlemleri kapsamında tüm bu işlemler Denizbank’ın Vadesi Mevduat Hesabı sayesinde gerçekleştirilebilir.
Denizbank’ın müşterilerine sunduğu bu hizmet aracılığı ile haftanın her günü ve her saati banka ATM’leri aracılığı ile de işlem yapabilmek, para çekmek ve para yatırmak mümkün olur. Dileyen herkes vadesiz hesap sayesinde sahip oldukları banka kartı ile günlük para çekme limiti dahilinde ATM’lerden para çekebilir ve yatırabilir. Ayrıca nakit taşınmasına gerek duyulmadan, yapılacak olan alışverişlerde Denizbank banka kartı da kullanılabilir.Denizbank’tan hizmet alan ve Denizbank vadesiz mevduat hesabı sahibi olan tüm müşterilerin, vadesiz mevduat hesaplarında bulunan 150.000 TL’lik meblağı, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kapsamında banka tarafından güvence altına alınır.

Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı Açma

Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı açma işlemi oldukça kolaydır. Dileyen herkes Denizbank’ın ayrıcalıklarından yararlanmak için vadesiz hesap ürününe başvuru gerçekleştirebilir. Denizbank’ta herhangi bir hesabı bulunmayan kişilerin vadesiz hesap açtırabilmesi için banka kimlik belgeleri eşliğinde gitmesi ve şahsen bir başvuru gerçekleştirmesi gerekir.
Denizbank müşterisi olan kişiler ve yeni bir vadesiz mevduat hesabı açtırmak isteyen kişiler, Denizbank’ın telefon bankacılığı üzerinden 0850 222 08 00 numaralı telefonu arayarak hesap açılışı yapabilirler.

Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı Avantajları

Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı avantajları, diğer banka hesapları ile hemen hemen aynıdır. Yapılan bankacılık işlemlerinin diğer bankalara göre biraz daha uygun veya yüksek fiyatlı olması söz konusu olabilir. Genel olarak vadesiz mevduat hesabının müşterilere sağladığı avantajlar şunlardır:
 • Günün 24 saati ATM bankacılığı ile para yatırma ve para çekme
 • Düzenli ödemeler için talimat verme
 • Fatura ve benzeri gibi ödemeler için otomatik ödeme talimatı verme
 • Nakit taşınmasına gerek duyulmaksızın banka kartı ile alışveriş gerçekleştirme
 • Denizbank’ta bulunan ya da başka bankalarda bulunan hesaplara para yatırma
 • Denizbank’ta bulunan ya da başka bankalarda bulunan hesaplardan para alma
 • Vergi ve harç ödemesi yapma
 • Mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden bankacılık işlemleri yapma
 • Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden Denizbank’a kredi kartı başvurusu yapma
 • Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden Denizbank’a kredi başvurusu yapma
 • Birikimleri banka güvencesi altında saklama
Dileyen Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı sahipleri, DenizMobil uygulaması üzerinden bankanın diğer mevduat ürünleri için başvuru gerçekleştirebilir ve birikimlerini yatırıma dönüştürebilir.

Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı Kapatma

Denizbank Vadesiz Mevduat Hesabı sahibi olan fakat bu hizmetten artık yararlanmak istemeyen kişiler, bu mevduat hesaplarını kapatmak için bankaya yazılı olarak bir talimat vermek durumundadır. Ayrıca verilecek olan talimat ile birlikte vadesiz hesaba ait olan hesap cüzdanı da bankaya ibraz edilmelidir. Kişilerin, sahip oldukları vadesiz hesap cüzdanlarını bankaya ibraz edememesi durumunda, hesap cüzdanında belirtilmiş olan bakiyeli hesap kapatıldığından dolayı, hesap cüzdanı geçersiz bir hale gelir.
Denizbank müşterilerinin Denizbank vadesiz mevduat hesabı kapatma işlemi yapması için şahsen bir başvuru gerçekleştirmesi ve banka şubesine yazılı olarak bir talimat vermesi zorunludur.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler