Denizbank Altın Günleri

Denizbank Altın Günleri ürünü, geleneksel altın günlerinin banka ortamında gerçekleşmesi ve bu sayede yatırımcıların kar elde etmesini sağlayan bir üründür.


Denizbank Altın Günleri ile yastık altında bulunan altın birikimleri çok daha fazla değer kazanır. Denizbank’ın Deniz Altın hizmeti ile fiziki olan altın birikimleri uzmanlar tarafından değerlendirilir ve mevduat hesaplarında kazançlı yatırımlara dönüşür.

Denizbank Altın Günleri Nedir?

Denizbank Altın Günleri yani Deniz Altın hizmetiyle, fiziki altın sahibi olan kişilerin bu birikimlerini mevduata çevirmesine aracı olur. Cumhuriyet altınından çeyrek altına, altın küpeden altın yüzüğe, altın bilezikten altın kolyeye kadar bütün fiziki altınlar, İstanbul Altın Rafinerisi uzmanlarınca değerlendirilmeye alınır ve daha sonra da mevduatlara dönüştürülür. Denizbank Altın Günleri sayesinde, fiziki altın sahipleri değerinde altınlarını mevduata çevirirken aynı zamanda güvenli bir yatırım yapma şansını elde etmektedir.

Denizbank Altın Günleri Özellikleri

Denizbank Altın Günleri ile çeşitli fiziki altınlara sahip olan kişiler, altınlarının uzmanlar tarafından sahtecilik ve dolandırıcılık gibi faaliyetler söz konusu olmaksızın değerlendirilmesi fırsatına sahip olurlar. Genel olarak Denizbank’ın Deniz Altın hizmetinin özellikleri şunlardır:
  • Değerlendirilmesi için getirilen fiziki altınların has altın miktarı, mevduat sahibi olacak olan kişilerin hesabına gram altın olarak yatırılır.
  • Banka herhangi bir altın alımı veya satımı işlemi yapmaz ve bu sebeple, altın alım satımında söz konusu olan kur kaybı dezavantajı yaşanmaz.
  • Yatırım amacı ile yatırımcılar tarafından satın alınmış olan altınların güvenli bir şekilde saklanması mümkün olur. Çalınma riski tamamen ortadan kalkar.
  • Kiralık kasa masrafı söz konusu olmaz.
  • Hesap işletim ücreti söz konusu olmadığı için yatırımların masrafsızca korunur.
  • Bankaya yatışı gerçekleştirilen altın birikimleri Vadeli Altın Mevduat Hesabı veya Altın Biriken Hesap olarak dönüştürülür ise faiz getirisi de gerçekleşeceğinden ekstra bir kazanç elde edilir.
  • Altın birikimleri devlet güvencesinin altına girer.
  • Hesaplarda bulunan altınlar, hesap sahiplerinin ihtiyaçları doğrultusunda nakde çevrilebilir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler