Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekebilirim?

Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekebilirim? Başvuru Bankanızda Hesabınız Var Mı? Destek Kredisi Başvuru Sonucu Öğrenme konularında cevapları yazımızda bulabilirsiniz.


Destek kredisi onaylananlar kredilerini hesaplarına nasıl çekebilirler? Bu yazımızda destek kredisine başvurarak olumlu sonuç alanların hesaplarına kredi tutarlarını nasıl çekeceklerini inceleyeceğiz.
 



Üç kamu bankası 1 Nisan 2020 itibariyle Ekonomiye Destek Paketi kapsamında 6 ay geri ödemesiz ertelemeli destek kredilerini açıkladılar. Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası başlangıçta 5.000, 7.500 ve 10.000 TL’lik ve %0,49 faiz oranıyla bu kredi paketlerini açıklamış olsalar da gerek başvuru sayısı gerek de destek kredisi alma şartları esnekliğinden dolayı 3.000 TL’lik bir seçeneği de paket içerisinde dahil ettiler. 1 Nisan’dan bu yana başvurular alınıyor ve üç kamu bankası da olumlu olarak dönüşleri gerçekleştiremeye başladı. Destek kredisi onaylananlar kredilerini hesaplarına nasıl çekeceklerini düşünmeye başladılar.
 
6 Ay geri ödemesiz ertelemeli destek kredisine başvurmak ve başvuru ile ilgili detaylı bilgi edinmek için bu linkteki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Destek Kredisi Başvuru Sonucu Öğrenme

Destek kredisi başvuru sonucunu öğrenmek için üç kamu bankasının da farklı kanalları bulunuyor. Şimdi bu üç kamu bankasına yaptığınız destek kredisi başvuru sonucu nasıl öğrenilir, bankalar özelinde inceleyelim.
 
Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu yaptıysanız başvuru sonucunu öğrenmek için buraya tıklayınız.
 
Vakıfbank destek kredisi başvurusu yaptıysanız başvuru sonucu için başvurunuz esnasında “Başvurunuz değerlendirilmeye alınacak olup, başvurunuzun olumlu bulunması durumunda tarafınıza bilgilendirme SMS’i gönderilecektir.” şeklinde bir mesaj karşınıza çıkacaktır. Sonucunuzu sorgulamak isterseniz 0 850 222 0 724 numaralı müşteri iletişim hattını arayabilirsiniz. Yoğunluktan dolayı müşteri temsilcisine erişmekte zorlanabilirsiniz. Hatta banka müşterisi değilseniz bankanın müşteri temsilcisine erişmek daha da zor bir hal alabilir.
 
Halkbank destek kredisi başvurusu yaptıysanız başvuru sonucu için bankanın SMS ile geri dönmesini beklemelisiniz. Banka SMS ile geri döndükten sonra SMS’teki bağlantı linkine tıklayarak hesabınıza paranızı çekebilirsiniz. Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredinizi Halkbank internet sitesi üzerinden sorgulamak için bu linkteki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Başvuru Bankanızda Hesabınız Var Mı?

Başvuru yaptığınız bankanın müşterisi değilseniz bankada bir hesap açmanızı öneririz. Zira sonraki süreçte kredi başvurunuz olumlu olursa kredinizi çekmek için bir vadesiz Türk lirası hesabına ihtiyacınız olacak. Aşağıdaki linklerden üç kamu bankası için nasıl hesap açacağınızı öğrenebilirsiniz.
Ziraat Bankası vadesiz TL Hesabı Açmak
Vakıfbank Vadesiz TL Hesabı Açmak
Halkbank Vadesiz TL Hesabı Açmak

Destek Kredisi Hesaba Nasıl Aktarılır?

Destek kredisini hesaba aktarmak için başvurduğunuz bankada hesabınız bulunuyorsa bir sorun oluşmamaktadır. Destek krediniz onaylandıysa ve kredinizi nasıl çekeceğinizi merak ediyorsanız üç kamu bankası için de çözümleri aşağıdaki yazılarımızda sizler içinde detaylı şekilde anlattık.

Ziraat Bankası Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim?
Halkbank Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim?
Vakıfbank Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim?
Kategori:

Diğer Makaleler