Destek Kredisi 6 Ay Geri Ödemesiz Bireysel Temel İhtiyaç Kredileri

1 Nisan 2020 tarihinde başvuruya açılan 6 ay geri ödemesiz olarak alabileceğiniz ve destek kredisi olarak açıklanan bireysel ihtiyaç kredileri için tüm detaylarını öğrenebilirsiniz.


Destek Kredisi 6 Ay Geri Ödemesiz Bireysel Temel İhtiyaç Kredileri bilgilerini içeren yazımızı aşağıda okuyabilirsiniz.
Üç kamu bankası olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank aylık hane halkı geliri 5.000 Türk lirası ve altındaki müşterilerini finansal olarak desteklemek amacıyla %0,49 faiz oranıyla 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli en fazla 10.000 Türk Lirası kredi çekilebilecek şekilde Destek Kredisi 6 Ay Geri Ödemesiz Bireysel Temel İhtiyaç Kredileri kampanyasını açıkladılar.

Tüm dünya ve ülkemiz Covid-19 salgını sebebiyle zor zamanlar geçirirken üç kamu bankası; Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank bireysel müşterileri için 6 ay geri ödemesiz kredi imkânı sunuyor. Bu makelemizde Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank’ın Destek Kredisi 6 Ay Geri Ödemesiz Bireysel Temel İhtiyaç Kredileri kampanyasını ve başvuru şartlarını sizlere sunacağız.

6 Ay Geri Ödemesiz Devlet Destekli Temel İhtiyaç Kredisi

Üç kamu bankasının yaptıkları ortak açıklama uyarınca, dünya genelinde yaşanan ve ülkemizde de etkisi ağır hissedilen yeni tip Covid-19 salgının sosyal yaşam, ekonomi, istihdam ve üretim açısından oluşturduğu zararları minimum ölçeklere indirgeme hedefiyle Destek Kredisi paketini duyurdular. Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri koşullarına göre oluşturulan bu destek kredisi, hane halkı geliri aylık 5.000 lira ve altındaki bireysel müşterilerin ekonomik olarak desteklenmesi amacıyla uygulanmaya başlandı.

Başta sağlık olmak üzere, kira, (elektrik, su, doğalgaz vb.) fatura gibi ihtiyaçların karşılanmasında kolaylık sağlamak için oluşturulan bu kredi paketinin faiz oranı %0,49 olarak açıklandı.

Normal kredi koşullarından bağımsız olarak başvurular gerçekleştirilebilecek olup, ödeme gücü kontrolü yapılmayacak. Bu da kredi notunuzun olmaması ya da farklı bankalara kredi borcunuzun olması gibi durumlarda dahi başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını işaret ediyor. Bununla birlikte kefil sistemi de bu kredi için geçerli olmayacak yani kredi kullandırımında kefil beyan şartı aranmayacak.

Destek Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank müşterilerinden hane halkı geliri aylık 5.000 Türk lirası ve altında bulunanlar bireysel destek kredisi başvurusunda bulunabilir. Bir haneden yalnızca bir kişinin başvurabileceği destek kredisi kampanyasına sadece bir bankadan başvuru gerçekleştirilebilecek. Asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek erbapları da bu krediden faydalanabilecek grup arasında yer alıyorlar.

Destek Kredisinden Nasıl Yararlanırım?

Kampanyadan faydalanmak için şartları karşılamanız ve bankaların internet bankacılığı şubelerine, mobil uygulamalarına erişmeniz yeterlidir. Covid-19 salgını nedeniyle başvurular sadece internet şubelerinden ya da SMS başvurusu ile yapılabilmektedir.

Olumlu sonuçlanan kredi tutarları hesaplara aktarılacak ve müşteriler paralarını ATM’ler aracılığıyla çekebilecekler.

Başvuru kanallarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Halkbank Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank internet şubesine girdikten sonra; Başvuru>Bireysel Kredi Başvurusu>Kredi Türü: Tüketici Kredisi>Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını takip ederek kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

SMS ile de Halkbank Destek Kredisi ürününe başvuru yapabilirsiniz. Bunun için aralarında boşluk bırakarak “DESTEK, T.C.K.No, Hane geliri, İstenen kredi tutarı” (Örnek metin: DESTEK 01234567890 2500 5000) yazdıktan sonra 3452’ye SMS göndermeniz yeterli.

Ya da dilerseniz buraya tıklayarak Halkbank internet sitesinden direkt bir form doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Krediniz onaylandıysa ve nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız Halkbank Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim? yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu yaparak 6 Ay Geri Ödemesiz Bireysel Temel İhtiyaç Kredileri kampanyasından kredi kullanmak istiyorsanız, buraya tıklayarak hem kredi detayları ile ilgili bilgilere ulaşabilir hem de Hemen Başvur butonu yardımıyla başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası bireysel temel ihtiyaç kredisi başvurusunu hemen gerçekleştirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Mobil internet şubesini kullanarak da başvurunuzu hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuzun hangi aşamada olduğunu incelemek isterseniz buradaki link üzerinden Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu sorgulaması yapabilirsiniz.

Krediniz onaylandıysa ve nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız Ziraat Bankası Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim? yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Vakıfbank Destek Kredisi Başvurusu

Vakıfbank destek kredisi başvurusu yaparak kredi kullanmak için SMS göndermeniz yeterli. Bunun için birer boşluk bırakarak DESTEK, T.C. Kimlik No, Hanegeliri (Örnek Metin: DESTEK 01234567890 2500) yazıp 5724 numaralı hatta SMS gönderebilirsiniz.

Krediniz onaylandıysa ve nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız Vakıfbank Destek Kredim Onaylandı, Kredimi Nasıl Çekerim? yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Nasıl ve Ne Kadar Ödeyeceğim?

6 aylık öteleme dönemi sonrasında 30 aylık bir ödeme vadesi bulunmaktadır. Dilerseniz ödemesiz dönem sayısını kısaltabilirsiniz. Bu oranlar:
10.000 TL kredi tutarı için 36 ay vade ile 6 ay ödemesiz (Sonraki 30 ay boyunca ve %0,49 faiz oranıyla) 376 TL
7.500 TL kredi tutarı için 36 ay vade ile 6 ay ödemesiz (Sonraki 30 ay boyunca ve %0,49 faiz oranıyla) 282 TL
5.000 TL kredi tutarı için 36 ay vade ile 6 ay ödemesiz (Sonraki 30 ay boyunca ve %0,49 faiz oranıyla) 188 TL 
3000 TL kredi tutarı için 36 ay vade ile 6 ay ödemesiz (Sonraki 30 ay boyunca ve %0,49 faiz oranıyla) 113 TL olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurular Ne zaman Sonuçlanacak?

Başvuru sonuçları açıklanmaya başlandı! Şimdiye dek açıklanan sonuçlar arasında başvurusu olumsuz değerlendirilen çok az kişinin olduğu ve olumsuz sonuçların yanlış krediye başvuru ile alakalı olabileceği belirtildi. Başvuruların artık kısa sürede tamamen açıklanması bekleniyor.
Kategori:

Diğer Makaleler