DOGE Coin Geleceği 2022-2024 DOGE Coin Yorum

DOGE Coin Geleceği 2022-2024 DOGE Coin Yorum Analizini sizler için hazırladık. DOGE Coin hakkında tüm bilgiler için yazımızı okuyabilirsiniz.
​2013 yılında piyasaya sürülen bir şaka coin’i olan Dogecoin fiyat tahmini, yatırımcıları açısından yakından takip edilen bir veri. Bitcoin’in ardından piyasaya çıkan ilk altcoin olan Litecoin’in kod yapısı üzerine inşa edilmiş Dogecoin, bir internet esprisi üzerine geliştirilmiş bir kripto para. Borsalarda DOGE simgesi ile işlem gören Dogecoin, kısa süre içinde geniş bir topluluk yaratmasıyla en popüler kripto paralardan biri haline geldi. Meme coin konseptinin öncüsü olan Dogecoin’in güncel fiyatına, DOGE USDT bağlantısı üzerinden erişmek mümkün.
 DOGE fiyat tahmini, yatırımcıları ve DOGE topluluğu tarafından yakından takip edilen konulardan. Şaka amaçlı bir coin olarak geliştirilmesine karşın, Elon Musk gibi isimler tarafından da satın alınan ve kripto para ekosisteminin önemli bir parçası olan Dogecoin, birçok yatırımcının portföyünde yer alıyor. Kripto paralarda uzun vadeli tahminde bulunmak zor olsa da, belli teknik analiz metotlarına göre Dogecoin tahminlerini paylaşan platformlar mevcut. Kripto para fiyatlarının paylaşıldığı Coin Price Forecast’e göre, Dogecoin fiyatı 2025 yılı içinde 0,16 doları, 2030 yılı içinde ise 0,23 doları görebilir. Bununla birlikte bu tahminler, yalnızca teknik analizi baz aldığı için bir kesinlik içermiyor.

Dogecoin Geleceği 2022

Dogecoin, kripto para piyasasının en popüler meme, yani espri temalı coin’leri içinde yer alıyor. Dogecoin fiyatı 2022 yılının ilk yarısında, birçok kripto parada olduğu gibi düşüşe geçti. Bununla birlikte, Dogecoin fiyat analizlerinde pozitif bir yaklaşım içinde olan analistler mevcut. Dogecoin gibi spekülatif coin’lerin, haberlere ve gelişmelere, topluluğa bağlı olarak yükselebilmesi, bu düşüncenin arka planındaki desteklerden. Buna karşın, kripto para dünyasında yeni dinamikler her an gelişebildiği için, bu tahmin bir kesinlik içermemekte. DOGE fiyatının düşmesi beklentisi içinde olan analistler, meme coin’lere olan ilginin azalması ve piyasada genel bir ayı trendi oluşması öngörüsüne sahip. Bu durum değişebileceği için, Dogecoin fiyatında kesin bir düşüş tahmininden söz etmek mümkün değil.

Dogecoin Geleceği 2023 - 2024 - 2025

Uzun vadeli yatırımcılar için, Dogecoin fiyatı 2025 yılına kadar önemli. Kripto paralarda genel bir alış ya da satış dalgasının yanı sıra, Dogecoin özelinde toplulukla ilgili gelişmeler fiyatı etkileyebilecek faktörler arasında. Kripto para sepetinde Dogecoin gibi meme coin’leri tutanlar için, uzun vadeli tahminleri paylaşan bir platform olan Coin Price Forecast, 2030 yılına kadar kripto paralara dair tahmi verilerini kullanıcılarına sunuyor. Platformun verilerine göre Dogecoin fiyatı 2023 yılı içinde 0,124 dolar, 2024 yılı içinde 0,133 dolar, 2025 yılı içinde ise 0,168 dolar düzeyini görebilir. Dogecoin fiyat tahminleri, yalnızca teknik analiz verilerine dayandığı için, bir kesinlikten söz etmek mümkün değil. Kripto para piyasasındaki genel bir yükseliş ya da düşüş trendi, Dogecoin özelinde spekülatif gelişmeler DOGE fiyatını etkileyebilir.

Dogecoin Alınır mı?

Dogecoin, piyasaya sürülen en eski coin’lerden biri. Teknik olarak Bitcoin ile aynı blokzincirine sahip Litecoin’in bir kod çatallanması olan Dogecoin, eşler arası ödeme aracı olarak kullanılabiliyor. Dogecoin’in geliştirilmesi sürecinde, herhangi bir hedef belirlenmedi ve yalnızca bir internet esprisi odak noktasındaydı. Gelinen noktada, güçlü topluluğu ile öne çıkan bir espri temalı coin olan Dogecoin, birçok yatırımcının tercihi oldu. Dogecoin’in, geçmişte çok düşük fiyatlardan işlem görürken yüksek değerlere ulaşması da, coin’i ön plana çıkaran detaylardan oldu.
 
2017 yılında 0,0001 seviyelerinden işlem gören Dogecoin, 2021 yılında 0,65 doları geçerek tarihi zirvesini gördü. Bununla birlikte DOGE, 2022 yılındaki düşüşün ardından 0,1 doların altına geriledi. Bu anlamda kripto para, eski yatırımcılarına kâr elde ettirirken, bazı yatırımcıların ise zarar etmesine neden oldu.

Dogecoin Nereden Alınır?

Dogecoin satın almak için, en düşük alım satım komisyonlarını sunması ile öne çıkan kripto borsası Kucoin tercih edilebilir. Dünyada her 4 kişiden 1’inin tercih ettiği kripto para borsası, işlem hacmi bakımından ilk 5’te yer alıyor. DOGE, SHIB ve diğer meme token’leri satın almak için hem masaüstü-mobil web sitesi, hem de Android-iOS mobil uygulaması üzerinden hizmet sunan borsa, birçok avantaj sağlıyor. Her yeni üyeye 500 USDT’ye varan ödüllerin sunulduğu borsada, yüksek güvenlik standardı da diğer bir önemli nokta. Siber saldırılara karşı korunan Kucoin’de, yatırımcıların tüm varlıkları sigorta fonu ile koruma altına alınıyor. DOGE ve diğer altcoin’ler için, Kucoin en iyi kripto borsası seçeneği.

Not: Bu içerik bir yatırım tavsiyesi değildir!


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler