e-Pay nedir? e-Pay Kolay ile neler yapılabilir?

e-Pay Kolay nedir ve e-Pay Kolay ile neler yapılabilir? Nasıl üye olunur? Soruların yanıtlarını yazımızdan alabilirsiniz.


e-Pay Kolay, Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından sunulan dijital bir üründür ve anlaşmalı e-ticaret sitelerindeki alışveriş deneyiminizi hızlı ve kolay hale getirir. Uzun ve karmaşık üyelik ve ödeme süreçlerine girmeden kayıtlı bilgilerinizle alışverişinizi tamamlamanızı sağlar. Bir banka güvencesinde olması ise onu diğer online ödeme kuruluşlarından ayıran ve güvenilirliğini artıran bir diğer unsudur. Diğer online ödeme sistemleri ile ilgili bilgilere dilerseniz online ödeme sistemleri bölümünden erişebilirsiniz.

e-Pay Kolay'ın kullanıcıya sunduğu kolaylıklar

e-Pay Kolay kullanıcı olduğunuzda aşağıdaki avantajlardan faydalanabilirsiniz.
 • Hızlı ve kolay alışveriş: Aradığınız ürünü bulduğunuz e-ticaret sitelerinden hızlı ve kolay bir şekilde satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tek şifre ile birden fazla ödeme: "e-Pay Kolay şifreniz" ile farklı e-ticaret sitelerindeki alışveriş ödemelerinizi tek bir şifreyle yapabilirsiniz, adres ve kart bilgilerinizi her seferinde tekrar girmenize gerek kalmaz.
 • Birden fazla ödeme seçeneği: Farklı e-ticaret sitelerinden yapacağınız alışverişlerde birden fazla ödeme seçeneğiyle işleminizi tamamlayabilirsiniz, adres ve kart bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmez.
 • Merkezi sipariş geçmişi: Farklı e-ticaret sitelerinden gerçekleştirdiğiniz alışverişlere ait sipariş geçmişinizi tek bir noktadan görüntüleyebilirsiniz.
 • Hızlı üyelik imkânı: Dilediğiniz e-ticaret sitelerine e-Pay Kolay ile hızlı bir şekilde üye olabilirsiniz.

e-Pay Kolay nasıl çalışır? Nerelerde kullanılır?

e-Pay Kolay, online alışverişleriniz sırasında anlaşmalı e-ticaret sitelerinin sepet ve ödeme sayfalarında karşınıza çıkar. e-Pay Kolay'a kayıt işleminizi tamamladıktan sonra her bir alışverişinizde e-Pay Kolay butonuna tıklayarak daha önce kaydettiğiniz adres ve kart bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmez. e-Pay Kolay, bu bilgileri otomatik olarak diğer e-ticaret sitelerinde kullanmanızı sağlar. Eğer İş Bankası müşterisiyseniz kayıtlı adresleriniz, vadesiz hesaplarınız ve İş Bankası kartlarınız kullanıma hazır bir şekilde listelenir. İsterseniz diğer kartlarınızı da ekleyerek ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer İş Bankası müşterisi değilseniz, kaydettiğiniz adres bilgileriniz ve tüm kartlarınızla alışveriş yapabilirsiniz. Kart bilgileriniz e-ticaret siteleriyle paylaşılmaz, güvenli bir şekilde saklanır.

e-Pay Kolay üyeliği nasıl yapılır?

e-Pay Kolay, online alışverişlerinizi kolaylaştıran bir hizmet olarak, anlaşmalı e-ticaret sitelerinin sepet ve ödeme sayfalarında karşınıza çıkar. Bu makul maliyetli çözüm, alışveriş sürecinizi hızlandırırken güvenliğinizi de sağlar. e-Pay Kolay, kullanıcı dostu arayüzüyle pratik bir deneyim sunar. E-Pay Kolay üyeliği için iki farklı yöntemden bahsedeceğiz. Eğer İş Bankası müşterisiyseniz ve değilseniz. Hemen inceleyelim.

İş Bankası müşterileri nasıl e-Pay üyesi olur?

İş Bankası müşterisiyseniz e-Pay Kolay kullanmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekecektir.
 • e-Pay Kolay butonuna tıklayarak bilgilendirme ekranlarını görüntüleyin.
 • "İş Bankası Müşterisiyim" sekmesini seçin ve Müşteri No/TCKN ve şifrenizi girin. Sistem, sizi karşılar ve mobil onay kodunu/tek kullanımlık şifreyi girmenizi ister.
 • e-Pay Kolay için kullanacağınız e-posta adresini belirleyin ve Sözleşme Öncesi Ön Bilgilendirme Formu, Kullanıcı Sözleşmesi, KVKK İşlenmesi ve Aydınlatma Metni, Kişisel Verilerin Korunması Kanununa İlişkin Muvafakatname, Güvenlik Uygulamaları Hakkında Bilgilendirme'yi onaylayın.
 • "Devam" butonuna tıklayarak e-Pay Kolay'ı aktif hale getirin ve işlemi tamamlayın.
Not: e-Pay Kolay hizmetine 18 yaş ve üzeri bireyler kaydolabilir.

İş Bankası müşterisi olmayanlar nasıl e-Pay üyesi olur?

İş Bankası müşterisi değilseniz e-Pay Kolay kullanmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekecektir.
 • e-Pay Kolay butonuna tıklayarak bilgilendirme ekranlarını görüntüleyin.
 • "İş Bankası Müşterisi Değilim" sekmesini seçin ve "Hemen Üye Olun" butonuna tıklayarak açılan sayfada istenen bilgileri doldurun.
 • E-posta adresinizi, cep telefonunuzu, şifrenizi ve şifrenizin tekrarını girin.
 • Sözleşme Öncesi Ön Bilgilendirme Formu, Kullanıcı Sözleşmesi, KVKK İşlenmesi ve Aydınlatma Metni, Kişisel Verilerin Korunması Kanununa İlişkin Muvafakatname metinlerini onaylayın.
 • "Devam" butonuna tıklayarak kayıt sürecini tamamlayın.
 • İletilecek olan 6 haneli mobil onay kodunu ilgili alana girerek işlemi tamamlayın.
 • E-posta adresinize gönderilen 6 haneli doğrulama kodunu ilgili alana girin ve e-Pay Kolay'ı kullanmaya başlayın.
Telefon ve e-posta doğrulamasından sonra alışveriş bilgilerinizin satıcı firmalarla paylaşılması ve hızlı üyelik için web sitesiyle paylaşılması sağlanır.
 

Diğer Makaleler