e-Vadeli Mevduat Nasıl Açılır?

e-Vadeli Mevduatın nasıl açılabileceği konusunda bilgiler içermektedir.


Vadeli mevduat faiz oranları genel olarak yüzde 2 ile yüzde 8 arasında değişirken, e-mevduat faiz oranları yüzde 5 ile yüzde 12 arasında değişkenlik gösteriyor. Haliyle bu durumda banka müşterileri e-vadeli mevduat hesabı açtırarak daha fazla faiz kazanmak istiyor. 

e-MEVDUAT NASIL AÇILIR?

e-Vadeli mevduat açtırmak için gereken süreç bankadan bankaya değişkenlik gösterebiliyor. Ancak genel olarak e-vadeli mevduat nasıl açılır dersek, takip edilmesi gereken sıralama şöyledir;
Hangi bankadan e-mevduat hesabı açtırmak istiyorsanız, o bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Zaten bankanın müşterisi iseniz, e-mevduat hesabı açtırmak için internet bankacılığına üye olmanız gerekiyor. İnternet bankacılığına erişim şifresi olanlar, 'Hesaplar' kısmından 'Yeni Hesap Aç' bölümüne giderek tercih ettikleri vade süresine ve hesap türüne göre e-mevduat hesabı açabilirler. İnternet bankacılığı şifresi olmayanlar ise ilgili banka ile irtibata geçerek yeni şifre edinebilirler.

e-Vadeli mevduat hesabı açtırıp seçtiğiniz vade süresi dolduktan sonra, isterseniz mevduatınızı tekrar e-vadeli hesaba aktarabilirsiniz. İstemezseniz de e-vadeli mevduat hesabını kapatma hakkına sahipsiniz. Her iki işlemi de banka şubesine gitmeden internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

e-MEVDUAT FAİZ ORANLARI

e-Mevduat faiz oranları bankalar tarafından anlık olarak değiştirilebiliyor. Ancak e-mevduat hesabı açarak vade süresini başlatan banka müşterileri bu değişiklikten etkilenmiyor. Hesabın açıldığı gün e-vadeli mevduat faiz oranları ne ise, vade süresinin sonuna kadar o faiz oranları geçerli olmaktadır. Bankaların e-mevduat faiz oranlarını güncel olarak takip etmek isterseniz tıklayınız.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler