Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak? Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar?

Kurban Bayramı'nda emeklilere ödenecek ikramiye tutarı 2 bin TL oalcak. Ödemeler haziran ayında yapılacak. Böylece maaşlara ek destek sağlanacak.


Emeklilere her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödenen bayram ikramiyesi konusu, sosyal medya platformları ve haber sitelerinde hızla ilgi görmeye başladı. Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca emeklinin dikkati ödeme tarihleri belirlenen bayram ikramiyesine yoğunlaştı. İlk olarak 2018 yılında başlanan bayram ikramiyesi, bu yıl yapılan zamla birlikte 1.100 TL'den 2.000 TL'ye yükseltilmişti. Şu anda merak edilen konu, Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödeme tarihlerinin açıklanıp açıklanmadığıdır. Bu yazımızda durumu sizlere anında ulaştırmayı hedefliyoruz.

Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman açıklanacak?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri henüz kesin olarak açıklanmamış durumda. Ancak beklentilere göre Kurban Bayramı'ndan bir hafta önce ödemelerin hesaplara yatırılması planlanıyor. Kesin tarihlerin Haziran ayı içinde duyurulması bekleniyor. Böylelikle emekliler ödemelerini beklerken daha fazla bilgi sahibi olabilecekler. Bankalar.org olarak, emekli Kurban Bayramı ikramiyesi tarih aralığı açıklandığında bu bilgiyi hemen burada paylaşacağız.
 Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, emeklilerin ödeme tarihlerini öğrenmek için heyecanlı bir bekleyiş içerisinde oldukları biliyoruz. Henüz kesin tarihler açıklanmasa da genel beklenti ödemelerin Kurban Bayramı'ndan bir hafta önce hesaplara yatırılması yönündedir. Bu sayede emekliler, bayram öncesi maddi olarak rahatlamış olacak ve bayram sürecini daha huzurlu geçirebileceklerdir.

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar oldu?

2018 yılında Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda bin TL olarak ödenmeye başlanan bayram ikramiyesi uygulaması, 2021 yılında bin 100 TL'ye yükseltilmişti. Ancak yeni bir düzenleme ile bayram ikramiyesi tutarı yüzde 82'lik bir artışla 2 bin TL'ye yükseltilmiştir. Bu düzenleme sayesinde emekli vatandaşlar hem Ramazan Bayramı hem de Kurban Bayramı'nda 2 bin TL ikramiye alabilecekler. Bu artıştan EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) kapsamında emekli olacak vatandaşlar da dahil olmak üzere toplamda 15,6 milyon emekli faydalanacak. Bu gelişme emeklilere yönelik yapılan bir adım olarak emekli maaşlarına ek destek sağlamayı amaçlamaktadır.

Emeklilere bayram ikramiyesi olarak ne kadar ödendi?

2018 yılında başlatılan bayram ikramiyesi uygulaması kapsamında bugüne kadar toplamda 114 milyar TL bayram ikramiyesi ödendiği belirtildi.
 

Diğer Makaleler