Emekli Maaşı İle PTT Kredisi Nasıl Alınır? 2022

PTT ihtiyaç kredisine emekli maaşınız ile başvurabilirsiniz.


Emeklilik Kredileri arasında uygun faiz oranlarıyla PTT kredileri öne çıkmaya başladı. PTT kredisi başvuru nasıl yapılır, PTT Kredisini Kimler AlabilirPTT İhtiyaç Kredisi veren anlaşmalı bankalar gibi bir çok sorunun cevabını sizler için araştırdık.

PTT İhtiyaç Kredisi İçin Gereken Koşullar

  • Emekliler için PTT kredisi başvurusunda kredi tutarının en az 500 TL, en fazla ise 45 bin TL olması gerekiyor.
  • İhtiyaç kredisinin geri ödemesi en fazla 36 ay vade ile yapılabiliyor.
  • Emekliler “PTT kredi kullandırma ücreti” ödemek zorundadır. Bu ücret 10 TL’dir.
  • Kredi kullanacak olanlara hayat sigortası yapılıyor. Sigorta için ödenmesi gereken ücret ise kişiden kişiye farklılık gösteriyor. 
  • PTT ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenleri bir de yaş sınırı bekliyor. 80 yaşından büyük olan emeklilere maalesef kredi verilmiyor. Ancak 12 ay içerisinde geri ödemenin tamamlanacağı belirtilirse bu yaş sınırı 82’ye çıkabiliyor. Kısacası emekli kişi 83 yaşına geldiğinde kredisinin geri ödemesini tamamlamış olmalıdır.

PTT İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

  • İhtiyaç kredisi başvurusu emekli kişi tarafından bizzat, PTT şubelerine yapılmalıdır.
  • Maaşını PTT’den alan emekliler nüfus cüzdanları ile birlikte PTT şubesine giderek PTT Kredi Formu eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmalıdır.
  • PTT görevlisi formdaki bilgileri sisteme girdiğinde kredisinin onaylanıp onaylanmadığını hemen ya da birkaç gün sonra emekli kişiye bildirebilir.
  • Şayet kredi onaylanır ise PTT ihtiyaç kredisi sözleşmesi imzalanır. Para kredi sahibi tarafından nakit olarak çekilebilir. 

Emekli Olmayanlar PTT Kredisi Alabilir mi?

Bankalar PTT Kredisini emekli maaşını PTT'den alanlara vermektedir. İngbank PTT'den emekli maaşlarını alanlara ilave olarak, PTT müşterilerine de kredi vermektedir. Aşağıda İngbank PTT Müşterilerine Kredi hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

PTT Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

PTT Anlaşmalı Bankalardan Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi temiz edebilirsiniz. PTT Kredisini PTT vermemekte, anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile kredi sağlamaktadır. PTT'den Emekli Maaşı alanların uygun faizlerle kredi alabilecekleri anlaşmalı bankalar şunlardır: Denizbank, İng Bank, Vakıfbank, TEB.
Denizbank Anlaşmalı PTT Kredi Faiz Oranı %1,38'dir. 36 aya kadar vade ve 36.000 TL'ye kadar kredi tutarıyla ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. (Zaman içinde faiz oranları değişecektir.)

Denizbank PTT Kredisi Başvurusu sonucunu nereden öğrenebilebilir: Herhangi bir PTT Şubesi'nden. PTT Emekli Kredisi Denizbank başvurusu ne zaman sonuçlanır sorusu ise bankanın yoğunluğuna göre değişmekle birlikte birkaç gün içerisinde cevap gelmektedir. 

Denizbank PTT Kredisi Hesaplama, Faiz ve Masraf için Sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Denizbank Anlaşmalı PTT Kredisi Faiz ve Masraflar için en güncel bilgilere Bankanız'dan ulaşabilirsiniz.

İngbank Anlaşmalı PTT Kredi Faiz Oranı PTT'den emekli maaşını alan müşteriler için: 15.000 TL'ye kadar %1,39, 15.000-45.000 TL arası için %1,14'dür.  PTT müşterileri için İng Bank İhtiyaç Kredisi faiz oranı %1,59'dur. 36 aya kadar vade ve 45.000 TL'ye kadar kredi tutarıyla ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Zaman içinde bu faizlerin değişkenli gösterebileceğini özellikle belirtelim.

İngbank PTT Kredisi Başvurusu sonucunu nereden öğrenebilirsiniz: Herhangi bir PTT Şubesi'nden. PTT Emekli Kredisi İngbank başvurusu ne zaman sonuçlanır sorusu ise bankanın yoğunluğuna göre değişmekle birlikte birkaç saat içerisinde cevap gelmektedir. Kredi başvuru üst yaş sınırı 75'dir. Kredi tahsis ücreti, Kredi tutarının binde beşi kadardır. Başvuru için nüfus cüzdanı ve gelir belgesi istenmektedir.

İngbank Anlaşmalı PTT Kredisi Faiz ve Masraflar için en güncel bilgilere Bankanız'dan ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Anlaşmalı PTT Kredi Faiz Oranı değişkenlik göstermektedir. 36 aya kadar vade ve 20.000 TL'ye kadar kredi tutarıyla ihtiyaç kredisi alınabilmektedir.

Vakıfbank PTT Kredisi Başvurusu sonucunu nereden öğrenilebilir: Herhangi bir PTT Şubesi'ne giderek. PTT Emekli Kredisi Vakıfbank başvurusu ne zaman sonuçlanır sorusu bankanın yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte birkaç gün içerisinde cevap gelmektedir. Kredi başvuru üst yaş sınırı 75'dir. 

Vakıfbank PTT Kredisi Hesaplama, Faiz ve Masraf için Sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Anlaşmalı PTT Kredisi Faiz ve Masraflar için en güncel bilgilere Bankanız'dan ulaşabilirsiniz.

TEB Anlaşmaşlı PTT Kredi Faiz Oranı %1,39. Yaş sınırının 70 olduğu PTT'den TEB JET Kredisinde 36 aya kadar vade ve üst limit 30.000 TL olarak belirlenmiş. Kredi Tahsis Ücreti alınmamaktadır. 

TEB PTT Kredisi Başvurusu sonucunu nereden öğrenebilirsiniz: Herhangi bir PTT Şubesi'ne giderek. PTT Emekli Kredisi Vakıfbank başvurusu ne zaman sonuçlanır sorusu bankanın yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte birkaç gün içerisinde cevap gelmektedir. Kredi başvuru üst yaş sınırı 70'dir. 

TEB PTT Kredisi Hesaplama, Faiz ve Masraf için Sayfamızı inceleyebilirsiniz.

TEB Anlaşmalı PTT Kredisi Faiz ve Masraflar için en güncel bilgilere Bankanız'dan ulaşabilirsiniz.
Kategori:

Diğer Makaleler