En Fazla İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Çekilir?

ihtiyaç kredisini kullanırken üst limit ne kadar


Banka müşterilerinin bir kredi ihtiyaçları olduğu zaman en çok merak ettikleri konu en fazla ne kadar ihtiyaç kredisi alabilecekleri olur. Vatandaşların alabilecekleri krediler bankalar tarafından belirlenen birtakım gizli kurallar çerçevesinde gerçekleşir. Bankaların uyguladığı politikalar kendi aralarında farklılıklar gösterse dahi genelde kişinin bankalar ile olan ilişkileri ve gelir durumları göz önüne alınır.
Uluslararası para miktarı ve dünya üzerindeki faiz oranlarıyla gelişmekte olan ülkelere olan ilginin  artmasıyla birlikte bankaların da müşterilere kredi kullanmaları konularında istekleri bulunmaktadır. Müşteri olarak bu tür olguları farklı hale getirecek yetkiniz olmadığından dolayı yalnızca kendiniz ile ilgili birtakım hususlar göz önüne alarak kredi kullanma hakkınızı ve miktarını üst düzeylere çıkartabilirsiniz.

Gelir Durumunuza Göre Kredi Miktarı

Müşteri olarak bankalar tarafından öncelikle gelir durumunuz ele alınır. Tüm bankalar tarafından farklı uygulamalar olmasına rağmen, bankalar genelde aylık gelirinizin üçte birlik kısmını aşmayacak taksitlendirmeler ile kredilerini size kullandırmak isterler. Bu sebeple aylık net gelirinizin 2000 TL olduğunu varsayarsak banka size 700 TL rakamını aşmayacak kredi taksitlendirmeleri ile kredi kullanmanıza imkan sağlayacaktır.

36 ay vadeli olarak bir kredi aldığınız takdirde maaşınızın 8 ya da 10 katı gibi bir kredi miktarına eş değerdir. Böylelikle 2000TL geliri olan biri olan 36 ay vadeli şekilde en fazla ihtiyaç kredisi 15.000 ve 20.000 TL civarında çekebilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler