En İyi 3 Akülü Tekerlekli Sandalye Markası

Akülü araba almayı düşünenler için bilgilendirici bir yazı.
Farklı nedenlerle yürüme kabiliyetini kaybeden ya da bu konuda yeterli gücü kendinde bulamayan kişiler için tekerli sandalyeler oldukça işlevsel tasarımlardır. Kullanıcı gereksinimlerine uygun olarak tasarlanan bu tekerlekli sandalyeler son derece kullanışlı olmakla birlikte hastanın konforunu da en iyi şekilde sağlar. Gün içerisinde hastanın her yere gidebilmesine ve sosyal hayattan kopmadan yaşamını sürdürebilmesine imkan tanıyan bu sandalyeler yeni nesil tasarımları ile oldukça dikkatleri üzerine çekiyor. En iyi 3 akülü tekerlekli sandalye markası arasından Permobil, Meyra ve Ottobock akülü sandalyeleri en çok tercih edilenlerdir.
Bu sandalyeler çok pratik kullanıma sahiptirler ve hastalar kendilerini sandalye üzerinde kolayca idare edebilirler. Hastaların başkalarına olan gereksinimlerini en aza indiren akülü sandalyeler dışarıda dolaşmak için de en iyi imkanları sunmaktadır. Gelişen teknolojiye uygun olarak tasarlanan bu sandalye modelleri engel gruplarına en iyi şekilde hitap etmektedir. Katlanabilir olmaları sayesinde kolayca istiflenebilen sandalyeler kullanılmadıkları zamanlarda yer kaplamazlar.Ev içerisinde ve dışarıda kullanılan bu sandalyeler işlevsel tasarımları ile çok dikkati çeken sandalyelerdir. Akülü olmaları bu sandalyelerin fiziksel olarak güç harcamadan kullanılabilir tasarımlardır. Düz zeminlerde son derece rahat kullanımları olan bu sandalyeler ulaşılabilir fiyatlarıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Gelin hep birlikte en iyi akülü tekerlekli sandalye markalarını hep birlikte detaylı inceleyelim.

Permobil Akülü Sandalye

En iyi 3 akülü tekerlekli sandalye markası arasında Permobil oldukça profesyonel bir markadır. Bu markanın akülü tekerlekli sandalyeleri son drece işlevseldir. Uygun yükseklikte tasarlanan bu akülü sandalye modelleri kullanıcıyı kimseden yardım istemeden hareket kabiliyeti kazanmasına yardımcı olur. Bu sandalye markası kullanıcılarının konforu için her detaya dikkat ederek tasarım gerçekleştirir. Permobil akülü sandalye modelleri arasında şunlara yer verilebilir:
 • İç ve dış mekanlarda özgürce dolaşabilme imkanı sunar.
 • Yüksekliğinin ideal olması kolayca istenilen yere erişim imkanı sunar.
 • 3G koltuk modeline sahip olan sandalye modelleri çok konforludur.
 • En rahat pozisyonu ayarlayarak oturma imkanı sunar.
 • Koltuğun eğimi araç içerisinde rahat bir kullanım olanağı verir.
 • Hareketli kolçakları vardır.
 • Bacak destek ayarı son derece rahattır.
Hemen herkesin kullanabileceği bu sandalyeler çocuklar ve yetişkinler için özel olarak tasarlanır. Full özellikte tasarlanan sandalyeleri tercih ettiğinizde hem lift hem de tilt özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Tek bir tuş ile ayakları hareket ettirebilir hem de koltuk yukarı ya da arkaya doğru hareket ettirilebilir.

Meyra Akülü Sandalye

Meyra akülü sandalye modeli fonksiyonel sandalyeler arasında yer alıyor. Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bu sandalye modelleri kullanım konforu yüksek araçlardır. Günlük rutin hayata kolaylıkla adapte olabilmeye imkan tanıyan Meyra akülü sandalye modelleri tasarım olarak öne çıkan tasarımlardır. Dünyanın en başarılı akülü sandalye üreticileri arasında yer alan Meyra her geçen gün farklı sandalye tasarımları ile kullanıcılarına en iyi imkanları sunuyor. Bu sandalyelerin özellikleri arasında şunları saymak mümkün olabilir:
 • Yürüme kabiliyeti olmayan kişilerin iç ve dış mekanlarda kolayca dolaşabilmesine olanaktadır.
 • Tüm arazi ve zemin koşullarında kullanılabilir.
 • Ergonomik tasarımı işlevsel tasarımlardır.
 • Modern tasarımlardır.
 • Kullanıcı memnuniyeti yüksek tasarımlardır.
 • Yenilikçi tasarımları ile öne çıkan bu sandalye modeli 4 teker süspansiyon özelliğine sahiptir.
 • Hastalar ve yaşlı kişiler engeli arazilerde sarsıntı hissetmeden rahatlıkla gezebilirler.
Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren sandalye modelleri kaliteli tasarımları ile öne çıkar. Dayanıklı oldukları için kolay kolay deforme olmayan sandalye modelleridir.

Ottobock Akülü Sandalye

En iyi 3 akülü tekerlekli sandalye markası yürüme kabiliyeti kısıtlı ya da hiç olmayan kişilerin gün içerisinde rahatlıkla kullanabilecekleri sandalyelerdir. Herhangi bir şekilde fiziksel güç ya da itme gücüne ihtiyaç duymadan kullanılabilen bu sandalyeler en iyi avantajı sizlere sunar. Keskin manevralar yapabilmenize olanak tanıyan sandalye modelleri ufak dokunuşlarla çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Bu sandalyelerin öne çıkan özellikleri arasında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:
 • Akülü sandalye modelleri kolay kullanıma sahiptir.
 • Kullanıcı her türlü zeminde ve arazi koşulunda rahatlıkla kullanabilir.
 • Çok rahat ve sağlam bir kullanım sunan süspansiyon sitemine sahiptir.
 • Koltuklarda oturum son derece konforludur.
 • Bel ve sırt ağrılarına neden olmayacak şekilde tasarlanmışlardır.
Kullanıcı gereksinimlerinin karşılanmasında Ottobock akülü sandalye modelleri son derece rahat tasarımlar arasında yerini almaktadır. Ulaşılabilir fiyatlarıyla da çok fazla dikkati çeken ürünlerdir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler