En İyi PayPal Alternatifleri Hangileri?

2016 Haziran'ından bu yana ülkemizde bulunmayan PayPal yerine hangi ödeme sistemleri tercih edilebilir? Yazımızda detayları öğrenebilirsiniz.


PayPal, uzun yıllardır yurt dışına para gönderme ve yurt dışından para alma işlemlerinde tercih edilen bir hizmet olarak kabul edilir. Ancak Haziran 2016 tarihinden itibaren Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu. Bu nedenle, Türkiye’de PayPal yerine kullanabileceğiniz alternatif hizmetleri sizlere sunmaya çalışacağız. Ancak önce PayPal ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz “PayPal Hesabı Nedir? Ne İşe Yarar? Türkiye'de PayPal Hesabı Açılabilir Mi?” isimli içeriğimize göz atabilirsiniz. Aynı zamanda Türkiye’de yaşamıyorsanız PayPal karta nasıl başvurabileceğinizi incelediğimiz “PayPal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?” isimli yazımıza göz gezdirebilirsiniz.
 PayPal’a alternatif olarak kullanılabilecek çok sayıda ödeme sistemi yakın zamanda ülkemiz giriş yaptı ve özellikle e-ticaret sektöründe iş gören kullanıcılar için bu inanılmaz faydalı bir durum.  Kullanım amacına göre en uygun hizmet sunan sağlayıcıları bu listede sizler için derledik.

PayPal’a Alternatif Para Gönderme ve Alma Servisleri

PayPal’a alternatif olarak ülkemize girmiş olan ödeme sistemlerinden en fazla tercih edilenleri sizler için inceledik.

Wise

Wise, Türkiye'den yurtdışına para gönderme ve alma işlemleri için oldukça fazla tercih edilen bir hizmettir. Müşterilerinin güvenliğini düşünmesi, düşük işlem ücretleri, gerçek zamanlı döviz kurları gibi avantajlar sunmaktadır. Kur garanti sistemiyle cidden müşterilerini memnun edecek türden hizmetler veren Wise ile Türkiye’den Almanya’ya para göndermek istediğinizde; gönderim tutarı 1000 TL olduğunda sadece 30 TL’lik bir kesinti yapılıyor. Değerlendirmek için Wise bağlantımızı kullanarak servise üye olabilirsiniz.

Payoneer

Merkezi Amerika’da bulunan uluslararası online para transferi ve ödeme hizmetleri sistemidir. Binlerce işletmenin yüzlerce ülkede kullandığı bu platform, sınırlar arası ödeme işlemlerini kolaylaştırır. Payoneer, hızlı, esnek, güvenli ve düşük maliyetli çözümler sunar. Bu ödeme sistemi, dünya çapındaki pazaryerleri, ağlar, işletmeler ve profesyoneller için avantajlar sağlar. Payoneer, yerel ödeme işlemlerini küresel olarak yapmayı ve farklı ülkelerden farklı para birimleri üzerinden ödeme almayı mümkün kılar.
 
Payoneer, 150'den fazla yerel para birimini desteklemesi ile dünyada popüler bir ödeme sistemidir. Türkiye'de PayPal'ın operasyonlarını sonlandırmasının ardından, Payoneer en çok tercih edilen ödeme sistemlerinden biri haline geldi. Payoneer, PayPal'a göre daha hızlı ve avantajlı olarak işlem yapan bir ödeme kuruluşu. Payoneer hesabına sahip kullanıcılar, banka hesaplarına, Payoneer e-cüzdanına veya ön ödemeli banka kartlarına para gönderebilir veya alabilir. Payoneer, özellikle sınır ötesi B2B ödemelerinde uzmanlaşmıştır. Sınır ötesi banka havaleleri, online ödemeler ve banka kartı hizmetleri ile sınır ötesi işlemler gerçekleştirir.

PeP

PeP, ülkemizden Avrupa Birliği ülkelerine ve İngiltere’ye para transferi işlemleri hızlıca ve kesintisiz bir şekilde yapılabilmektedir. Ülkemize ait bir yatırım olması nedeniyle bu ödeme sistemini üçüncü sıradan vermek istedik.

MoneyGram

MoneyGram, uluslararası para transferi hizmeti sunan bir platformdur. MoneyGram aracılığıyla dünyanın birçok yerine para gönderebilir ve yurt dışından gelen paraları alabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirmek için size en yakın MoneyGram acentasına gitmeniz gerekir.
 
PayPal Türkiye’ye ne zaman gelecek, bilinmez. O zamana kadar yukarıda tavsiye ettiğimiz ödeme sistemleri ile ödeme alıp gönderebilirsiniz.

Diğer Makaleler