En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Bankaların sunduğu konut kredisi faiz oranları ile ilgili bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.


Her insanın hayalinde yeni bir ev sahibi olabilmek ve yeni yaşamını kendi evinde devam ettirmek yer alıyor. Fakat maddi açıdan yaşanan sıkıntılardan dolayı çoğu insan kiralık evlerde hayatını sürdürmeye devam ediyor. Yeni bir ev satın almak isteyen kişiler ise bu tür sorunlar yaşandığı zaman bankaların sundukları konut kredisi imkanlarından yararlanmayı deniyorlar. Günümüz şartlarında satılık ev fiyatlarının son derece yüksek olması insanların yeni bir ev satın alabilmesi için konut kredilerine yönelmesine sebep oluyor.
Bankaların müşterilerine sundukları konut kredilerindeki faiz oranları da her bankaya göre değişebiliyor. Bu yüzden ev almak isteyen kişiler her zaman en uygun faiz oranlarına sahip olan avantajlı konut kredilerinden yararlanmak istiyorlar. En uygun konut kredisi veren bankalar tespit edildikten sonra konut kredisi ödemelerinde daha kolay bir süreç yaşayabilirsiniz.

Halkbank ve Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Hemen hemen tüm bankalar tarafından verilen konut kredileri günümüzde mevcut olarak en uygun faiz oranları ile Finansbank tarafından sunuluyor. Finansbank tarafından müşterilerine sunulan konut kredilerindeki faiz oranları %1.12 olarak belirlenmiştir. Bu kredi türünden yararlanmak istiyorsanız Finansbank Mortgage kredisini kullanmanız yeterli oluyor. Türkiye'nin en önemli bankalarından olan Halkbank konut kredilerinde de %1.13 faiz oranı uygulanıyor.

TEB ve Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Halkbank tarafından sunulan konut kredisi “Halkbank Evim Dost Kredisi” olarak adlandırılmaktadır. Bu iki banka dışında en uygun konut kredisi veren bankalar arasında TEB ve Vakıfbank'ta yer almaktadır. Bu iki bankanın konut kredisi faiz oranları birbiri ile aynı olmakta olup %1.15 oranına sahiptir. TEB bankasının sunduğu konut kredisi “TEB Konut Kredisi”, Vakıfbank'ın sunduğu konut ise “Vakıfbank Konut Kredisi” adı altında çeşitli kampanyalar eşliğinde sunulmaktadır.

Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası'da konut kredisi vermekte olan bir diğer bankadır. Her iki bankanın da konut kredisi faiz oranları %1.16 olarak belirlenmiştir.

Konut kredileri arasından seçim yapmadan önce bankaların resmi internet sitelerini incelemeyi unutmayın. Ayrıca başvuru için sizlerden istenmekte olan belgeler her banka için farklı olabileceği için başvuru belgelerinizi de bankaların internet bankacılığı şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Eksiksiz bir şekilde başvuru yapabilmek ve daha avantajlı seçeneklerden yararlanarak kendinize uygun krediyi seçmek istiyorsanız bu yöntemi ihmal etmeyin. Karlı yatırımlar yapabilmek için aceleci davranmadan ödeme planlarınıza en uygun olan bankayı bulana kadar araştırmalarınıza devam edin.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler