Engelli Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Engelliler taşıt kredisi alabilir mi? Taşıt kredisi alabilmek için gereken şartlar neler? Yazımızı inceleyebilirsiniz.
Engelli taşıt kredisi, engellilerin taşıt almak istediğinde faiz indirimlerinden yararlanmasını sağlayan kredi türleridir. Engellilerin, taşıt kredilerine başvurabilmesi için belirli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Aksi halde başvuru sahibine kredi çıkmayabilir. Bankalar tarafından istenen pek çok belge bulunmakta olup bu belgelerden en önemlisi, kişinin engelli olduğunu gösteren sağlık belgesidir.
 Bunun yanı sıra farklı belgelerin de bankalar tarafından istendiğini söylemek olanaklıdır. Krediler sayfası üzerinden, bankaların müşterilerine sunmuş olduğu krediler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Peki engelli taşıt kredisi nasıl alınır, engelli taşıt kredisi başvurularında istenilen belgeler nelerdir?

Engelli Taşıt Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Engelli taşıt kredisi alma şartları, genel olarak Engelli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? yazımızda da bahsettiğimiz yazılara benzersizlik göstermektedir. Bu bağlamda, kredi kullanacak kişilerin genel olarak şu şartları yerine getirmesi gerekmektedir:
  • Kişinin zihinsel engelli olmaması
  • Kişinin kredi notunun yüksek olması
  • Engelli maaşına sahip olması
  • Engelli maaşı üzerinde herhangi bir haczin olmaması

Engelli Taşıt Kredisi Alırken Kefil İstenir Mi?

Genel olarak bu şartları yerine getiren kişiler, engelli taşıt kredisi başvurusunda bulunabilir. Bunun yanı sıra bankalar, teminat ya da kefil isteyebilir. Bu durumda, istenilen kefil ya da teminatın da karşılanması gerekir. Kişi, hangi bankadan engelli taşıt kredisini kullanacaksa, o bankanın şubesine giderek işlemlerini yapması önemlidir. Engelli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? yazımızı okuyarak engelli ihtiyaç kredilerine nasıl başvuruda bulunacağınızı öğrenebilirsiniz.
 
Bunun yanında dilerseniz Engelli İhtiyaç Kredisi Kampanyası Olan Bankalar Hangileri? isimli konumuzu incelerseniz, bankaların kampanyalarını da öğrenebilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler