Enpara Sanal Kart 2022| Oluşturma, İptal Etme, Silme ve Limit Belirleme

Enpara sanal kart ile internet üzerinden yaptığınız harcamalarınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Enpara sanal kart oluşturma işlemlerinizi internet bankacılığı ile yapabilirsiniz.


​Enpara kredi kartınızla daha güvenli alışveriş yapmak istemeniz durumunda tercih edebileceğiniz en güvenilir ve en kolay seçenek Enpara sanal kart olacaktır. Güvendiğiniz ya da güvenmediğiniz herhangi bir site üzerinden veya sanal POS harcamalarında, kredi kartı bilgilerinizi güvende tutma gibi bir kaygı içerisinde olmanıza gerek kalmaz. Aynı zamanda kredi kartı bilgilerinizin kaydedilip edilmediği, sonrasında bu bilgilerin üçüncü taraflardan çalınma ihtimalinin olup olmadığı da yine sorgulamanız gereken unsurlar arasında yer almazlar. Hemen Enpara sanal kart oluşturma işlemi yaparak, kredi kartı limitinizi internet üzerinde istediğiniz platformda dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
 Enpara sanal kart limit belirleme işlemi sayesinde sanal kredi kartınız ile yapacağınız alışverişten, sanal POS’un çekebileceği tutar sınırlı olacaktır. Böylelikle izniniz dışına veya belirlediğiniz tutarın fazlası kadar herhangi bir şekilde harcama yapılması söz konusu dahi olmayacaktır. Yaptığınız alışverişlerden sonra sanal kredi kartınızı kapattırmanız söz konusu iken, sanal kredi kartınızın limitini de yine istediğiniz şekilde güncellemeniz mümkündür.

Enpara Sanal Kart Oluşturma | Enpara Sanal Kart Açma

Enpara sanal kart oluşturma işlemleri müşteri temsilcisi veya Enpara internet bankacılığı ile yapılabilen işlemlerdir. Dilerseniz ilk etapta 0850 222 3663 numaralı telefondan konu hakkında destek alabilirsiniz ya da direkt olarak internet bankacılığı ile hem kolay hem de hızlı bir şekilde Enpara sanal kart açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
İnternet bankacılığı ile Enpara sanal kart oluşturma işlemi yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:
 • İlk olarak Enpara.com mobil uygulaması ya da internet şubesi üzerinden internet bankacılığınıza giriş yapınız. Hemen ardından aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere menüde bulunan “Encard” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından açılan menüde aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere “Sanal Encard” alanında bulunan “Sanal Encard oluşturmak için tıklamanız yeterli :)” kısmına doğru ilerleyiniz.
 • Hemen sonrasında aşağıdaki görselde işaretlemiş olduğumuz 1(bir) numaralı alandan “Sanal Encard limit geçerlilik süresi” kısmından sanal kartınızın ne kadar süre geçerli olacağını seçiniz. Aşağıdaki görselde işaretlemiş olduğumuz 2(iki) numaralı alanda ise Enpara sanal kart limit belirleme işlemi yapınız. Hemen ardından da alt kısımda 3(üç) numaralı işaretlediğimiz alanda da “Onayla” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardında aşağıdaki gördüğünüz ekran karşınıza gelecektir ve bu ekranda Enpara sanal kart oluşturma işleminizin tamamlandığı belirtilecektir. Aynı zamanda bu ekranda sanal kart numarası, CVV kodu ve son kullanma tarihi ise aşağıdaki görselde işaretlenmiş alanlarda karşınıza çıkacaktır. Bu bilgileri kaydederek Enpara sanal kart kullanımına başlamanız söz konusudur.
 

Enpara Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

İlk defa Enpara sanal kart açma işlemi yapan ya da daha önce hiç açmamış olan tüketicilerin ortak bir sorusu vardır. Bu soru ise “Enpara sanal kart nasıl kullanılır?” sorusudur. Enpara sanal kart kullanımı için en temel gereksinimler sanal kart bilgileridir.
 
Aşağıdaki detaylar sayesinde Enpara sanal kartınızı kullanmanız konusunda herhangi bir problem yaşamanız söz konusu olmayacaktır:
 • Enpara sanal kart numarası öğrenerek ya da bu sanal kart numarası verisini kaydederek aynı zamanda sanal kredi kartınızın son kullanma tarihi ile CVV kodunu kaydederek, kolaylıkla sanal kart kullanma işlemi yapabilirsiniz.
 • Herhangi bir sanal POS alışverişinde kart numarası, CVV kodu ve son kullanma tarihini alışveriş ekranında ilgili alanlara yerleştirmeniz, sanal kart kullanımı için yeterli olacaktır.
 • Bu işlemlerin ardından alışverişe dair cep telefonu onayı ya da SMS onayını gerçekleştirmeniz, sanal kartı başarıyla kullandığınız anlamına gelecektir.
 • Alışveriş öncesinde, alışveriş tutarına göre sanal kartınızın limitini belirlemeniz, kart limitinizin güvenliği açısından önem taşıyan bir konudur.
 • Öte yandan alışveriş sonrasında da ister Enpara sanal kart kapatma işlemi yapabilir isterseniz de Enapara sanal kart limit belirleme işlemi ile sanal kartınızın limitini 0 TL’ye indirerek, kullanım dışı bırakabilirsiniz.

Enpara Sanal Kart Taksitlendirme

Enpara sanal kart taksitlendirme kavramı, tüketiciler tarafından son derece merak edilen bir kavramdır ve internet alışverişlerinde taksitlendirme yapılıp yapılmayacağının merak edilmesiyle birlikte ortaya çıkmıştır.
 
Sanal Enpara kredi kartınızla alışveriş yapmak istemeniz durumunda, Enpara ile alışveriş yaptığınız firmanın herhangi bir taksitlendirme anlaşması bulunuyorsa, bu noktada sanal kartınıza, aslında bir anlamda da kredi kartınıza dair taksitlendirme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Eğer herhangi bir anlaşma bulunmuyorsa da vade farkıyla ya da taksitlendirme olmadan işleminize devam etmeniz gerekir. Enpara sanal kart taksitlendirme işleminin, alışveriş sonrasında da Enpara tarafından alışverişe dair sunulan taksitlendirme seçenekleriyle gerçekleştirilmesi de mümkün olabilir.

Enpara Sanal Kart Numarası Öğrenme

Enpara sanal kart numarası öğrenme, oluşturduğunuz sanal kartın alışverişlerde kullanımı açısından önem taşıyan konulardan biridir.
 
Sanal kart numarasının öğrenilmesi adına aşağıdaki adımların takip edilmesi yeterli olacaktır:
 • Enpara internet bankacılığına giriş yapınız. Hemen ardından ana menüde yer alan “Kredi Kartı” seçeneğine doğru ilerleriniz.
 • Ardından açılan sayfada ise “Sanal Kredi Kartı” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından bu alanda yer alan bilgileri kaydederek ya da kopyalayarak, Enpara sanal kart numarası öğrenme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Enpara Sanal Kart Nakit Avans

Enpara sanal kart nakit avans konusu da tüketicilerin en çok merak ettikleri konulardan biridir. Tüketiciler sanal kart üzerinden nakit avans kullanımın olup olmadığı, oluyorsa da ne şekilde yapılabildiğini bulmaya çalışırlar.
 
Ne yazık ki Enpara sanal kredi kartınız üzerinden nakit avans kullanmanız söz konusu değildir. Enpara sanal kart nakit avans kullanımı konusunda yapmanız gereken, asıl Enpara kredi kartınızı kullanmanızdır. Sanal kartlar üzerinden kredi kartı kullanımı mümkün olmaz. Bu sadece Enpara sanal kredi kartı için değil, aynı zamanda diğer tüm bankalar tarafından sunulan kredi kartı hizmetleri için geçerli bir konudur.

Enpara Sanal Kart Kapatma| Enpara Sanal Kart İptali ve Silme

Enpara sanal kart kapatma işlemi sayesinde daha önce internet alışverişinde kullanmış olduğunuz herhangi bir sanal kartı direkt olarak alışverişlere kapatabilirsiniz.
 
Enpara sanal kart kapatma işlemi için Enpara müşteri hizmetlerini aramanız en sağlıklı olan seçimlerden biridir. 0850 222 3663 numaralı telefon vasıtasıyla müşteri hizmetlerine bağlanarak, “Kart İşlemleri” menüsü üzerinden sanal kredi kartınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz.

Enpara Sanal Kart Nedir?

Henüz sanal kart kavramı ile yeni tanışan ve Enpara sanal kredi kartını yeni kullanacak olan tüketicilerin sordukları en temel sorulardan biri de “Enpara sanal kart nedir?” sorusu olmaktadır.
 
Tüketicilerin asıl kredi kartlarına bağlı olarak, sanal kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV kodu ile oluşturdukları karta verilen ad Enpara sanal kart olarak adlandırılır. Sanal kartın limiti tüketiciler tarafından belirlenir ve istenildiği zaman açılır istenildiği zaman da kullanıma kapatılır. Tüketicilerin Enpara sanal kartı internet alışverişlerinde, asıl kredi kartlarını güvende tutmak amacıyla kullanmaları söz konusu olan bir durumdur.

Sıkça Sorulan Sorular

1.Enpara sanal kart var mı?
Enpara sanal kart ve Enpara sanal kredi kartı, tüketicilerin Enpara bünyesinde kullanabilecekleri sanal kart türleridir.
2.Enpara sanal Encard nasıl kullanılır?
Enpara sanal Encard, Enpara internet bankacılığı ana menüsünde bulunan “Encard” kısmına giriş yapıp, ardından “Sanal Encard” kısmına doğru ilerlenmesi ile elde edilen sanal Encard bilgileri ile kullanılabilir.
3.Enpara kart olmadan alışveriş yapılır mı?
Normal kredi kartı numaralarınızla da internet üzerinden alışveriş yapmanız mümkündür ancak sanal kart sayesinde direkt olarak internet üzerinden yaptığınız alışverişleri güvenli hale getirmeniz söz konusu olur. Alışveriş tutarı ile kartınızdan çekilebilecek olan en fazla tutarı sizin belirlemeniz mümkün olur.
4.Enpara sanal kredi kartı nasıl oluşturulur?
Enpara sanal kredi kartı oluşturma işlemi, 0850 222 3663 numaralı telefon ile Enpara müşteri hizmetleri ya da Enpara’nın internet bankacılığı kanalları sayesinde yapılabilir.
5.Enpara sanal kart nasıl kullanılır?
Kredi kartınıza dair oluşturduğunuz sanal kart bilgilerine Enpara internet bankacılığı ile ulaşarak, tüm internet alışverişlerinizde Enpara sanal kartınızı kullanabilirsiniz.
6.Enpara sanal kart nasıl alınır?
Enpara kredi kartınız veya banka kartınızın olması durumunda, Enpara sanal kart oluşturma yöntemlerinden herhangi birini kullanarak sanal kart alabilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler