Esnaf ve KOBİ’lerin çözüm ortağı rehberi Garanti BBVA POS

Garanti BBVA'dan KOBİ'lere ticaretteki çözüm ortağı: Garanti BBVA POS


 

Garanti BBVA Esnaf ve KOBİ’lerin iş süreçlerine değer katacak yenilikçi çözümlerini hayata geçirdi.
Garanti BBVA esnaf ve KOBİ’lerin nakit yönetimi ihtiyaçlarına fayda sunacak, dijitalleşme süreçlerine katkı sağlayacak yenilikçi çözümlerini düzenlediği basın toplantısında tanıttı. Online toplantıda, Garanti BBVA’nın KOBİ bankacılığı stratejisi ve bu kapsamda işletmelerin  dijital dönüşümlerine rehberlik eden hizmetleri ile GÖSAŞ’ın bankanın POS müşterisi üye işyerlerine özel tasarladığı çözümler ve sunduğu avantajlar anlatıldı.

KOBİ’lerin ticaretteki çözüm ortağı rehberi Garanti BBVA POS

Dijitalleşme sürecinin hız kazandığı günümüz dünyasında KOBİ’lerin ihtiyaçları ve öncelikleri de değişiyor. Özellikle yaşanan pandemi süreciyle birlikte, KOBİ’ler için dijitalleşme, işlerini devam ettirebilmeleri açısından çok daha önemli ve öncelikli bir konu haline geldi. E-ticaret birçok sektörde geleneksel satış kanallarının önüne geçti. Böyle bir dünyada oyun dışında kalmamak adına, işletmelerin finansal ihtiyaçlarının yanında, çok daha farklı alanlarda desteğe, yönlendirmeye ihtiyaçları var.

Son bir yılda, KOBİ ve işletmelerin pandeminin de etkisiyle ciroları düştü ve bu düşen cirolar içinde maliyetler arttı. Bu tablo içinde hemen her işletme nakit akışını efektif yönetmeye odaklanırken, birçoğu da fiziksel mağaza cirolarının azalmasıyla e-ticarete geçmeye ihtiyaç duyuyor.

Garanti BBVA da müşterilerini yakından tanıyan ve ihtiyaçlarını bilen bir banka olarak, bu dönemde tüm finansal ve finansal olmayan ihtiyaçlarında, deneyimli ekibi ve uzun yıllara dayanan tecrübesi ile, KOBİ’lerin ‘çözüm ortağı olma’ anlayışıyla hareket ediyor. Bir anlamda bankacılığın geleceğine bakıyor; KOBİ’lerin finansal sağlığını gözeten, onlara yol gösteren, işlerini, hayatlarını kolaylaştıran, doğru zamanda, doğru tavsiye, yönlendirmeler ve desteklerle iş süreçlerine katkı sağlayacak bir çözüm ortağı olarak kendini konumlandırıyor.

Bu yaklaşımdan hareketle, Garanti BBVA POS sahibi her ölçekten işletmenin ihtiyaç duyduğu ürün veya hizmete ulaşacağı, bunları kullanırken sürdürülebilir fayda sağlayacağı ayrıcalıklar sunuyor.

İşletmeler Garanti BBVA POS sahibi olmanın avantajlarını yaşayacak

Pandemi süreci, müşterilerin alışkanlıklarında önemli değişiklikleri tetikledi. Bu süreçte her 3 TL’lik harcamanın 1 TL’si sanal ortamda gerçekleşirken, son 1 yılda kartla yapılan temassız yapılan ödemelerin payı %27’den %49’a çıktı.

Bu dönemde esnaf ve KOBİ’ler, müşterilerinin talep ve beklentilerine uygun olarak hızlı bir şekilde e-ticarete geçerken, satış kanalı olarak da interneti kullanmaya başladı. Bu süreçte hem sürekli takip edilen verilerden hem de müşterilerden alınan geri bildirimlerden esnaf ve KOBİ’lerin 3 ana trend ve ihtiyaca odaklandığı görülüyor. İşletmeler öncelikle maliyetlerini azaltmak, kısa dönemli nakit ihtiyaçlarını karşılamak ve e-ticarete geçişte desteğe ihtiyaç duyuyor. Bu kapsamda Garanti BBVA POS müşterilerine özel ve bu ihtiyaçlarında cevap verecek bir program geliştirildi. Program kapsamında iş yerlerimizin maliyetlerine yardımcı olacak 20 kadar kampanya ve işbirliği oluşturuldu. Bu işbirlikleri kapsamında, sektöründe önde gelen firmalarla entegrasyonlar yaparak, POS sahiplerinin başka bir kanalda göremeyeceği fırsatları sunmak ve bu yolla maliyetlerini düşürmek hedeflendi.

Garantibbvapos.com.tr adresine giren müşteriler, ayda 3.000 TL’ye varan Bonus ve indirimlerden nasıl faydalanacağını kolaylıkla görebiliyor. Diğer taraftan ticari kredi kartı sahibi POS müşterilerine 12.000 TL’ye kadar faizsiz ve ücretsiz ekstre erteleme ile 5.000 TL’ye kadar faizsiz ve ücretsiz Taksitli Nakit Avans fırsatı sunuluyor.

Ayrıca firmalar e-ticarete geçiş süreçlerinde ihtiyaç duyacakları alanında en yetkin firmalarla bir araya gelme ve bu işbirliklerinde %50’lere varan indirim fırsatına sahip oluyor. Her ay sürekli gelişecek ve zenginleşecek tüm bu değer önerileriyle, esnaf ve KOBİ’ler Garanti BBVA POS sahibi olmanın farkını ve avantajlarını yaşamaya devam edecek.
 
Kategori:
Etiket:
Pos

Diğer Makaleler