Esnaflara 30 Bin TL Faizsiz Kredi

Esnaflara yönelik düzenlenen yeni kanunlar ile birlikte 30 bin TL kredi talebi faizsiz olarak değerlendirilebilecek.


Esnafların, yeni iş yeri açmak isteyenlerin artık devlet destekli olarak yararlanabilecekleri 30 bin TL tutarındaki kredi imkanları ile karşılaşabilmeleri mümkün olacak. Uzun süredir desteklenen ve beklenmekte olan uygulama işyeri sahibi olmak isteyen ancak maddi sorunlardan dolayı iş yerlerini açamayan gençlerin ve esnafların yüzünü güldürecek.
Yeni yürürlüğe giren yasa sayesinde esnaf, çiftçi ve girişimciler devlet destekli olarak yapmak istedikleri işi ve hayallerini hayata geçirebilecekler. Devletin gençlere sunduğu 100 bin TL kredi imkanı esnaflara 30 bin TL olarak sunulmaktadır.

Faizsiz Kredi Nerelerden Alınabilir?

Bakanlar kurulu tarafından yeni çıkartılan yasa ile birlikte kredileri çekebileceğiniz kurumların detaylı bir listesi de ortaya çıkmış durumdadır. Türkiye Halk Bankası da Türkiye Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri de esnaflara doğrudan destek sağlayabilmek için imkan sağlamaktadır.

Kanunlar çerçevesinde esnaflara makine, demirbaş ve hammadde ihtiyaçları için faizsiz olarak 30 bin TL kredi sunulmaktadır. Bu yıl içerisinde alabileceğiniz kredileri Vakıfbank, Yapı Kredi, Akbank, Garanti Bankası ve TEB bankasından talep edebilirsiniz.

Kesintiler Ne Kadar İndirildi?

İki ayrı seçenek olarak karşınıza çıkan kredilerden ilki ufak kredileri 36 aylık vadeye kadar çekebilmenizi sağlamaktadır. Bir diğer seçenek ise üç ay geri ödemesiz ya da bir yıllık süre içerisinde dört taksit yaparak erteleme imkanlarından yararlanmanızdır.

Bankalardan faizsiz kredi çekebilmeniz için bazı şartlara da uymanız gereklidir. Eğer bankalara ödemediğiniz ya da ödeyemediğiniz mevcut borçlarınız var ise karşılıksız ya da faizsiz kredi alamazsınız. Mevcut borçlarınızı ödemeden bankalar sizlere 30 bin TL kredi imkanını sunmamaktadır.

Daha önceden kullanmakta olduğunuz faizsiz 30 bin TL krediniz var ise ikinci krediyi de tekrar talep edemezsiniz. Kredi talepleriniz sadece tek seferlik olmaktadır. Ayrıca yeni kanunlar ile birlikte faizsiz kredi başvurularındaki 2.500 TL civarındaki kesintiler artık 500 TL miktarına kadar indirilmiş durumdadır.

Bu durumda bankalardan alacağınız 30 bin TL kredi sizlere 29.500 TL olarak verilir. Kredi talebinde bulunurken herhangi bir mal beyanında bulunamıyorsanız kefil göstererek başvuru yapabilirsiniz.

Diğer Makaleler