Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına belirli şartlar karşılığında kredi veren bankaları sizler için bir araya getirdik.


Bankalardan kredi almak istediğiniz zaman genellikle sigortalı bir işte çalışıyor olmanız gereklidir. Ancak bankalar bazı istisna durumlarda da sizlere kredi imkanlarını sunabilirler. Belirli şartlara bağlı olmak koşulları ile ev hanımları da banka kredilerinden yararlanabilirler. İş kurmak, yatırım yapmak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız ev hanımı olarak bankalardan kredi talep edebilirsiniz.
Kredinizi talep ettiğiniz zaman bankalar ilk olarak sizin gelir belgenizi göz önünde bulundurarak onaylama sürecine geçerler. Eğer ev hanımıysanız herhangi bir işte çalışmadığınız için bankalara gösterebileceğiniz herhangi bir belgeniz de olmayacaktır. Bu tür durumlarda ev, araba ve mülk gibi kayıtlı olan varlığınızı bankalara göstererek kredi alma şansınızı arttırma yöntemini deneyebilirsiniz. Ayrıca mallarınızı ipotek ettirerek de kredi alma şansınızı yükseltebilirsiniz.

Teminatlarınızı gösterdikten sonra Türkiye’de ev hanımlarına kredi vermekte olan Denizbank, ING Bank ve Odeabank’tan kredi talep edebilirsiniz. Bu bankalardan kendi ödeme planlarınızı oluşturarak uygun koşullarda kredi alabilirsiniz.

Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Verirken Nelere Dikkat Ediyor?

Bankalara kredi için ev hanımı olarak başvurduğunuz zaman ilk önce eşinizin maaş bordrosu bankalar tarafından göz önünde bulundurulur. Gelir durumuna göre değişebilen kredi limitleri ve geri ödeme seçenekleri 24 ay vadeli olarak belirlenir. Ayrıca bankalar size ait olan ev tapuları, daire, müstakil ev, arsa, konut ve arazi gibi taşınmazlarınızı da değerlendirme altına alırlar.

Meslek sahibi değilseniz ya da mevcut olarak herhangi bir işte çalışmıyorsanız taşınmazlarınız ile birlikte mal varlığınızı bankalara gösterdiğiniz zaman kredi alma şansınız oldukça yüksek olacaktır. Eğer size ait bir evde kiracılarınız var ise kira geliri karşılığında da istediğiniz krediyi alabilme imkanlarına erişebilirsiniz.

Eşinizin maaş bordrosu veya bu tür yukarıda belirttiğimiz şekildeki mal varlığınız ile birlikte size uygun koşullarda kredi imkanı sunmakta olan bankalara başvurarak kredilerinizi ev hanımı olarak dilediğiniz şekilde alabilirsiniz. Banka şubelerine gitmek istemiyorsanız bankaların internet şubelerinde yer alan kredi başvuru formlarını da doldurabilirsiniz. Online bankacılık sistemi ile kredi başvurusu kabul eden bankalar, başvurunuzu inceledikten sonra size telefon ile geri dönüş yaparlar.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler