Ev Tadilatı Kredisi Veren Bankalar 2022

Ev tadilatı kredisi veren bankalar sayesinde, evinizin birçok anlamdaki eksiliğini gidererek ev konforunuzu maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz.


Ev tadilatı kredisi veren bankalar, temel olarak tüketicilerin evlerindeki yenileme işlemlerini sağlayabilmek ya da yarım kalan bölümlerin tamamlanmasını sağlayabilmek adına bu kredi ürününü sunarlar. Ev tadilatı kredisi; inşaat tamamlama kredisi, ev tamamlama kredisi, ev yenileme kredisi, tadilat kredisi ve daha birçok farklı adla karşınıza çıkabilir ancak genel manada amaç aynıdır. Kullanılacak olan kredinin konut üzerindeki eksiklik ya da noksanlıkları gidermek, bunun yanı sıra konutu geliştirmek adına kullanılması en önem taşıyan detaylardan biridir.
 Ev tadilatı kredisi veren bankalar, bu konuda tüketicilere birçok farklı kredi ürün ismiyle hizmet sunarlar. Genel manada ülkemiz genelinde 2022 yılı özelinde aktif olan ev tadilatı kredileri ve özellikleri ise aşağıdakiler gibidir:
 
Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi:
 • Konutlarda yarım kalan inşaatların ya da evlerde tadilat gerektiren eksiklerin tamamlanması adına sunulan bir kredi türüdür.
 • 120 aya kadar vade ile kullanımı mümkündür.
 • Konutun %70 ila 0 arasındaki inşaat ya da tadilata ihtiyaç halinde olması gereklidir.
 • Kredi özelinde konut üzerinden ipotek uygulaması ve ek teminat gibi güvence seçenekleri Ziraat Bankası tarafından sunulabilir.
 • Hayat sigortası ve DASK poliçesi bu kredi türü için zorunludur.
 
Halkbank Konut Tamamlama Kredisi:
 • Yapımı yarım kalan konutlar ya da konutun tadilat özelinde tamamlanmaya ihtiyaç duyması halinde kullanılabilen bir kredi türüdür. Genel olarak kendi arsası üzerinde konut inşa eden veya çeşitli şekillerde inşaat yaptıran tüketiciler tarafından kullanılabilir.
 • Ticari amaçla yaptırılan konut ya da yapıların bu krediden yararlanması söz konusu değildir.
 • Konutun %70 ila 0 arasındaki inşaat ya da tadilata ihtiyaç halinde olması gereklidir.
 • 120 ay vade ile kredinin kullanımı söz konusu olabilir.
 • Krediye ek sigorta, ekspertiz ücreti vb. gibi ücretler de uygulanabilir.
 
AlbarakaTürk Tadilat Finansmanı:
 • Isı yalıtım, dış cephe boya, tesisat tadilatı ve daha birçok tadilat işlemleri adına düzenlenmiş olan bir finansman türüdür.
 • 36 aya varan vade seçenekleriyle kullanılabilir.
 • Faiz oranı kredi tutarı ve vade seçeneklerine göre farklılık gösterebilir.
 • Ev için yapılacak değişiklikler, tadilat işlerini yapacak olan firma tarafından projelendirme veya faturalandırma işlemleriyle birlikte resmileştirilir ve bunun ardından kredi kullanımı sağlanır.
 
Türkiye Finans Konut Geliştirme Finansmanı:
 • Evdeki kapı, pencere, su tesisatı, elektrik tesisatı ve daha birçok yapısal değişiklik ya da tadilat amacıyla kullanılabilir.
 • Yapılacak olan tadilat işlemlerinin fatura, proje vb. unsurlarla birlikte belgelendirilmesi önemlidir.
 • 36 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
 • Kredi kullanımı sırasında tadilat işlemlerine dair proforma fatura ve yapı kullanım/tadilat izin belgeleri gereklidir.

Ev Tadilatı Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisinden ziyade farklı kredi çözümleriyle karşılaşan tüketicilerin özellikle de tadilat kredisi özelinde “ev tadilatı kredisi nedir?” sorusu sormaları son derece doğaldır.
 
Bankaların tüketicilere evleri özelinde; kapı, pencere, su tesisatı, elektrik tesisatı, ısı yalıtımı, ses yalıtımı, boyama ve daha birçok tadilat kapsamına giren işlemler için sağladıkları finansman türüne ev tadilatı kredisi adı verilir. Tüketicilerin söz konusu kredi ürünün kullanabilmeleri adına mutlaka kredinin kapsamına giren işlemlere dair fatura ve diğer belgeleri bulundurmaları gerelir. Bu sebeple kredinin farklı amaçlar ya da amacı dışında kullanımının önüne geçilir.

Ev Tadilatı Kredisi Nasıl Çekilebilir?

Ev tadilatı kredisi nasıl çekilebilir?” sorusu, kredinin nasıl kullanılacağı konusunda önem taşıyan bir soru türüdür.
 
Ev tadilatı kredisinin çekilebilmesi konusunda tüketicilerin sadece şubeler üzerinden başvuru yapabilmeleri söz konusudur. İçeriğimizde yer alan ev kredisi veren bankalar içerisinde herhangi birinin en yakın şubesine giderek “Müşteri İlişkileri” bölümünden sıra almanız durumunda kredi başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kredi başvurunuzun ardından tarafınızdan bazı evraklar istenecektir ve bu evrakların tamamlanmasıyla birlikte, kredi kullanımı konusunda uygunsanız işlemleriniz tamamlanacak, kredi de tarafınıza tahsis edilecektir.

Ev Tadilatı Kredisi Şartları Nedir?

“Ev tadilatı kredisi şartları nedir?” konusu da kredinin kullanımına önem taşıyan sorulardan biridir.
 
Ev tadilatı kredisi şartları konusunda her bankanın farklı şartlar sunmaları söz konusu olabilir ancak genel manada öne çıkan şartlar aşağıdakilerdir:
 • Evin tadilat işlemlerinin kredinin kapsadığı ürünler veya hizmetler dahilinde olması önem taşıyan detaylardan biridir.
 • Evin eksper incelemesi sırasında belirtilen tadilat ihtiyaçlarının olması gerekir.
 • Kredi kullanılacak olan tüketicinin kredi sicilinin riskli olmaması ve yasal takipte olmaması önemlidir.
 • Düzenli gelir sahibi olmak önem taşıyan detaylardan biridir.
 

Ev Tadilatı Kredisi Faiz Oranları

Ev tadilatı kredisi faiz oranları, her banka tarafından farklı bir şekilde uygulanır. Bu yüzden net bir kredi faiz oranından bahsetmek söz konusu değildir. Kimi bankaların bu kapsamda konut kredisi faizlerine yakın bir şekilde kimi bankaların da direkt olarak tüketici ihtiyaç kredisi yakın bir şekilde faiz oranı uyguladıkları görülebilir. Bu yüzden faiz oranları konusunda şubeler üzerinden yapacağınız başvuru sonucunda net bir bilgi almanız söz konusu olur.

Ev Tadilatı Kredisi Hesaplama

Ev tadilatı kredisi hesaplama işlemi, başvuru işlemleri öncesinde son derece büyük önem taşıyan bir işlemdir. Kullanacağınız kredinin toplam maliyeti, diğer kredi ek ücretleri gibi birçok detayı hesaplama işleminin ardından öğrenmeniz gerekir. Bu yüzden kredi kullanımında önce hesaplama işleminin yapılması, ödeme planının çıkarılması ve sonrasında kredi kullanım yoluna gidilmesi en çok önem taşıyan detaylardan biridir.

Ev Tadilatı Kredisi Kimlere Verilir?

Ev tadilatı kredisi kimlere verilir?” konusu, kredinin kullanım kapsamına dair kritik detaylardan biridir.
 
Ev tadilatı kredisi ve benzer kredi ürünleri genel anlamda firmalara ya da ticari amaçla ev yaptıran tüketicilere cazip gelebilir ancak bankalar ticari anlamda ev tadilatı yaptırmayı amaçlayan ya da bu tür amaçlara yönelik hareket eden tüketicilere tadilat kredisini vermemektedirler. Ev tadilatı kredisi sadece ev sahipleri tarafından gerçekten evini düzenlemek, tadilat ederek eksiklerini gidermek amacıyla kullanılabilir. Zaten eksperler tarafından yapılan incelemelerde ev tadilatı kredisine hem şahsi olarak hem de evinizin uygun olup olmadığı incelenecektir.

Ev Tadilatı Kredisi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ev tadilatı kredisi için gerekli belgeler nelerdir?” konusu da kredi açısından önem taşıyan detaylardan biridir. Ev tadilatı kredisi kullanımı sırasında her bankanın farklı prosedürler sunmasından ötürü farklı belge talepleriyle karşılaşılması söz konusu olabilir ancak genel manada ilgili krediye dair öne çıkan birtakım belgeler mevcuttur.
 
Ev tadilatı kredisi için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:
 • Kişinin gelir belgesi
 • Kimlik belgesi
 • Konuta dair yapı kullanım izin belgesi
 • Yapılacak tadilata dair proforma fatura ya da proje maliyet belgeleri
 • Talep edilmesi durumunda ek ipotek veya teminat belgesi
 • Tapu

Ev Tadilatı Kredisi için Kredi Notu Kaç Olmalı?

Ev tadilatı kredisi için kredi notu kaç olmalı?” gibi bir soru da tüketiciler tarafından sorulandan biridir ve kredi başvurularının sonucuna dair bir öngörü sağlayabilir.
 
Kredi notunuzun en az 900 olması kısmi olarak yeterli görülebilir ve 1500 - 1600 puanlık kredi skorunuz sayesinde kredi işlemleriniz biraz daha kolaylaşabilir. Ev tadilatı kredisi kullanırken kredi notu sadece detaylardan biridir ve kredi sonucunu tamamıyla etkilemez. Bankaya ibraz edebileceğiniz resmi gelir belgeleri, kredi notundan çok daha etkili olacaktır. Aynı zamanda yasal takipte olmamanız ve gecikmiş banka ödemelerinizin de olmaması, gelir belgenizin etkinliğini arttıracaktır.

Devlet Destekli Ev Tadilat Kredisi

Devlet destek ev tadilatı kredisi, tüketicilerin en çok ilgi gösterdikleri ve araştırdıkları konulardan biridir.
 
Bir dönem kentsel dönüşümle birlikte devlet tarafından kamu bankaları aracılığıyla ev sahiplerine çeşitli kredi avantajları sağlandı ancak güncel olarak herhangi bir şekilde devlet destekli ev tadilat kredisi bulunmamaktadır. Bu nedenle çeşitli platformlarda görmüş olduğunuz devlet destekli ev tadilatı kredisi gibi asılsız kredi kampanyalarına itibar etmemeniz önerilir.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Hangi banka ev tadilat kredisi veriyor?
  AlbarakaTürk, Ziraat Bankası, Halkbank, Türkiye Finans gibi bankalar ev tadilatı ya da ev tamamlama kredilerini son derece uygun oranlarla sunmaktadırlar.
 2. Ev tadilatı kredisi var mı?
  Ev tadilatı kredisi aktif olarak Türkiye Finans ve AlbarakaTürk kredi ürünlerinde yer almaktadır. Halkbank ve Ziraat Bankası’nda bulunan krediler ise kısmi ev tadilat kredileri olarak da tanımlanabilirler.
 3. Ziraat Bankası ev tadilatı kredisi veriyor mu?
  Ziraat Bankası ev tadilatı kredisini aslında ev tamamlama ya da konut tamamlama kredisi başlığı altında sunar. Elbette ki bu krediyi kullanabilmeniz adına yarım kalmış evinizin çeşitli tadilat ihtiyaçlarını gidermeniz gerekir.
 4. Ev yaptırmak için konut kredisi çekilir mi?
  Ev yaptırmak için konut kredisi başta olmak üzere, ev yaptırma kredisi gibi birçok kredi ürününden faydalanabilirsiniz. Ev yaptırırken maddi imkansızlıklar nedeniyle yarım kalan evinizi de konut tamamlama kredileriyle tamamlayabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler