Evde Para Kazandıran İşler 2022

Evde çalışarak nasıl para kazanırım? Diyorsanız bu yazıyı okumalısınız.
Son yıllarda evden çalışan kişilerin sayısında %60’lık bir artış yaşandı. Bu durum bir çok kişinin evde para kazandıran işler ile ilgili araştırma yapmasına neden oldu. Bilindiği üzere pandeminde bir çok kişi evden çalıştığı için, yeni yöntem arayışları arttı. Bunun en büyük nedeni evden çalışmanın verdiği rahatlık, kazanılan paranın daha tasarruflu harcanması olabilir. Tabi bu durum yapılacak olan araştırmalara göre değişecektir. Bu yazımızda evden para kazanmak isteyenler için evde işleri listesini derlendik.
 Öncelikle evde yapılabilecek işler ile ilgili detaylara yer vermeden önce bu işlere başlamanın kolay olmadığını bilmeniz gerekiyor. Sıfırdan bir iş kuruyorsanız, kuracağınız bu işle ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Zira aşağıdaki işlerin büyük bir bölümü internetten para kazanma ile ilgili. Eğer bilgisayar kullanma konusunda yabancı iseniz, internet ile aranız yok ise, başlangıç sürecinde eğitime yatırım yapmak ile adım olmalıdır.
 
Acil paraya ihtiyacım var ya da hızlı para kazanmak istiyorum diyebilirsiniz. Unutmayınız ki aşağıdaki fikirler bu konuda size yardımcı olmayacaktır. Hızlı ve kolay para kazanma yolları genellikle sonucun hüsran olmasına neden olur. Bu konuda sizlere yardımcı olacak en iyi seçenek mobil uygulamalar olabilir. Para kazandıran uygulamalar uzun süreli işlere göre daha kısa sürede sonuç almanızı sağlayabilir. Şimdi asıl konumuza geçip, sizlere 2022 yılında evde para kazandıracak işleri sıralayalım.
 
Evde Para Kazandıran İşler
Lisede yer alan fikirler için öncelikle kendinizi geliştirmek için eğitim almalısınız. Bu konuda Youtube sizlere eşsiz bir kaynak olacaktır. Youtube dışında UDEMY vb. siteler en büyük yardımcınız. Şimdi konuyu çok uzatmadan evde para kazandıran işler listemizi paylaşalım.

ETSY ile Evde Para Kazanma

Etsy Amerika merkezli el yapımı ürünlerin satıldığı bir site. Hem Türkiye’de hem de dünya üzerinden satıcı ve alıcı olarak 500 milyonun üzerinde kullanıcısı mevcut. Bu sitede satılan ürünler tamamen el yapımı ya da antika tarzı. Tabi bunların değeri, Türkiye’de var olan değerinden kat ve kat yüksek. Örneğin; el örgüsü bir banyo lifi  Türkiye’de 20 TL’ye satılırken bu site üzerinde 20$ ile 30$ arasında satıldığını görebilirsiniz. Sizde bu tarz el yapımı ürünler üretmeyi düşünüyorsanız, ETSY sitesini incelemeyi ve ticaret yapmanızı öneririz. Evden yapılabilecek işler arasında en karlısı olabilir.

Dolap İle Evden Para Kazanma

Dolap uygulaması ile elinizde bulunan 2. el ürünleri ya da sıfır aldığınız ürünleri kolaylıkla satabilirsiniz. Üstelik vergi mükellefi olmanız da gerekmiyor. Tek yapmanız gereken Dolap üzerinden üyelik açıp ürün yüklemeye başlamak. Karşı taraf uygulama üzerinden kredi kartı ile alışveriş yaparken, sizlerde uygun fiyatlara kargo yapabileceksiniz. Ortalam komisyon oranı ise sadece . Tekstil ürünü alıp satmak sizlerin avantajınıza olacaktır.

Affiliate Marketing İle Para Kazanma

Satış ortaklığı bir ürünün linkini paylaşarak para kazanmanızı sağlar. Bunun için belirli bir kitlenizin olması gerekiyor. Sosyal medya bu konuda en büyük nimet diyebiliriz. Eğer 10 bin üzeri takipçiniz var ise, Trendyol vb. sitelerin satış ortaklığı programına üye olarak gelir elde edebilirsiniz. Sizin yönlendirmiş olduğunuz linkler ile yapılan alışverişlerden ortalama %4 gibi bir gelir elde etmiş olursunuz.

İnstagram ile Para Kazanmak

Türkiye’de en çok kullanılan uygulamalar arasında yer almasının nedeni para kazandırmasından kaynaklanır. Herhangi bir şirkete sahip olmadan instagram üzerinden kolaylıkla bir satış sayfası ya da dükkan açabilirsiniz. Tabi bunun için ürünün ne olacağına karar vermelisiniz. Tabi sadece ürün satarak para kazanmanız gerekmiyor. Takipçi sayısını arttırarak reklam satmak para kazanmanızı sağlayacak diğer yöntemdir.

Makale Yazarak Para Kazanma

İnternetten para kazanmak istiyorsanız, makale yazmak en kolay başlayabileceğiniz bir yöntem. Evet sadece makale yazıp, para kazanmanız mümkün. Tabi bunun için klavye ile yazma konusunda bir yeteneğinizin olması gerekiyor. Zira bir kağıda yazmak ile klavye üzerinden yazmak arasında büyük farklılıklar mevcut. Başlangıç aşamasında bir kaç site üzerinden makaleye yazmaya başlayabilirsiniz. Sipariş almak için seo uyumlu yazma konusunda eğitim almanız size avantaj sağlayacaktır.

Backlink Satışı Yapmak

Web siteleri Google üzerinde üst sıraya çıkabilmek için backlink satın alır. Bunun için bazı firmalar ya da bireysel olarak kişiler backlink satış hizmeti verir. Backlink satabilmek için öncelikle nasıl ücretsiz olarak tedarik edeceğinizi bilmeniz gerekir. Bunun için R0, Wmaraci gibi siteler üzerinde yazılmış yüzlerce makale bulabilirsiniz. 10 adet Web2 sitesi ile alacağınız backlinkin satış fiyatı ortalama 100 TL’den başlamaktadır.

Blog Yazmak

Herhangi bir konu hakkında bilgi sahibiyseniz, wordpress ile blog yazarak para kazanabilirsiniz. Tabi bu bir nevi makale yazmak anlamına gelir. Tabi sadece makale yazmayı değil, wordpress ile blog sitesi açmayı da öğrenmeniz gerekir. Belirli bir kullanıcı kitlesine ulaştıktan sonra Adsense en büyük yardımcınız olacaktır. Adsense ile kısa zamanda aylık 5 BİN TL üzeringelir elde edebilirsiniz.

Alışveriş Arbitrajı Yapmak

Bir web sitesinden uygun fiyata alınan ürünün başka bir uygulama üzerinde kar konularak satılmasını içerir. Bu durum genellikle sahibinden ve LETGo siteleri arasında yapılmaktadır. Örneğin; Letgo sitesi üzerinden uygun fiyata bulduğunuz ya da pazarlık yaptığınız antika bir ürünü, 2 katı bir fiyata kolaylıkla farklı bir sitede satabilirsiniz. Evde para kazandıran işler arasında en kolay başlayabileceğiniz bir iş modelidir.

Evde Üretim Yapmak

Yemek, tekstil, bijuteri vb. ürünleri evde üreterek para kazanabilirsiniz. Bunun için yeteneğinizin olması şart. Ya da iş başlangıcı için kendinizi eğitmek ve yatırım yapmak konusunda kararlı olmalısınız. Bijuteri ürünü yapacaksanız, hobi yapım seti almak başlangıç aşamasında en iyi karar olacaktır. Zamanla yapacağınız deneme yanılma yöntemleri ile kolaylıkla bu alanda uzman olabilirsiniz.

Sanal Asistanlık Yapmak

Artık bir çok iş internet üzerinden yürüyor diyebilirziz. Bunun en büyük örneğini alışveriş sitelerinde görebiliyoruz. Fiili dükkanlarını internet üzerine aktarmak isteyen girişimciler bunun için yardımcı olacak assitana ihtiyaç duymaktadırlar. Örneğin; Trendyol üzerindeki soruları cevaplamak ya da ürün açıklaması girmek gibi.
 
Evde para kazandıran işler” başlıklı makalenin sonuna geldik. Daha detaylı fikirler edinmek adına internet sizler için sonsuz bir kaynak.
 

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler