Ferdi Kaza Sigortası ile Sevdikleriniz Güvence Altında

Beklenmeyen olaylara karşı, ferdi kaza sigortası ve hayat sigortası ürünleri ile hayatınızı güvence altına alır.


Ferdi Kaza Sigortası ile Sevdikleriniz Güvence Altında Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş., QNB Finansbank ve Cigna ortaklığıyla ferdi kaza sigortası ve hayat sigortası ürünleri ile hayatınızı güvence altına alır. Cigna Finans, herkese hitap eden farklı teminatlarla kazalara karşı daima hazırlıklı olmanıza destek olur. Cigna Finans ferdi kaza sigortası ürünleri, yaşamınızı güvence altına alırken, günlük yaşantınızı huzurlu geçirmenize imkan tanır. Beklenmeyen olaylara karşı her koşulda hem size hem de sevdiklerinize destek sağlar. Ferdi kaza sigortalarındaki farklı teminat seçenekleriyle herkese hitap ederek öngörülmeyen kazalara karşı geleceğinizi teminat altına alır. “Ferdi kaza sigortası nedir?” sorusuna gelin çok daha detaylı bir mercekten bakalım...
Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası, poliçe süresi içerisinde bir kaza yaşadığınız takdirde size maddi açıdan destek verir. Kaza nedeniyle vefat etmeniz durumunda ise sevdiklerinizin yaşamı maddi açıdan desteklenir ve refah düzeyleri yükseltilmeye çalışılır. Fiziksel olarak zarara uğradıysanız, zararlarınız maddi açıdan Cigna Finans ayrıcalıklarıyla sigortanız sayesinde karşılanır. Paket poliçede yer alan vefat durumu, hayat sigortalarından farklı olarak kaza sonucu vefat riskini kapsar. Ferdi kaza sigortasının genel şartları, tercih edilen sigorta paketine göre poliçede belirtilir. Ferdi kaza sigortası ürünlerini seçerek kaza sonucu vefat, devamlı sakatlık veya gündelik hastane tazminat teminatları satın alabilirsiniz.

Cigna Finans Bireysel Ferdi Kaza Sigortası Çeşitleri Nedir?

Cigna Finans farkıyla 7 çeşit sigorta ürünü arasından istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Bu ürünler; Hastane Destek Ferdi Kaza Sigortası, Aileme Değer Ferdi Kaza Sigortası, Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası, İkisi Bir Arada Ferdi Kaza Sigortası, Primini Geri Ödeyen Kanser Korumalı Ferdi Kaza Sigortası, Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası ve Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası paketleridir.

Hastane Destek Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Kaza sonucu sakatlık ve vefat durumunda maddi destek ve hastane harcamaları için günlük para ödemesi hizmetleri sunar.

Aileme Değer Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Kaza sonucu vefat ya da sürekli sakatlık durumunda 10 yıl boyunca size ve ailenize belirli bir tazminat ödenmesini sağlar.

Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Evlerde oluşabilecek kazalara karşı koruma sağlamasının yanı sıra kaza sonucu hastanede yatılması durumunda belirlenen bir tutarda günlük olarak ödeme yapılmasını da kapsar. Bu paketi tercih eden bireyler, aynı zamanda ambulans ve sağlık danışmanlığı gibi hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanma imkanına sahip olurlar.

Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Kaza sonucu oluşan sürekli sakatlık veya vefat gibi durumlarda size ve yakınlarınıza maddi destek sağlar. Bu poliçede ücretsiz diş sağlığı hizmetleri de mevcuttur.

İkisi Bir Arada Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası kapsamı içinde yer alan hizmetlere ek olarak ücretsiz göz sağlığı hizmetlerini de dâhil eder.

Primini Geri Ödeyen Kanser Korumalı Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Diğer paketlerdeki gibi sakatlık ve ölüm halinde sizi ve yakınlarınızı güvence altına alırken kanser teminatı sayesinde kanser hastalığına yakalanılması durumunda toplu ödeme yaparak masrafların karşılanmasına imkân sağlar. Yapılan ödemeler tedavi masrafları dışında fatura, kira veya kredi ödemeleri gibi gündelik ihtiyaçlar için de kullanılabilir. Bu paketin en büyük avantajı ise poliçe süresi boyunca poliçede belirtilen risklerin oluşmaması durumunda ödenen primi geri alabilme olanağıdır. Yapılacak geri ödemelerde sadece BSMV kesintisi yapılır.

Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Kaza sonucu ölüm ya da sürekli sakatlık durumlarında kişiye ya da yakınlarına toplu ödeme yapılır. Poliçe yaptıranlar, poliçede belirtilen ev ve araçla ilgili hizmetlerde de çeşitli avantajlara sahip olurlar. Bunlara ek olarak, ulaşım, giyim, ev tekstili ve kuru temizleme gibi gündelik ihtiyaçlar arasındaki ilk sıralarda bulunan harcamalarınızda yüzde 30’a varan indirim avantajları sağlar.

Çalışanların ve Ailelerinin Güvence Altında Olmasını Sağlayan Grup Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Grup ferdi kaza sigortası hem kişiye hem de çalışana çeşitli avantajlı hizmetler sunar. Bu sigorta sayesinde çalışanları ve aileleri öngörülmeyen kazalara karşı güvence altına alınır. Çalışanları, oluşabilecek kazalara karşı koruma sağlayan bu sigortanın paketinde, çalışanlara ödenen primler belirli miktarlarda işverenin ticari kazancının hesaplanmasında gider olarak kullanılabilir.

Geleceğinize Güvenle Bakmanız İçin Farklı Teminatlar Sunan Grup Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Cigna Finans grup ferdi kaza sigortası teminatları birçok imkan sunar. Bu imkanlar; kaza sonucu vefat tazminatı, kaza sonucu sürekli hastalık teminatı, toplu taşıt araçlarında kaza sonucu vefat teminatı, kaza sonucu gündelik hastane tazminatı, kaza sonucu tedavi masrafları teminatı, kaza ya da hastalık sonucu gündelik hastane tazminat teminatı ve hastalık sonucu tam ve sürekli hastalık teminatıdır. Teminatların prim tutarları değişiklik gösterir ve sigorta süreleri de 1 yıldır.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı Veren Grup Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Kaza gerçekleştikten sonra 1 sene içerisinde yapılan ve hasta nakil ücretleri haricindeki tedavi masraflarını kapsar.

Kaza Sonucu Gündelik Tazminat Teminatı Veren Grup Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Sigortalının kaza sonucu geçici süreli çalışamayacak durumda olması durumda tedavinin başladığı günden çalışabilecek duruma gelmesine kadar 1 yıl süresince en fazla 90 gün olmak üzere ödeme yapılır. Çalışan kısmen çalışabilecek duruma geldiği zaman ise tazminat; yarısı oranında ödenir.

Kaza Sonucu Vefat Teminatı Veren Grup Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Genel şartlarda belirlenmiş bir kaza sonucunda karşı karşıya kalınabilecek vefat durumunda ödeme yapılmasını, kaza sonucu sürekli hastalık teminatında da bir kaza neticesinde hemen veya kazanın gerçekleşmesinden itibaren 2 yıl içinde sürekli sakat kalınması durumunda ödeme yapılmasını kapsar. Ödemeler, tıbbi tedavi süresinin bitmesinden ve sürekli sakatlık durumunun tespitinin ardından yapılır.

Kaza veya Hastalık Sonucu Gündelik Hastane Tazminat Teminatı Veren Grup Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Sigortalının en az yedi gün hastanede yatarak tedavi olması durumunda hastanede kalarak geçirdiği her gün için belirlenen tutar üzerinden tazminat ödemesi gerçekleşir.

Toplu Taşıt Araçlarında Kaza Sonucu Vefat Teminatı Veren Grup Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Sigortalının havayolu, demiryolu veya denizyolu taşıtlarında ya da ticari kara yolu toplu taşıtlar ile seyahat ederken kaza sonucunda vefat etmesi durumunda sigortalının ailesine maddi destek imkânı sağlanır.

Hastalık Sonucu Tam ve Sürekli Sakatlık Teminatı Veren Grup Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Sigortalı bireyin engelli raporu vermeye yetkili sağlık kuruluşlarından aldığı %67 ve üzeri sakatlığı ve sürekli olarak sakat kalması durumunda yapılacak ödemeyi içeren teminattır.

Genel Şartlarıyla Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası genel şartları kapsamında kazadan sayılan durumlar:
 1. Beklenilmeyen bir şekilde ortaya çıkan gazların teneffüs edilmesi.
 2. Yanıklarda, ani hareket sonucu kasların ve sinirlerin kopması veya incinmesi, burkulma ve kopmalar.
 3. Yılan veya haşerelerin ısırması veya sokması nedeniyle zehirlenmeler.
 4. Isırılma sonucu kuduza yakalanıp vefat etme veya fiziksel zarara uğranması.
Ferdi Kaza Sigortası Kapsamı İçerisinde Kazadan Sayılmayan Haller Nelerdir?
 1. Sigorta kapsamına giren kazaların dışında oluşan hastalıklar ve bu hastalıkların sonuçları.
 2. Sigorta kapsamına giren kazaların dışında hareket, güneş çarpması ve don olaylarında.
 3. Akıl ve ruh sağlığı bozukluğundan kaynaklanan intihar veya intihara teşebbüs etme.
 4. Alkol, ilaç ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerin kullanımı.
 5. Sigorta kapsamı içerisinde olan kazaların haricinde bir cerrahi müdahale veya tedavi neticesinde vefat etme veya fiziksel zarara uğrama.
Ferdi Kaza Sigortası Kapsamında Kaza Sayılmayan Hallerden Bazıları İse:
 1. Hava yolcusu olma dışında herhangi bir nedenle uçuş.
 2. Avcılık ve balıkçılık.
 3. Tüm spor müsabakaları ve hız yarışları.
 4. Sigorta kapsamı dâhilinde olan kazalar haricinde meydana gelen suda boğulmalar.
Ferdi kaza sigortasının hayat sigortasından farkı, hayat sigortalarında vefat teminatı her türlü ölüm karşısında sigorta tarafından ödenirken, ferdi kaza sigortası vefat teminatı yalnızca kaza sonucunda oluşabilecek ölümler karşısında ödenmesidir. Cevap aradığımız "Ferdi kaza sigortası nedir?" sorusu ile ilgili çok daha detaylı bilgi için Cigna Finans ile iletişime geçebilir, sizlere sunduğu Ferdi Kaza Sigortası ürünleriyle hayatın olası risklerine karşı kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz..
Kategori:

Diğer Makaleler