Fibabank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?

Fibabank bitcoin ve kripto para hesabı açmak ve kripto para satın almak için ne yapmanız gerektiğini inceliyoruz.


“Fibabank bitcoin ve kripto para hesabı var mı, açılabilir mi? Fibabank ile ethereum ve diğer altcoinler satın alınabilir mi, bozdurulabilir mi?” gibi sorulara denk gelmeniz olası. Kripto paraları takip eden hemen herkes, illa bir banka ile ilgili araştırma yapıyor. Belirttiğimiz soruların ve farklı soruların yanıtlarını bu yazıda sizlere sunmak istiyoruz. Malum, bitcoin, ethereum ve diğer altcoinler gibi kripto paralar ülkemizde ve dünyada epey gündemde. Ülkemizdeki yatırımcıların pek çoğu bitcoin ve ethereum yatırımı tercih etseler de altcoinler de oldukça popüler durumdalar ve araştırılıyorlar.
 İlk kez Bitcoin’in ortaya çıkmasından sonra peşi sıra altcoinler de birer ikişer ortaya çıktı. Tabi ki Bitcoin’in alanının öncüsü olduğu muhakkak. Ancak günümüzde artık altcoinler de en az Bitcoin kadar ilgi görmeye başladı. Bunun nedeninin de yatırımcıların kendi para birimlerine, yabancı dövizlere ve altına bir yatırım aracı olarak güvenlerinin kalmaması olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bir diğer etken de elbette kripto paraların bir merkezinin bulunmaması ve rahatça el değiştirebilir bir yapıda olmasıdır. Ülkemizde de yatırımcılar kripto para borsaları vasıtasıyla para değiştirerek alışveriş yapıyorlar. Fakat kripto para borsalarını bilmeyenler ya da henüz güvenemeyenler bankalar aracılığı ile bu piyasalara girip giremeyeceklerini merak ediyorlar. Bu yatırımcıların “Fibabank bitcoin ve kripto para hesabı nasıl açılır? Kripto para alma satma işlemi nasıl yapılır?” sorularını sorduğunu biliyoruz. Dilerseniz merak edilen soruların yanıtlarını birlikte inceleyelim.

Fibabank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Açılabilir Mi?

“Fibabank bitcoin ve kripto para hesabı açılabilir mi?” sorusu özellikle piyasaya yeni girmek isteyen yatırımcıların aklını kurcalıyor. Fibabank, ülkemizde önemli bir yer tutan, yabancı bankalar arasındaki önemli bir banka. Aslında yabancı banka dememizin sebebi yabancı iştirakler ile hareket etmesi. Esasen Fiba Grup yerli bir oluşum. Ancak yabancı ortaklar sebebiyle bu bankayı yabancı banka olarak tanımlıyoruz. Tanınan ve güvenilen bir banka olması nedeniyle de kripto piyasalarına girmeye çalışan müşterilerinin Fibabank’ı tercih etmek istemeleri gayet normal. Ne var ki Fibabank, kripto para işlemleriniz için kripto para borsalarına para gönderip kripto para borsalarından para çekebileceğiniz bir banka olsa da direkt olarak kripto para birimleri ile işlem yapmanızı sağlayabilecek bir banka değil!
 
Yalnızca Fibabank değil, ülkemizde kurulmuş ya da lisans almış hiçbir banka müşterilerine kripto para ve bitcoin hesabı açamaz! Türkiye’de mevcut bankacılık kanunları ve BDDK düzenlemeleri bankaların krediler vermesine ve mevduatlar toplamasına izin veriyor. Yönetmeliklerde kripto para hesabı ile ilgili bir tabir kullanılmaması ise hesabın açılamayacağına delalet ediyor.

Fibabank Bitcoin ve Kripto Para Nasıl Alınır?

Fibabank, doğrudan bitcoin ve kripto para alabilmeniz için uygun bir kanal olmayacaktır. Zira bankaların bitcoin ve kripto para hesapları olmadığını hatırlatalım. Mevcut mevzuatların ve bankacılık kanunları bu alışverişin önündeki en büyük engel. Daha doğrusu bankacılık düzenlemelerimizde kripto paralar ile ilgili bir düzenleme henüz yapılmış değil. Ancak Fibabank kripto para alışverişinde yine de önemli bir noktada bulunuyor. Fibabank ve diğer bankalar, kripto para borsaları ile yatırımcının arasındaki önemli bir aracılık faaliyetini yerine getiriyor. Sonraki başlıklarımızda bu durumu daha detaylı anlatıyor olacağız. Bankaların neden kripto para satmadıkları ile ilgili “Bankalar Neden Bitcoin ve Kripto Para Satmıyor?” başlıklı yazımızı da okumanız detaylı bir fikir sahibi olmanıza yarar sunacaktır.

Fibabank Kripto Para – Bitcoin Bozdurulabilir Mi?

Fibabank kripto para ve bitcoin bozdurmak için aracılık edebilir. Ancak bu durumu var olan dövizinizi bozdurmak olarak düşünmemelisiniz. Konuyu açmamız gerekirse, yatırımcının elinde bulundurduğu kripto parayı bozdurabilmesi için illa ki bir kripto para borsasına girmesi ve kendisi gibi alıcı ya da satıcı olanların bulunduğu bu işlem piyasasında işlem yapması gerekiyor. Kripto para piyasalarında para takası olarak düşünebileceğimiz bozdurma işlemi güncel kurlar nazarında yapıldıktan sonra, yatırımcı parasını çekmek istediğinde Fibabank devreye girebilir. Müşteri, borsada bozdurduğu kripto paranın karşılığı olan TL’yi ya da dövizi Fibabank hesabına aktarabilir. Daha fazla detay için “Bitcoin ve Kripto Para Nasıl Bozdurulur?” yazımızı okuyabilirsiniz.
 
Kripto borsalarına para göndermek ya da kripto borsalarında bulunan paranızı çekmek için Fibabank hesabı açmak istiyorsanız Fibabank Hesap Açma sayfamızı ziyaret ederek nasıl hesap açacağınızı inceleyebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde Fibabank şubesi var mı ve varsa nerede, diye düşünüyorsanız da Fibabank Şubeleri sayfamızdan bulunduğunuz il ve ilçeyi seçerek basit bir arama yaparak Fibabank şubelerinin adreslerine, telefon numaralarına erişebilirsiniz.

Fibabank Bitcoin – Kripto Para Almak İçin Ne Yapılmalıdır?

Ülkemizde kripto para; bitcoin, ethereum gibi coinleri satın almak ya da satmak için kripto para borsalarına ihtiyacınız bulunuyor, demiştik. Fİbabank ve diğer bankalar ise kripto para satın almak için borsalara para göndermenize ya da satışını yaptığınız kripto paranın gelirini çekmenize aracılık ederler. Ülkemizde güvenilir olarak görülen bazı kripto para borsaları, uzmanlarca tavsiye ediliyor. Yerli borsalardan BTC Türk, Paribu ve yabancı borsalardan Binance, ülkemizde en fazla kullanılan borsalardan birkaçı. Bu borsalardan BTC Türk’ün Fibabank ile özel bir anlaşması da bulunuyor. Anlaşmaya göre Fibabank’tan yapacağınız TL ya da döviz transferleri 7/24 beklemeden anında BTC Türk hesabınıza geçiyor. Anlaşması bulunmayan bankalarla ise resmî tatil harici hafta içi 09:00 – 16:45 arası EFT yapılabiliyor.
 
Türkiye’de bitcoin ve altcoinler nereden alınabilir, merak ediyorsanız “Türkiye’de Bitcoin ve Kripto Para Nereden Alınabilir?” başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Farklı Bankaların Bitcoin ve Kripto Hesapları

Farklı bankaların kripto para; bitcoin ya da altcoin hesapları olup olmadığını incelemek için dilediğiniz bankanın konusunu inceleyebilirsiniz. Bundan önce isterseniz sizin için hazırladığımız “Hangi bankalar bitcoin ve kripto para satıyor?” konusunu da inceleyebilirsiniz.
 
Akbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Denizbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Garanti BBVA Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Halkbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
ING Bank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
QNB Finansbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Şekerbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
TEB Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Türkiye İş Bankası Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Vakıfbank Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Yapı Kredi Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?
Ziraat Bankası Bitcoin ve Kripto Para Hesabı Var Mı?

Diğer Makaleler