Finansbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri 2022

QNB Finansbank bireysel emeklilik müşteri destek hattı ve iletişim merkezi numaralarına - e-posta adreslerine makalemiz üzerinden erişebilirsiniz.


QNB Finansbank Anonim Şirketi, bireysel emeklilik sistemine dahil olmak isteyen müşterilerine Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile hazırlamış oldukları bireysel emeklilik planlarını teklif etmektedir. Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse Finansbank, Cigna’nın sigorta ve emeklilik ürünlerini sunan banka bazındaki acentesidir. O halde, katılımcılar Finansbank’ın önerdiği bireysel emeklilik planlarına nasıl katılabilirler? Finansbank’ın bireysel emeklilik ve müşteri hizmetlerinin güncel bilgileri nedir? Finansbank’ın iletişim merkezi üzerinden Cigna’ya ulaşılabilir mi?
 Finansbank’ın sunmuş olduğu bireysel emeklilik sistemi planlarına katılmak için gerekli olan Finansbank bireysel emeklilik ve müşteri hizmetleri bilgileri ile daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bireysel emeklilik sistemi nedir?

Katılımcılarının emeklilik dönemlerini huzurlu ve rahat yaşayabilmeleri için sisteme katıldıkları andan itibaren tasarruflarını birikime dönüştüren bireysel emeklilik sistemi katılımcılarının geleceklerini güvence altına almalarına yardımcı olur. Bireysel emeklilik, kişinin aktif çalışma yaşamı boyunca yaptığı katkı payı ödemesini kişi emekli oluncaya kadar emeklilik yatırım fonları dahilinde daha değerli hale getirerek katılımcıya emekliliğinde Sosyal Güvenlik’ten alacağı maaşın yanında ek bir gelir elde etmesini sağlar.

Finansbank bireysel emeklilik sistemi

Finansbank, Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik’in %30'luk devlet katısı ile birlikte müşterilerine oldukça avantajlı fırsatlar içeren bireysel emeklilik planlarını sunarak sisteme dahil olacak katılımcıların emeklilik hayatındaki refah düzeyleri ile yaşam standartlarını şekillendirmektedir. Katılımcı, Finansbank aracılığıyla Cigna’nın hazırlamış olduğu 2 farklı farklı emeklilik planından istediğini seçebilir ve içeriğini kendisine göre yapılandırarak bireysel emeklilik sistemine dahil olabilir.

Finansbank bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri

Finansbank’ın kendilerine önerdiği bireysel emeklilik planlarını seçmek isteyen katılımcılar emeklilik planlarını Finansbank’ın şubelerinde yer alan bireysel sigorta ve emeklilik danışmanı ile yapılandırabilirler. Bununla birlikte kişi, Finansbank’ın Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile ortak sundukları bireysel emeklilik planları hakkında Finansbank’ın sitesindeki yönlendirme ile Cigna’nın sayfasını ziyaret edebilirler. Hemen hatırlatmamız gerekir ki QNB Finansbank’ın telefon bankacılığı hattı olan 0 850 222 0 900 numarasından sadece bireysel emeklilik başvurusunun hangi kanallar vasıtasıyla yapılabileceği anlatılmaktadır. Telefon bankacılığı numarasındaki müşteri temsilcisi aracılığıyla sadece telefon bankacılığı hizmetleri sunulmakta olup bireysel emeklilik başvurusu yapılamamaktadır.
 
Bireysel emeklilik sistemine dahil olmak isteyen katılımcı Finansbank’ın BES planları hakkında detaylı bilgi almak ve onlara başvuru yapabilmek için Cigna Çağrı Merkezi ile iletişim kurabilir.

Cigna bireysel emeklilik ve müşteri hizmetleri

Cigna Çağrı Merkezi her ne kadar 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermekte ise de katılımcı, bireysel emeklilik, hayat ve ferdi kaza poliçeleri hakkında bilgi almak ya da bu poliçelere başvurmak için Çağrı Merkezi ile hafta içi 09.00-19.00 saatleri arasında iletişime geçebilir.
 
Katılımcılar bu saatler dışında Cigna’ya iletmek istedikleri talepleri adına https://www.cigna.com.tr/ adresindeki bize yazın bölümden Cigna ile irtibata geçebilirler.

Cigna Çağrı Merkezi: 0850 222 0 860
E-posta: info@cigna.com.tr
Genel Müdürlük Telefon: 0 (216) 468 03 00
Genel Müdürlük Faks: 0 (216) 368 74 16
Genel Müdürlük Adres: Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik A.Ş. Barbaros Mah. Kardelen Sok. Palladium Tower No:2 Kat 28-29 34746 Ataşehir / İstanbul

Diğer Makaleler