Finansbank Dekont Alma 2023 | Mobil, Telefon, ATM ve Şubeden Dekont Alma

Finansbank dekont alma konusunda; Finansbank Mobil, internet bankacılığı, telefon bankacılığı, ATM'ler ve şubeleri kullanabilirsiniz.


Finansbank dekont alma işlemi, yapmış olduğunuz ödemeler veya para transferleri sonucunda, ödemeyi kanıtlamak ya da ödeme yapıldığına dair bir belge ibraz etmek adına önem taşıyan bir işlem türüdür.
 Finansbank hesabınızdan dekont alırken kullanabileceğiniz birçok yöntem vardır ve bu internet bankacılığı bu noktada ilk sırada gelmektedir. Bunun yanı sıra 0850 222 0 900 numaralı telefondan Finansbank müşteri hizmetlerini arayarak, Finansbank şubelerine giderek veya ATM’ler üzerinden de dekont alma işlemi yapabilirsiniz. Finansbank hesabınızdan almış olduğunuz dekontu ise cep telefonunuzdan kişilerinizle paylaşabilir, mail olarak gönderebilir, PDF olarak saklayabilir ve daha birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz.
 
Peki, Finansbank dekont alma işlemi nasıl yapılır? Tüm dekont alma seçenekleri ne şekilde kullanılarak dekont alma işlemi yapılabilir?
 

Finansbank Mobil ile Dekont Alma (İnternet Bankacılığı)

Finansbank Mobil uygulamasına ya da internet bankacılığına giriş yaparak, sadece birkaç adımda dekont alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap hareketlerinize girerek kısa süre içerisinde yapmış olduğunuz para transferi ya da ödeme işlemi özelinde dekontunuzu elde edebilirsiniz.
 
Finansbank hesabınızdan dekont almak adına aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:
 • İlk olarak Finansbank internet bankacılığına giriş yapınız ve menüde bulunan “Hesaplar” seçeneğine doğru ilerleyiniz.
 • Ardından “Vadesiz Hesaplarım” ekranına giriş yaparak, işlem yaptığınız hesabınızın detaylarına doğru ilerleyiniz.
 • Hemen alt kısımda “Hesabın Son Hareketleri” kısmına doğru ininiz ve eğer dekont almak istediğiniz işlem bu kısımdaysa, işlemin üzerine dokunarak “Dekont” seçeneğine giriş yapınız.
 • Sonrasında karşınıza çıkan ekranda “Paylaş” seçeneğine dokunarak, dekontu ister cihazınıza isterseniz de birçok uygulama üzerinden başkalarına gönderebilirsiniz.
 • Öte yandan dekont almak istediğiniz işlem “Hesabın Son Hareketleri” kısmında görünmüyorsa, sayfanın çok daha altına girerek, “Tüm Hareketler” kısmına dokunarak, çeşitli filtreleme seçeneklerini de kullanarak dekont almak istediğiniz işlemin üzerine dokunup “Dekont” seçeneği ile işleme dair dekonta ulaşabilirsiniz.
 

Finansbank Telefon Bankacılığı ile Dekont Alma

0850 222 0 900 numaralı telefondan Finansbank müşteri hizmetlerini arayarak, kolaylıkla dekont alma işlemi yapabilirsiniz.
 
Finansbank telefon bankacılığı ile dekont alma işlemi konusunda takip etmeniz gereken adımlar ise aşağıdaki gibidir:
 • Finansbank müşteri hizmetlerini aramanızın ardından sesli yanıt sistemine “Dekont Alma” şeklinde talepte bulununuz. Ardından QNB Finansbank tarafından sizden istenen doğrulama adımlarını tamamlayınız.
 • Doğrulama adımlarının tamamlanmasıyla birlikte direkt olarak müşteri temsilcinizle görüşme bölümüne yönlendirilmeniz söz konusu olacaktır. Bu noktada da müşteri temsilcisine dekont almak istediğinizi belirtmeniz gerekir.
 • Müşteri temsilcisi tarafından işlem tespit edildikten sonra kısa süre içerisinde dekont, tarafınıza mail olarak ya da diğer farklı yöntemler özelinde gönderilecektir.
 

Finansbank Şubelerinden Dekont Alma

Yapmış olduğunuz para transfer işlemlerine, ödemelere ve daha birçok işleme dair dekont alma işlemini aynı zamanda QNB Finansbank şubelerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Her ne kadar Finansbank şubelerinden dekont alma işlemi, diğer yöntemlere göre çok daha vakit harcıyor olsa da özellikle çeşitli sebepler nedeniyle diğer yöntemlerden dekont alamıyorsanız, şubeler üzerinden dekont almak en mantıklı seçeneklerden biridir.
 
Finansbank şubelerinden dekont almak için aşağıdaki talimatları takip edebilirsiniz:
 • Size en yakın QNB Finansbank şubesine kimlik belgenizle birlikte müracaat ediniz. Hemen ardından “Gişe İşlemleri” bölümü için sıra numarası alınız.
 • Ardından sıra numaranızın yandığı gişeye kimlik belgenizle birlikte müracaat ederek, dekont almak istediğinizi belirtiniz.
 • Gişe görevlisi tarafından gerekli kontrollerin sağlanmasıyla birlikte hangi işleme dair dekont almak istediğiniz sorulacaktır. İşlemi belirtmenizin ardından gişe görevlisi hesap hareketlerinizden işlemi tespit edecektir.
 • Sonrasında işleme dair dekontu gerek yazılı olarak gerekse dijital kanallar üzerinden tarafınıza ileterek, dekont alma talebinizi gerçekleştirecektir.
 

Finansbank ATM’lerinden Dekont Alma

Size en yakın Finansbank ATM’sine giderek, kısmi olarak tanımlayabileceğiniz şekilde dekont alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 
Finansbank ATM’lerinden dekonttan ziyade hesabınıza dair hesap hareketlerini gösteren bir fiş almanız söz konusudur. Bunun için de size en yakın Finansbank ATM’sine kartınızla birlikte giderek, kartınızı ATM’ye takmanızla birlikte “Hesaplar” kısmına doğru ilerleyip, hemen ardından hesap seçimi yapıp, hesap detaylarında bulunan “Hesap Hareketleri/Özeti” seçeneği üzerinden, hesabınıza dair son hareketlerinizi yazdırabilirsiniz. Her ne kadar kapsamlı bir şekilde bu seçenek üzerinden belge almanız söz konusu olmasa da özellikle son yaptığınız işlemlere dair bir belge almanız mümkün olacaktır. Böylelikle geçmişe yönelik sınırlı olsa da dekont alma işlemi yapılabilecektir.
 
Tüm bunların yanı sıra Finansbank ATM’lerinden yapmış olduğunuz para yatırma, para gönderme, ödeme vb. işlemler için de  kolaylıkla dekont alma işlemi yapabilirsiniz. İşlemi yapmanızın hemen ardından “Dekont Al/ Fiş Yazdır” seçeneği sayesinde, işlemin hemen ardından işleme dair bir yazılı belgeye ATM’ler üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

Finansbank Dekont Alma İşlemi Nedir?

Finansbank dekont alma işlemi; para transferi, kurum, fatura, kredi kartı vb. ödemeler, çeşitli para giriş çıkış işlemleri ve daha birçok işlem türüne dair ödeme yaptığınıza dair resmi kanıt elde etme işlemi olarak tanımlanabilir. Banka tarafından onaylı olarak sunulan bu belge sayesinde yapmış olduğunuz herhangi bir işlemi resmi bir evrak üzerinden çeşitli kişi ya da kurumlara ibraz etmeniz söz konusu olur. Finansbank dekont alma işlemi; QNB Finansbank Mobil, internet bankacılığı, telefon bankacılığı, Finansbank şubeleri ve ATM’leri üzerinden gerçekleştirilebilir.

Finansbank Dekont Alma Şikayetleri ve Çözümleri

Finansbank dekont alma şikayetleri ve çözümleri, tüketicilerin dekont alma konusunda yaşadıkları problemlere dair önem taşıyan konulardan biridir.
 
Tüketiciler genel manada istedikleri tarihlere dekontlara, Finansbank’ın çeşitli kanalları üzerinden ulaşamadıklarını şikayet konuları aracılığıyla belirtmektedirler. QNB Finansbank ATM’lerinden çok kısa önce gerçekleşmiş olan işlemlere dair dekont almanız söz konusu iken, QNB Finansbank Mobil ve internet bankacılığından ise en fazla 1 yıl veya 2 yıl süre geçmişi olan işlemlere dair dekont almanız söz konusudur. Öte yandan Finansbank şubelerinden ise 10 yıla kadar yapılmış olan işlemlere dair dekont alabilirsiniz. Bu yüzden Finansbank dekont alma şikayetleri ve çözümleri konusunda yapmanız gereken, dekont almak istediğiniz işlemin tarihine göre hareket etmektir. 10 yıla kadar her türlü işleme dair dekontunuzu, doğru kanaldan başvuru yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Finansbank Dekont Görüntüleme

Finansbank dekont görüntüleme işlemi genel manada Finansbank Mobil uygulaması veya internet bankacılığı üzerinden yapılabilen bir işlemdir. Öte yandan diğer kanallar üzerinden e-mail ile dekont gönderimi veya yazılı dekont ibrazı tarafınıza yapılabilir. İnternet veya mobil bankacılık üzerinden ise hesap hareketleriniz vasıtasıyla dekont almak istediğiniz işlemi tespit ederek, hemen ardından işleme dair dekontu rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

Finansbank Dekont Örneği

Hemen aşağıdaki bölümden Finansbank dekont örneğine ulaşabilirsiniz:
 

Finansbank Dekont PDF

Finansbank dekont PDF formatında karşınıza çıkan bir dosya veya belge olarak tanımlanabilir. Özellikle dekont alma veya görüntüleme işlemlerinizi dijital kanallar üzerinden yapıyorsanız veya e-mailinize herhangi bir işleme dair dekont talebinde bulunduysanız, dekont belgesi dijital ortamda direkt olarak PDF dosya formatında tarafınıza iletilecektir.

Finansbank Dekont No Nerede Yazar?

“Finansbank dekont no nerede yazar?” gibi bir soru da tüketiciler tarafından fazlasıyla sorulan sorulardan biridir.
 
Finansbank’tan herhangi bir işleme dair almış olduğunuz dekontun, “Dekont No” kısmı hemen dekont belgesinin sağ üst kısmında yer alır. Aşağıdaki görselde de işaretlemiş olduğumuz üzere dekonta no bilgisinin nerede yer aldığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Geçmiş dekont nasıl alınır?
  Finansbank hesap hareketlerinizden, 2 ila 10 yıla kadar geçmişe dönük dekont alabilirsiniz. Finansbank Mobil uygulaması veya internet bankacılığı, aynı zamanda Finansbank şubelerinden dilediğiniz işleme dair dekont alabilirsiniz.
 2. QNB Finansbank hesap hareketlerine nereden bakılır?
  QNB Mobil, Finansbank internet şubesi, Finansbank ATM’leri ve şubeleri üzerinden hesap hareketlerinize ulaşabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile 2 yıl kadar, şubelerden ise 10 yıla kadar hesap hareketlerine ulaşabilirsiniz.
 3. Finansbank mesajlarım bölümü nerede?
  Finansbank mesajlarım bölümü, hemen QNB Mobil uygulamasının sağ üst kısmında yer almaktadır. Eğer tarafınıza iletilen bir mesaj varsa, bu kısımda 1(bir) şeklinde bir bildirim baloncuğu ile bilgi verilmektedir.
 4. Finansbank döküman sorgulama nasıl yapılır?
  Finansbank döküman sorgulama işlemlerini QNB Mobil, QNB Finansban internet şubesi ve en önemlisi de QNB Finansbank fiziki şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler