Finansbank Emekli Promosyonu Ne Kadar? 2022

Finansbank emekli promosyonu ile 5.000 TL'ye kadar ürün koşulu olmadan emekli promosyonu alabilirsiniz.


Finansbank emekli promosyonu 2022 yılı itibariyle gerek emeklilere sunulan QNB Finansbank ayrıcalıkları gerekse ödenen promosyon tutarı nedeniyle fazlasıyla tercih edilir. 2022 yılında emekli promosyonu veren bankalar arasında vermiş olduğu promosyon ücretiyle fark yaratan QNB Finansbank, promosyon ücretleri konusunda emeklilerin gözde bankalarından biridir. Emeklilere toplamda 5.000 TL’ye kadar promosyon ücreti verirken, sizden sadece emekli maaşınızı QNB Finansbank’a taşımanızı talep eder. Bu ana şartın dışında ek herhangi bir şart sunmaz.

 
Bazı bankalar 750 TL ile 8.000TL arasında promosyon ücreti verirken, faturalarınız için otomatik ödeme talimatı, kredi kartı kullanımı vb. şartlar arar. QNB Finansbank 5000 TL üstü emekli promosyonu vermesine karşın herhangi bir şekilde ek şart istemez. Emekli promosyonu konusunda dolgun bir ücret verirken, aynı zamanda QNB Finansbank ile anlaşmalı olan kurumlardan alışveriş yapmanız durumunda avantajlı ödeme seçeneklerinden faydalanmanız mümkün olur. 
Maaşınızı QNB Finansbank’a taşımanız durumunda ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi gibi konularda da normal müşterilere göre daha avantajlı olursunuz. Krediler size özel faiz oranlarıyla sunulurken, kredi verirken tüketicilerden istenen kriterler biraz daha esnetilebilir. Bunun yanı sıra size özel kredi kartı seçeneklerinden faydalanarak, düşük faizli ve aidat masrafı uygun olan kredi kartına sahip olabilirsiniz. Ayrıca yatırım yapmak istiyorsanız, yüksek faizli yatırım işlemlerine de rahatlıkla yönelebilirsiniz.

Finansbank Emekli Promosyonu Ne Kadar Veriyor?

Finansbank emekli promosyonu ne kadar veriyor?” veya “Finansbank emekli promosyonu ücreti ne kadar?” gibi sorular, emeklilerin hem sıklıkla sordukları hem de emekli promosyonuna dair en merak ettikleri sorular arasında yer alırlar.
 
QNB Finansbank’tan emekli promosyonu alıyorsanız, öncelikle belirtmek isteriz ki maaş seviyenize göre promosyon ücreti verilir. Maaşını QNB Finansbank’a taşıyan her emeklinin 5.000 TL tutarında promosyon ücreti alması mümkün değildir. Emekli maaşınız ne kadar yükselirse alacağınız promosyon ücreti de aynı oranda artış gösterir.
 
QNB Finansbank emekli promosyonu ücretleri ise şu şekildedir:
  • Emekli maaşınız 1500 TL altındaysa Finansbank size 3.500 TL tutarında promosyon ücreti verir.
  • Emekli maaşınız 1500 TL ile 2500 TL arasındaysa Finansbank size 4.250 TL tutarında promosyon ücreti verir.
  • Emekli maaşınız 2500 TL üzerindeyse Finansbank size 5.000 TL tutarında bir emekli promosyon ücreti verir.
Promosyon ödemeleri maaş seviyenize göre yapılırken, 3 aylık maaş ortalamanız dikkate alınır. Bu promosyon ücretleri nakit olarak ödenir ve sizden ek herhangi bir talepte bulunulmaz. Maaşınızı QNB Finansbank’a taşımanız yeterlidir.

Finansbank Emekli Promosyonu Ne Zaman Yatacak?

Finansbank emekli promosyonu ne zaman yatacak?” tarzında sorular, emeklilerin promosyon ücretleri kadar çok merak edilen sorular arasında yer alırlar.
 
QNB Finansbank promosyon ücretlerini nakit olarak yatırırken, QNB Finansbank üzerinde açtığınız emekli maaş hesabını dikkate alır. Bu hesaba yatan ilk emekli maaşınızın ardından promosyon ücreti ödeme süreci başlar. Süreç ise birtakım kontroller ve SGK ile yapılan görüşmelerden ibarettir. Eğer promosyon ücreti almanız konusunda herhangi bir engel söz konusu değilse direkt olarak promosyon ücreti yatırma işlemleri başlar.
 
QNB Finansbank hesabınıza gelen ilk emekli maaşı sonrasında 3 iş günü içerisinde promosyon ödemesini yapar. Şube yoğunluğu, SGK’dan gelen cevap süresi ve diğer detaylar, promosyon ücretinin takdim ediliş süresini belirler. Şartlar ne olursa olsun mutlak suretle promosyon ücreti 3 iş günü içerisinde emekli maaş hesabınıza nakit olarak aktarılmış olur.

Finansbank Emekli Promosyonu Şartları

Finansbank emekli promosyonu şartları, maaşınızı taşımanız durumunda hak etmiş olduğunuz promosyon tutarını alabilmek adına yerine getirmeniz gereken bazı koşullardır. Bu koşullar hem bankalar hem de SGK tarafından ortak bir şekilde hazırlanan, tüketicilerin ve bankaların haklarını koruyan şartlardır.
 
QNB Finansbank’tan emekli promosyonu alabilmeniz adına gereken ilk şart, emekli maaşınızı ve maaşlarınızı QNB Finansbank’a taşımaktır. Bazı emekliler sadece bir değil, birden fazla emekli maaşı alabilmektedirler. Bu durumda ise promosyon ücreti alabilmeleri adına tüm maaşlarını QNB Finansbank’a taşımaları gerekir. Emekli promosyonu konusunda bloke şartı da hem önem taşıyan hem de en çok engel çıkaran şartlarına başında yer alır.
 
Eğer maaşınızı taşıdığınız bankada emekli maaşınızın yattığı hesaba dair bir bloke bulunuyorsa ne yazık ki emekli promosyonu alamazsınız ve hatta emekli maaşınızı QNB Finansbank’a taşıyamazsınız. Bunun yanı sıra son 3 yıl içerisinde herhangi bir bankadan promosyon ücreti aldıysanız, emekli maaşınıza istinaden promosyon ücreti almanız mümkün olmaz. Eğer daha önce maaş aldığınız bankaya promosyon iadesi yaparsanız, son 3 yıl içerisinde promosyon alsanız dahi tekrar promosyon ücreti alabilirsiniz.
 
Yukarıda yer alan şartları yerine getiriyor olmanız durumunda maaşınıza yatan hesaba göre emekli promosyon ücreti alabilirsiniz.

Finansbank Emekli Promosyonu Başvuru

Finansbank emekli promosyonu başvuru işlemleri sanıldığı kadar karmaşık ve zor bir süreçten geçerek halledilen işlemler değildir. Aksine çok basit yöntemlerle ve şubeye dahi gitmenize gerek kalmadan başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru ve maaş taşıma işlemleri konusunda iki detay büyük önem taşır. Detaylardan ilki, QNB Finansbank müşterisi olmanız, ikincisi ise olamamanızdır.
 
Eğer QNB Finansbank müşterisiyseniz;
  • Size en yakın QNB Finansbank şubesine giderek maaş taşıma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Şubeye gitmeden direkt olarak size en yakın şubeyi arayarak veya hesabınızın olduğu şubeyi arayarak, maaş taşıma ve promosyon başvurusu konularında telefonla talimat verebilirsiniz.
  • QNB Finansbank internet bankacılığı veya QNB Finansbank mobil uygulamasına giriş yaparak, “Başvurular” sekmesi içerisinden emekli maaşı taşıma talimatı verebilirsiniz.
  • e-Devlet hesabınıza giriş yaparak, arama çubuğuna banka değişikliği yazdıktan sonra 4A, 4B ve 4C gibi seçeneklerden size uygun olanını seçerek, e-Devlet üzerinden maaş taşıma talimatı verebilirsiniz.
Eğer QNB Finansbank müşterisi değilseniz;
  • Yine yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi e-Devlet üzerinden başvuru ve maaş taşıma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Size en yakın QNB Finansbank şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek, maaş taşıma ve emekli maaş hesabı oluşturma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
QNB Finansbank müşterisi olmayan emeklilerin maaş taşıma işlemlerini e-Devlet veya kurum üzerinden yapmaları durumunda mutlaka QNB Finansbank şubelerine uğrayıp, emekli maaş hesabı açmaları gerekir. Aksi halde maaş taşıma işlemi gerçekleşmez ve promosyon ödemesi almak mümkün olmaz.

Finansbank Emekli Promosyonu İptali

Finansbank emekli promosyonu iptali işlemi istenildiği zaman yapılabilen ve hatta başka bir bankaya maaş taşıma talebinde bulunmanız durumunda kısa süre içerisinde gerçekleştirilen bir işlemdir.
 
Sözleşme iptali konusunda sözleşme fesih bedeli olarak almış olduğunuz promosyon ücretinin iadesi söz konusu olur. Bunun dışında herhangi bir ekstra ücret ödemeniz de söz konusu olmaz. Promosyon ücreti hesaplanırken, size verilen promosyon ücreti 3 yıla bölünür ve kaç ay boyunca aldıysanız, o ay kadar ödeme yapmanız gerekir. Örneğin; 5.000 TL promosyon ücreti aldıysanız ve 20 ay boyunca emekli maaşınızı QNB Finansbank’tan aldıysanız, 5.000 TL 36 aya bölünür. Bir ay için ödenen promosyon ücreti hesaplanır ve 20 ayla çarpılarak, ödemeniz gereken tutar hesaplanmış olur.
 
Hesaplanan tutarı tekrar QNB Finansbank’a iade etmeniz durumunda ise maaşınızı başka bir bankaya kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Finansbank Emekli Promosyonu Yenileme

Finansbank emekli promosyonu yenileme işlemleri için size en yakın QNB Finansbank şubesine gitmeniz veya müşteri hizmetlerinden yardım almanız mümkündür. Bankalar genel olarak pandemi sürecinde otomatik olarak sözleşme yenilese de QNB Finansbank daha çok bireysel başvuruları dikkate alır. Bu nedenle şubeye gitmeniz veya maaş hesabınızın bağlı olduğu şubeyi telefonla arayarak sözleşme yenileme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
Kategori:

Diğer Makaleler