Finansbank Hesap Kapatma

Finansbank'ta bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Kullanılmayan banka hesapları ile ilgili 1 Eylül 2013'te yürürlüğe giren tebliğe göre, en az 180 gün süre ile hareket görmeyen vadesiz mevduat hesapları, özel cari hesaplar ve kredi kartları hareketsiz hesap kabul edilmektedir. Kesintisiz olarak belirlenen süre içinde herhangi bir hareket görülmeyen hesaplar işletim ücretine tabidir. Bu ücreti ödemek istemeyen vatandaşların bankalardaki hesaplarını kapatması gerekmektedir.

FİNANSBANK BANKA HESAP KAPATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Kullanılmayan banka hesaplarınızı, hesap işletim ücreti tahsilatı yapılmadan önce herhangi bir ücret ödemeden Finansbank şubelerine dilekçe ile başvurarak kapatabilir, ilgili döneme ilişkin hesap işletim ücretinden muaf olabilirsiniz. Size en yakın Finansbank şubesini öğrenmek için tıklayınız.

Finansbank banka hesabı kapatmak için 0850 222 0 900 telefon bankacılığını arayarak sırasıyla Diğer İşlemler- Bankacılık İşlemleri- Bilgi Güncelleme adımlarını izlediğinizde müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Finansbank hesabı kapatma işlemleriniz için yukarıdaki yöntemlere ek olarak, internet bankacılığını kullanarak da banka hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Finansbank İnternet Şubesi'ne giriş yaparak önce Hesaplar kısmına, ardından da Hesap Kapatma bölümüne tıklamanız yeterlidir. İnternet bankacılığına giriş şifresi edinmek için 444 0 900 numarasından bankanızın müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

FİNANSBANK BANKA HESABI KAPATMA DİLEKÇESİ

 

 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler