Finansbank Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?

Finansbank kredi borcu nasıl ertelenir? Finansbank kredi erteleme şartları nelerdir? Finansbank kredi taksit erteleme nasıl yapılır? sorularınıza yanıt için yazımızı okuyabilirsiniz.


Finansbank kredi borcunuzu nasıl erteleyeceğinizi sizler için araştırdık.
 Pek çok banka zorlu zamanlarda müşterisinin yanında olmak adına kredi borçlarını erteleme yoluna gidebiliyor. Ancak borç erteleme işleminden çok kredi yapılandırma işlemleri bankalar tarafından daha sık tercih ediliyor. “Ekonomik İstikrar Kalkanı” çerçevesinde kamu bankaları başta olmak üzere pek çok özel banka da kredi ödemelerinde erteleme kararı aldı. Finansbank da kredi borcu erteleme kararı alan özel bankalardan bir tanesi.

Finansbank Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

“Finansbank kredi erteleme şartlarının neler olduğu incelendiğinde, aslında bankanın erteleme talebi için önemli şartlar aramadığını görebiliriz. Bankada kredisi bulunan bireysel ve tüzel kişilerin borçlarını talep halinde erteleyebilmektedir. Ödeme sıkıntısının öngörülmesi ya da mevcutta yaşanması halinde bankaya başvuran herkes ana para, faiz ve taksit ödemelerini 3 ay boyunca erteleyebilir.
 
Ek olarak, nakit akışında sorun yaşayan tüzel banka müşterileri 6 ay ile 1 yıl arası ödemesiz dönem içerecek şekilde borçlarını yapılandırabilmektedir.
 

Finansbank Kredi Taksit Erteleme Nasıl Yapılır?

Finansbank kredi taksit erteleme yapmak için yöntemleri anlatalım.

Finansbank kredi borcunu ertelemek ya da yapılandırmak isteyen bireysel ya da tüzel kişiler bankanın çağrı merkezi numarası olan 0 850 222 0 900’ü arayarak müşteri hizmetleri yetkilisine Finansbank kredi borcu erteleme talebinizi iletebilirsiniz.

Finansbank Kredi Kartı Ödeme Erteleme

Finansbank kredi de olduğu gibi kredi kartı ödemelerinizi de ertelemektedir. Kredi kartı ertelemeleriniz için yine bankanın çağrı merkezi numarası olan 0 850 222 0 900’ü arayabilirsiniz. Bankanın koronavirüs ile ilgili aldığı temel önlemleri buradaki linkten okuyabilirsiniz.

Diğer Bankaların Erteleme Yazıları:
Vakıfbank Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Halkbank Kredi Ertelemesi Nasıl Yapılıyor?
Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılıyor?

Yapı Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Denizbank Kredi Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?
Şekerbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
TEB Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Kredi Erteleme
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler