Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Findeks üzerinden kredi notu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını sizlerle paylaşıyoruz.


Türkiye’nin kredi notu sorgulama aracı olan Findeks, ülkemizde binlerce kullanıcıya sahip olan bir araçtır. Kredi kayıt büroları ile birlikte çalışan Findeks son derece güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Kredi notunuzu öğrenebilmek için artık bankalara giderek vakit kaybetmenize gerek yok. Findeks sayesinde en doğru ve güncel kredi notu bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Üyelik işlemi tamamen ücretsiz olan Findeks sayesinde üyeliğinizi kullanarak sistem üzerinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. TC kimlik numaranız ile öğrenebileceğiniz kredi notunuzdan sonra dilerseniz kredi alıp alamayacağınıza karar vermeye başlayabilirsiniz.

Findeks ve Turkcell Anlaşması

Findeks sistemi ile Türkiye’nin popüler operatörü Turkcell’in yaptığı iş birliği sonrasında artık kullanıcılar kredi notu sorgulama menüsünden kredi notu değerleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabiliyorlar. Turkcell kullanıyorsanız ve kredi notunuzun telefonunuza gelmesini istiyorsanız SMS işlemi ile bunu yapabilirsiniz.

Telefonunuzdan “RİSKİM” yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazmanız ve bu mesajı 4552 numarasına kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli olacaktır. Telefonunuz aracılığı ile Findeks’in iletişim numarası olan 444 4 552 numarasını da arayarak daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Findeks ile Kredi Notu Öğrenmek Ücretli mi?

Findeks ile kredi notu öğrenmek ücretlidir. Oldukça uygun bir ücreti olan bu hizmeti kullandığınız zaman 4 TL ücret ödemek zorunda olursunuz. Yeni güncelleme ile birlikte risk raporu da almak istediğiniz zaman 3,5 TL ek ücret ödeme yapmanız gerekmektedir.

Kredi notunuzu öğrenme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşadığınız zaman kredi aldığınız banka ile iletişime geçerek bu notu öğrenebilir ve gidişattan haberdar olmayı deneyebilirsiniz.
Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için Findeks’in resmi sitesine üye olmanız sizlerden istenmektedir. Findeks sitesinde sunulan üyelik paketlerine sahip olduktan sonra 7 gün 24 saat boyunca kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Üyelik işleminizi tamamladığınız zaman giriş serbestliği ilkesinden faydalanarak dilediğiniz tüm işlemleri resmi Findeks internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olduğunu düşünüyorsanız kredi notunuzu yükseltene kadar bankalara başvuru yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Bankalar reddedilen başvuruları da olumsuz olarak kredi notlarına yansıtırlar.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler