Findeks Rengi Yeşil Olana Kredi

Findeks kredi notlarında yer alan renkler ve anlamlarını sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.


Findeks kavramı artık hayatımızın pek çok alanında karşımıza çıkıyor. Kredi kayıt bürosu tarafından her kişiye özel olarak verilen kredi notlarının ticari kurumlar için verilen ticari hizmetlerin bankalar ve ticari işletmelerin minimum risk taşımasına yardımcı olan KKB ile kurulmuş internet sistemi findeks olarak adlandırılmaktadır.
Etrafınızda çoğu zaman findeks rengi kırmızı olana kredi, findeks rengi yeşil olana kredi ve findeks rengi sarı olana kredi gibi cümleleri duyuyor olabilirsiniz. Bu yazımızda ise bankaların kredi hizmetlerinde baz aldıkları yeşil rengini sizlere açıklamaya çalışacağız.

Bankalar kişiye özel olarak tespit ettikleri kredi notları listesinde genellikle en fazla nota sahip olan kişileri üst sıralarda tutarlar. Bu tür kişilerin temsil edildiği renk ise yeşil rengidir. Bankalar yeşil renkli fidneks notu olan kişilere güvenerek daha ayrıcalıklı fırsatlar sunarlar.

Findeks kredi notu hesaplaması yapılırken ve kredi notunuzun hesaplaması yapılırken kredi kartı ve kredi ödemelerinde problem yaşamadıysanız, tüm ödemelerinizi zamanında eksiksiz olarak yaptıysanız yeşil rengini almaya hak kazanabilirsiniz.

Findeks Kredi Notundaki Koyu Yeşil ve Açık Yeşil Renkleri Arasındaki Fark Nedir?

Findeks kredi notlarının aralıklarında 1500 ile 1900 puanları arasında gidip geliyorsanız en güvenilir müşteri tipleri arasında yer alıyorsunuz demektir. Yeşil renkli findeks rengi ise güvenilir ve çok güvenilir olarak iki ayrı kategoriye ayrılmıştır. Bunlar açık yeşil rengi ve koyu yeşil rengi ile simgelenir.

Açık yeşil renkli findeks kredi notunuz var ise 1500 ile 1699 arasında kredi notunuz var demektir. Bu iyi bir kredi notuna sahip olduğunuz anlamına gelir. Koyu yeşil renkli kredi notları ise 1700 ile 1900 arasındadır. Bu çok iyi bir kredi notuna sahip olduğunuz anlamına gelir. Koyu yeşil renkli findeks notuna sahipseniz bankaların gözünde VIP müşteri olarak nitelendirilirsiniz. Findeks renginiz yeşil olduğu zaman kredi ve kredi kartı limitlerinizi yükseltebilirsiniz.

Limitsiz kredi kartı olarak tanımlanan oldukça yüksek limitli kredi kartlarını alabilmek için findeks kredi notunuzun koyu yeşil renkte olması gereklidir. Koyu yeşil findeks notuna sahipseniz dilediğiniz limitte kredi kartı ve kredi çekmeye hak kazanabilirsiniz. Findeks notunuzun yüksek oranlarda sabit kalabilmesi için finansal hayatınızdaki hareketliliğinizi bankalara ispatlamanız gerekebilir.
Finansal hayatınızdaki hareketi bankalara yansıtabilmek için fatura ödemelerinizi otomatik olarak yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca kredi ve kredi kartı ödemelerinizi aksatmadan zamanında yapmanız da findeks kredi notunuzun koyu yeşil rengine geçmesini sağlar.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler