Garanti Bankası bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri 2022

Garanti BBVA Emeklilik bireyse emeklilik sistemi müşteri hizmetleri numaralarını ve e-posta adreslerini yazımızda bulabilirsiniz.


Garanti BBVA ya da şirket unvanı ile Türkiye Garanti Bankası Anonim Şirketi, bağlı ortakları olan Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından hazırlanan bireysel emeklilik planlarını müşterilerine sunmaktadır. Bireysel emeklilik sistemine katılmak isteyenler Garanti BBVA’nın sunduğu emeklilik teklifleri hakkında nereden bilgi alabileceklerini merak ediyorlar. Garanti’nin bireysel emeklilik sözleşmelerine nasıl dahil olunur? Garanti BBVA bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetlerinin güncel bilgileri neler? Garanti BBVA üzerinden Garanti Emeklilik ve Hayata nasıl ulaşılır?
 Garanti BBVA’nın sunmuş olduğu bireysel emeklilik planlarına katılmak için gerekli olan Garanti BBVA bireysel emeklilik ve müşteri hizmetleri bilgilerine yazımızın detaylarında ulaşabilirsiniz.

Bireysel emeklilik sistemi nedir?

Bireysel emeklilik katılımcılarına, emeklilik dönemleri için düzenli olarak tasarruf yapmayı ve bu tasarrufu yatırıma dönüştürme imkânı tanır. Katılımcılarının emeklilik dönemlerindeki hayallerini gerçekleştirmek adına çeşitli emeklilik planları dahilinde katılımcılarına avantajlar sunar. Gönüllü katılımın esas olduğu bu sistemde, tasarrufların nasıl değerlendirileceğini tamamen katılımcı belirler. Bireysel emeklilik sistemi, katılımcılarının bugünkü yaşam standartlarını gelecekte de koruyabilmelerini, ekonomik kaygılardan uzak, rahat ve huzurlu bir emeklilik dönemi geçirmelerini hedefler. Katılımcının sisteme ödediği katkı paylarının emeklilik fonlarının üzerinden getirinin yanında %30 oranındaki devlet katkısı katılımcıya emekliliğinde ek bir gelir elde etme fırsatını tanır.

Garanti BBVA Emeklilik bireysel emeklilik sistemi

Garanti BBVA, Garanti Emeklilik ve Hayat’ın hazırlamış olduğu 9 farklı emeklilik planı müşterilerine sunmaktadır. Katılımcı isteği doğrultusunda seçmiş olduğu planı yapılandırarak şu anda olan ve emeklilik döneminde olacak refah düzeyini şekillendirebilir. “Garanti Bankası bireysel emeklilik en az ne kadar ödenir?” ve “Garanti Bankası bireysel emeklilik başvurusu ve sorgulama” konularımızda bankaya ait emeklilik planları ile ilgili bilgileri ve diğer merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Garanti BBVA bireysel emeklilik iletişim ve müşteri hizmetleri

Katılımcı Garanti BBVA tarafından sunulan bireysel emeklilik planlarını Garanti BBVA’nın şubelerinde bulunan Garanti Emeklilik ve Hayat’ın emeklilik danışmanı ile yapılandırabilir. Aynı zamanda katılımcı, Garanti’nin banka müşterilerine sunmuş olduğu emeklilik planları hakkında detaylı bilgiye Garanti BBVA’nın internet sayfasındaki yönlendirme aracılığıyla Garanti Emeklilik ve Hayat’ın ilgili menüsünden ulaşabilir.

Altını çizmemiz gereken en önemli nokta ise Garanti BBVA’nın Müşteri İletişim Merkezi numarası olan 444 0 333 üzerinden bireysel emeklilik planları hakkında bilgi alınamamaktadır. Bu numara üzerinden Garanti BBVA’nın telefon bankacılığı hizmetleri verilmekte olup bireysel emeklilik başvurusu da yapılamamaktadır. Ancak buradaki müşteri temsilcileri sizi Garanti Emeklilik ve Hayat’ın Müşteri İletişim Merkezi’ne aktarabilir.

Garanti Emeklilik ve Hayat bireysel emeklilik ve müşteri hizmetleri

Garanti Emeklilik ve Hayat Müşteri İletişim Merkezi, “sesle yönlendirme” özelliği aracılığıyla bireysel emeklilik katılımcılarına ve sisteme dahil olmak kişilere 7 gün 24 saat boyunca hizmet sunmaktadır. Katılımcı, resmî tatiller hariç hafta içi 08.30 ile 17.30 saatleri arasında müşteri temsilcileri ile Müşteri İletişim Merkezi üzerinden iletişim kurabilir.

Katılımcılar dilerlerse 7 gün 24 saat boyunca Garanti Emeklilik ve Hayat’a şikâyet, öneri ve taleplerini şirketin e-posta adresine mail aracılığı ile gönderebilirler.

Garanti Emeklilik ve Hayat Müşteri İletişim Merkezi: 444 0 336
E-posta: MusteriHizmetleri@garantibbvaemeklilik.com.tr
Genel Müdürlük Telefon: 0 (212) 334 70 00
Genel Müdürlük Faks: 0 (212) 334 63 00
Genel Müdürlük Adres: Mete Cad. No:30 34437 Taksim / İstanbul
 

Diğer Makaleler