Garanti Bankası Çiftçi Kredileri

Garanti Bankası tarafından tarım sektörüne ve çiftçilere yönelik sunulmakta olan kredi türlerini sizler için bir araya getirdik.


Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu tarım sektörü ve çiftçilere yönelik olan destek ve ödeme kolaylığı sağlayan çiftçi kredileri son günlerde bu sektör içerisinde yer alan kişiler tarafından büyük bir ilgi görüyor. Her alanda çiftçi ve üreticinin yanında olmayı amaçlayan Garanti Bankası’nın birbirinden farklı avantajlara sahip çiftçi kredileri bulunuyor. Gelin hep birlikte bu kredilere göz atalım.

Ürün Ön Finansman Kredisi

Bitkisel üretim faaliyetleri gerçekleştirilen tarım işletmeleri için sunulan bu kredi, üretim dönemi başlamadan önce tarımsal girdilerin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak amacı ile Garanti Bankası tarafından sunulmaktadır.

Tarım Destek Kredisi

Bitkisel üretim yapmakta olan tarım işletmelerinin üretim ve hasat dönemlerinde meydana gelebilecek olan her türlü masrafı için sunulan, işçilik ve nakliye maliyetlerini karşılayabilmek amacı ile tesis edilen kredi türüdür.

Alternatif Üretim Teknikleri Kredisi

Son yıllarda giderek yaygınlaşmaya başlayan İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım türündeki alternatif tarımsal üretim çözümlerini kullanarak tarımsal alanda hizmet vermekte olan işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamakta olan kredidir.

Traktör ve Biçerdöver Kredisi

Her markaya ait olan traktör ve biçerdöver araçlarında 3 yaşına kadar ikinci el alımlar için finansman ihtiyacının karşılanması amacı ile tesis edilir. Fatura bedelinin %80’lik kısmına kadar bu kredilerden yararlanmayı deneyebilirsiniz.

Çiftçi Oto Kredisi

Tarım işletmelerinde ortaya ihtiyaç duyulan 0 KM binek ve hafif ticari araçların alımı ile ilgili olan finansman desteğidir. Fatura bedelinin en az %70’ine kadar bu krediler tesis edilebilmektedir.

Hayvansal Üretim Kredileri

Hayvansal üretim yapmakta olan işletmelere yönelik olan kredilerin vadeleri ve teminat yapıları, işletmelerin mevcut kapasiteleri ve projelerin yeterliliklerine göre Tarım Kredi Yönetmenleri ve Bölge Krediler Müdürlükleri tarafından değerlendirme altına alınmaktadır.

Besicilik Kredileri

Et üretimi yapmakta olan büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamakta olan ve işletme giderlerini de karşılamakta olan kredi türüdür.

Süt Sığırcılığı Kredileri

Süt üretimi yapmakta olan işletmelerin tüm giderleri ve finansman destekleri süt sığırcılığı kredileri tarafından karşılanabilmektedir. Yem, elektrik, veterinerlik hizmetleri, süt soğutma, depolama, ahır inşası ve hayvan alımı gibi ihtiyaçlarınız bu kredi türü ile karşılanabilir.
Garanti Bankası tarafından sunulmakta olan bu kredilerden yararlanabilmek istiyorsanız size en yakın Garanti Bankası şubesine başvurabilir veya internet üzerinden online olarak kredi türlerinin şartlarına göz atmayı deneyebilirsiniz. İşletmenizin türüne göre size en uygun olan krediyi seçerek finansman desteği elde edebilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler