Garanti Bankası e-Trader Nedir Nasıl Kullanır?

Garanti Bankası e-Trader sisteminin özelliklerini ve nasıl kullanılacağını sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.


Garanti Bankası yatırımcılarının sunduğu hizmetler sayesinde artık yatırımların takibi ve piyasaların izlenmesi daha kolay bir hal alabiliyor. Garanti e-Trader adı verilen bu hizmet hisse senetleri ve VIOP işlemlerinizi daha pratik bir şekilde yapabilmenizi sağlıyor. Herhangi bir ek ücret ödemeden 15 dakika gibi kısa bir süre gecikmeli veri izleme yapabileceğiniz, hisse senedi alımı ve satımı gerçekleştirebileceğiniz ve teknik analizlere ulaşabileceğiniz e-Trader ile piyasadaki işlemlerinizde kolaylık elde edebilirsiniz.

e-Trader Nasıl Çalışır?

e-Trader sisteminin veri izleme ekranını bilgisayarınızda Java programı yüklü olduğu zaman sağlıklı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için ise Garanti Bankası tarafından hisse senedi veya VIOP sözleşmesi yapmış olmanız gerekiyor.
e-Trader ile hisse senetleri üzerindeki yüzeysel verileri takip edebilir ve geçmiş dönemlere ait olan veriler üzerinde teknik analizler gerçekleştirebilirsiniz. Global endeksler, kur bilgileri ve piyasa haberleri, VIOP yüzeysel hizmetleri ve VIOP kontrat fiyatları da anlık olarak e-Trader sisteminde görüntülenebilmektedir. Ayrıca tüm bu hizmetler derinlik hizmet paketleri, hisse senetleri ve VIOP kontratları içinde derinlik ve aracı kurum bilgilerini de sizlere sunmaktadır.

e-Trader Özellikleri Nelerdir?

Hisse senetleri ile ilişkin olarak alım ve satım emri, zincir alım ve satım emri, emir bölme, emir düzeltme, emir iptali gibi işlemler yapabilirsiniz. Aynı zamanda VIOP kontratları ile ilgili olan alım ve satım emirleri, emir iyileştirmeleri ve emir iptali gibi işlemleri de yapabilirsiniz.

Verileri izleyebilmek ve alım satım işlemlerini yaparken internet bankacılığı şubesini açmanıza gerek yoktur. e-Trader sistemi ile işlem yaptığınız zaman otomatik olarak sistemin kapanma süresini ayarlayarak bağımsız bir şekilde işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Veri izleme ekranını da dilediğiniz şekilde kişiselleştirerek kendinize göre dizayn edebilir ve bu dizayn şeklini daha sonra kullanabilmek üzere kaydedebilirsiniz.

Veri izleme ekranı veya portföy üzerinden fiyat bilgilerini görüntüleyerek alım ve satım işlemlerinizi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı alım ve satım işlemleri için fiyat bilgilerini görüntüleyerek sembol için sadece adet bilgisi girmeniz yeterli olacaktır.

VIOP hizmeti paketi sahibi olduğunuz zaman anlık olarak VIOP kontrat fiyatlarına istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Ayrıca portföy izleme özelliği sayesinde sahip olduğunuz hisse senetlerine ilişkin anlık ve geçmişe dönük olarak fiyat ve adet bilgilerine erişebilirsiniz. Aynı ekran üzerinden alım ve satım işlemlerinizi de yapmaya devam edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Garanti Bankası internet şubesini ziyaret edebilirsiniz.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler