Garanti Bankası Hesap Kapatma

Garanti Bankası'nda bulunan hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu makalede dilekçe örneğini de indirebilirsiniz.


Garanti Bankası nezdinde bulunan ve en az 180 gün süreyle kesintisiz olarak hareket görmeyen vadesiz hesaplar hareketsiz hesap olarak işleme alınmaktadır. Hareketsiz hesaplarınızı hesap işletim masrafı tahsilat tarihinden önce aşağıda belirtilen yöntemlerden biri ile kapatarak, o döneme ait hesap işletim masrafından muaf olabilirsiniz. Hesap kapama işleminde bankaya borcunuz bulunmuyorsa hiçbir ücret ödemezsiniz.

GARANTİ BANKASI BANKA HESABI NASIL KAPATILIR?

Garanti Bankası vadesiz hesap kapama işlemlerinizi bankanızın en yakın şubesine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın Garanti Bankası şubesini öğrenmek için tıklayınız.

Şubeye yapacağınız başvurularda banka hesabı kapatma dilekçesi, kimlik, elektrik-su-doğalgaz faturası gibi belgeler ve bankaya ait kartlarınız istenebilir. Şubeye giderken bu evrakların yanınızda bulunması gerekmektedir.

GARANTİ BANKASI BANKA HESAP KAPATMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ
İnternet bankacılığını kullanarak da banka hesabı kapama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak internetten açtığınız hesabın karşılığı yabancı mevduata sahip ve bakiyesi en az 30.000 TL olmalıdır. Sadece bu kapsamda açılmış mevduat hesapları internetten kapatılabilmektedir. Şubeden açılan 30.000 TL ve üzeri bakiyesi olan Garanti bankası hesaplarınızı yalnızca şubeden kapatabilirsiniz.

Garanti Bankası banka hesap kapatma konusunda aklınıza takılan sorular için 444 0 333 numaralı müşteri hattını arayabilirsiniz.
 


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler