Garanti Bankası HGS İşlemleri

HGS işlemlerinizi Garanti Bankasından yapabilirsiniz.


Hızlı geçiş sistemi otoyol ve köprü geçişlerinden bariyersiz hızlı geçiş yapmayı sağlayan bir sistemdir. Aynı zamanda HGS logosu bulunan her gişede her bir geçiş için % 20 indirim uygulanmaktadır.
Garanti Bankası kendi müşterilerine özel HGS uygulamaları düzenlemektedir. Garanti Bankası HGS işlemleri ile müşterilerine daha avantajlı ve daha pratik geçiş önerileri sunmaktadır. Garanti Bankası HGS işlemleri bazı aşamalardan oluşmaktadır.

Garanti Bankası HGS Başvurusu

Garanti Bankası HGS işlemleri içerisinde yer alan başvuru aşaması, Garanti Bankasına ait bir HGS etiketi kullanabilmek için gereken ilk aşamadır. Garanti Bankasına HGS etiketi başvurusu yapabilmek için öncelikle banka müşterisi olmak gerekmektedir. Garanti Bankasında vadesiz hesabı bulunan veya Garanti Bankası kredi kartı kullanan her birey HGS etiketi sahibi olabilir. Başvurular Garanti Bankası şubelerinden yapılabildiği gibi internet şubelerinden veya Alo Garanti’den de yapılabilir. Şubeden yapılan başvurularda etiketler başvuru esnasında hazırlanır ve teslim edilir.  Ancak internet ve telefon bankacılığı üzerinden yapılan başvurularda HGS etiketleri kurye ile adrese teslim edilir.    

Garanti Bankası HGS Sorgulama

Garanti Bankası HGS işlemleri içerisinde yer alan sorgulama aşamasında her bir HGS etiketinize ait bakiye bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bu işlemi tüm banka şubelerinden, internet bankacılığından veya telefon bankacılığından yapabilirsiniz. Dilerseniz bankamatik hesaplarınızdan da güncel bakiye bilgisi alabilirsiniz. 

Garanti Bankası HGS Ödeme

Garanti Bankası HGS işlemleri içerisinde yer alan ödeme aşamasında ilk yükleme için PTT araç sınıflarına göre belirlenen minimum tutarın yüklenmesi gerekmektedir. Sonraki dönemlerde otomatik ödeme talimatı verilmesi en pratik yöntemdir. Verilen otomatik ödeme talimatı sonucu banka sizin adınıza etiket limitleriniz takip edecek, etiket bakiyeniz belirli bir bedelin altına düştüğünde, talimat verdiğiniz hesabınızda yine talimatınız tutarında ödeme etiketinize aktarılacaktır. Her bir araç sınıfı için belirlenmiş minimum ödeme tutarı bulunmaktadır. ödemeler bu tutarın altında yapılamazken, bu tutarın üzerinde her rakamda ödeme yapılabilmektedir. 
Kategori:
Etiket:
HGS

Diğer Makaleler