Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası'nın internet bankacılığı hizmetinden faydalanabilmek için internet şubesi şifre alma işlemininin nasıl yapılacağını bu makaleden okuyabilirsiniz.


Garanti Bankası şubesiz bankacılık hizmetiyle 7 gün 24 saat evden, ofisten dilediğiniz her yerden kolayca işlemlerinizi halledebilirsiniz. İnternet şubesinden bütün bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi yatırım da yapabilmeniz mümkün. Üstelik yaptığınız yatırımları günün her saati kontrol ederek yatırım ürünlerini daha iyi takip edebilirsiniz.

İnternet şubesine giriş için bankanın paracard veya kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. İnternet şubesi için şifre alma işlemlerinizi tamamladıktan sonra ister müşteri numarasıyla isterseniz de T.C kimlik numarasıyla veya kredi kartı numarasıyla giriş yapabilirsiniz. 
www.garanti.com.tr

GARANTİ BANKASI İNTERNET ŞUBESİ İÇİN ŞİFRE ALMA

Garanti Bankası'nın web sitesine girdikten sonra bireysel internet şubesi altında yer alan ilk kez parola almak istiyorum bölümüne tıklayınız. Yeni açılan sayfada kartınızın son 6 hanesini yazarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. Bankanın müşteri değilseniz müşteri değilim butonuna tıklayarak açılan formu doldurunuz. Kişisel bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra devam ederek başvuru formunu bankaya gönderebilirsiniz. İnternet Şubesi parolası için gerekli sözleşme seti size kurye aracılığı ile ulaştırılır.

Bankanın müşterisiyim fakat kartım yok diyorsanız o halde sağ kutucukta yer alan kartım yok bölümüne tıklayınız. Yine bir başvuru formu bulunan sayfaya yönlendirileceksiniz. Müşteri numaranızı, annenizin evlenmeden önceki soyadının birinci ve ikinci karakterini ve doğum tarihinizi girerek devam ediniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra şifrenizi teslim alabilirsiniz.

Garanti Bankası internet şubesi parola oluşturma işlemlerinizde 444 0 333 Alo Garanti'yi arayarak yardım talep edebilirsiniz. İşlemleriniz tamamlandıktan sonra giriş için mobil imza, cep şifrematik yada şifrematik kullanmıyorsanız tek kullanımlık şifre almanız gereklidir. Bankanın sisteminde kayıtlı olan cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilmektedir.

GARANTİ BANKASI İNTERNET ŞUBESİ ŞİFRE UNUTMA

İnternet şubesi tanımlamalar bölümünden ilk girişinizin ardından parolanızı istediğiniz şekilde değiştirdiğiniz fakat ne yaptığınızı hatırlamıyorsunuz. Böyle durumlarda bankanızın paracard veya kredi kartını kullanarak yeni parola alabilirsiniz. 

Tercih ettiğiniz kartın son 6 hanesi ve şifresi ile parola al sayfasına giriş yapınız. Cep telefonu numaranızı da yazdıktan sonra devam ediniz. İkinci adımda güvenlik bilgilerinizi istenilen yerlere yazınız. Son adım parola belirleme kısmıdır. Bu kısımda yeni parolanızı belirleyerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Garanti Bankası parola alma işlemlerinizi Alo Garanti'den de halledebilirsiniz. İnternet şubesi şifresi istediğinizi belirttikten sonra tarafınıza söylenen yönlendirmeleri takip ederek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kurumsal müşteriyseniz yada kredi kartınız yoksa talebinizi ona göre iletmelisiniz. Tabi kredi kartı olmayanların önce başvuru formu doldurması gerektiğini unutmayınız.


Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler