Garanti Bankası'ndan cep telefonuna para gönderme

Garanti'nin mobil bankacılık hizmeti olan CepBank ile nasıl para gönderilir.


Mobil bankacılık kullanım oranları arttıkça insanların banka kullanım alışkanlıkları da değişmeye başladı. Tek bir uygulama ile bakiye sorgulama, para gönderme hatta yatırım yapmak bile mümkün.




Tükiye'de en çok EFT ve havale ile para gönderimi işlemleri yapılıyor, 24 saat havale işlemi yapabilirken EFT'yi sadece haftaiçi belirli saatlerde yapabiliyorsunuz EFT ile havale arasındaki farkları detaylı olarak bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Eğer para göndereceğiniz kişinin hesap numarası ya da IBAN bilgileri elinizde yoksa, veya para göndereceğiniz kişi farklı bir banka kullanıyor ve henüz EFT saatlerine vakit varsa imdadınıza CepBank ve alternatifleri yetişiyor.

Garanti Bankası'nın ürünü olan CepBank ile 24 saat boyunca istediğiniz telefon numarasına kolaylıkla para gönderebilirsiniz. Bu işlemi yapmak bazı bankalarda TC kimlik no bilgisi ile yapılırken Garanti CepBank'da sadece karşı tarafın telefon numarasını bilmeniz yeterli oluyor. 

Garanti CepBank ile telefon numarasına nasıl para gönderilir?

  1. Garanti mobil uygulaması ya da Garanti internet bankacılığından "Para Gönderme" menüsünde CepBank ile para gönder bölümününe giriyoruz.
  2. Para göndermek istediğimiz kişinin telefon numarasını yazıyoruz.
  3. "Gönder" butonuna basıyoru.
Evet CepBank ile cep telefonuna para göndermek bu kadar basit. Para gönderdiğimiz kişiye giden mesajda da belirtildiği gibi gelen parayı en geç 7 gün içinde karşı tarafın çekmesi gerekiyor, eğer para çekilmezse gönderen kişinin hesabına tekrar yatıyor ve bu işlem iki tarafa da SMS olarak bildiriliyor.

CepBank ile gelen para ATM'den nasıl çekilir?

  1. ATM'de kartsız işlemler menüsü açılır.
  2. Para çekme bölümüne girilir.
  3. "CepBank ile para çekme" bölümüne girilir.
  4. Ekranda göreceğiniz "Gönderen kişinin cep telefon numarası" yazan alana size para gönderen kişinin sistemde kayıtlı telefon numarası bilgisi girilir.
  5. İkinci alana size SMS'in geldiği telefon numarası girilir.
  6. Son alana da gönderilen para miktarı girilir ve "Devam/Giriş" butonuna basılır.
  7. Eğer girdiğiniz bilgilerde bir hata yok ise burada size SMS ile gelen şifre sorulacaktır. 4 haneli numerik şifreyi girdiğinizde bankamatik paranızı verecektir.

CepBank para gönderme limiti ne kadar?

CepBank ile günlük para gönderme limiti 1.000 TL dir. CepBank limitleri gece 12'den sonra sıfırlanır ve sonraki günün gece yarısına kadar 1.000 TL limitiniz olur.

CepBank ile cep telefonuna para gönderme ücreti ne kadar?

CepBank ile yapacağınız her para transferi 2.75 TL lik bir ücret kesintisine tabi olacaktır. Bu kesinti göndermek istediğiniz tutardan ayrı olarak yapılır. Örneğin 100 TL lik bir transfer yapmanız durumunda hesabınızdan toplam 102.75 TL kesinti olacaktır.

Diğer Makaleler