Garanti Bankası Net Hesap Nedir?

Garanti Bankası tarafından sunulan Net Hesap sayesinde birikimlerinizin değer kazanmasını sağlayabilirsiniz.


Konut kredisi kullanmak istemiyorsanız veya birikimlerinizi kullanmadan konut satın almak istiyorsanız bu konutları satın alabilmeniz için peşinat biriktirmenizi sağlayan, istediğiniz zaman birikimlerinizin belirli bir kısmını veya tamamını kullanabileceğiniz, getiri getirmesi için fonlarda tutulan hesaplara Garanti Net Hesap adı veriliyor.
Garanti Net Hesap kullandığınız zaman, bankanın yetkileri çerçevesinde diğer müşterilerin gelir durumları, yaş grupları ve aylık ortalama ne kadar birikim yaptıkları ortaya çıkartılır. Bu bilgiler ışığında elde edilen birikim ile hangi zaman içerisinde ne tür bir ev alınabileceği ve kaç TL'lik bir ev alınabileceği hakkında bilgi sunulur. Bilgiler eşliğinde satın almak istediğiniz konut için ayda ne kadar birikim yapmanız gerektiğini ve kaç yıl sonra hayal ettiğiniz konuta sahip olabileceğinizi öğrenmiş olursunuz.

Garanti Net hesaplarını kullanabilmek için vadesiz hesaplarınızı veya kredi kartlarınızı kullanabilirsiniz. Vadesiz hesaplar ya da kredi kartları üzerinden otomatik talimat vermeyi de deneyebilirsiniz. Garanti Net hesabınız tamamen esnek şartlara sahip olan bir kart olduğu için dilediğiniz zaman paranızı çekebilir elektrik, su ve doğalgaz gibi ödemelerinizi otomatik ödeme talimatı ile ödeyebilirsiniz.

7 Gün 24 Saat Bakiyenizi Kontrol Edebilirsiniz

Hesabınızda birikmeye başlayan ufak birikimleriniz Garanti Bankası yatırım uzmanları eşliğinde kısa vadeli fon alım satımlarında değerlendirilmeye başlanır. Bu sayede birikimlerinize sürekli olarak yeni günlük fon gelirleri de eklenir. Garanti Net hesabınızda yer alan bakiyenizi istediğiniz her an 7 gün 24 saat boyunca kontrol edebilirsiniz.

Garanti Bankası internet bankacılığı hizmetleri, ATM şubeleri ve 444 0 333 numaralı Alo Garanti hizmetlerinden bakiyenizin son durumunu kontrol edebilir ve hesabınız ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Dilediğiniz takdirde bankaya talimat verdiğiniz zaman hesabınızda yaşanmakta olan bütün finansal hareketlilikler size özel olan SMS ve e-posta adreslerine gönderilir. E-posta ve SMS hizmetlerinden yararlanmak için ekstra bir ücret ödemenize de gerek yoktur.

Faiz Oranları Neler?

Yıllık olarak Garanti Bankası yatırım uzmanları tarafından değerlendirilme altına alınan hesabınızdaki bakiyeler satın almak istediğiniz ev için gerekli olan birikimleriniz ile karşılaştırılır. Günlük enflasyon ve faiz durumu göz önünde bulundurularak yapılan bu araştırmalar her durumda avantajlı çıkmanızı sağlar.

Örneğin 100.000 TL'lik bir konut satın almak istediğinizi düşünelim. Bu durumda ayda 1.000 TL birikim yaptığınızı varsayalım. 2 yıl içerisinde bu hesaplama ile 24.000 TL birikim elde etmiş olursunuz. Garanti Bankası ise size 2 yıl için 1.800 TL para verecektir. Toplam birikiminiz bu sayede 25.800 TL olur.
Bankanın vereceği bu faizlerden yararlanabilmek için 2 yıl boyunca düzenli bir şekilde birikim yapmalı ve hesabınızdaki parayı kullanmamalısınız.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler