Garanti Bankası Yatırım Fonları

Garanti Bankası yatırım yapmak isteyen müşterilerine özel olarak yatırım fonları araçları da sunmakta olan bir bankadır.


Ülkemizdeki başarılı hizmetleri ile dikkat çeken Garanti Bankası, bankacılık hizmetlerini müşterileri için sunmaya devam ederken aynı zamanda yatırım yapmak isteyen müşterilerine de aracı bir kurum olarak destek vermektedir. Garanti Bankası'nın bu hizmeti sayesinde yatırımlarınızı sermaye piyasa araçlarında değerlendirmek üzere yatırım fon hizmetlerine aktarabilirsiniz.

Smart Fonlar

Smart fonlarda havuzda birikmiş olan paralar yalnızca Türkiye piyasasında aktif şekilde faaliyette olan şirketlere ait hisse senetleri ve tahvillerde değil aynı zamanda Amerika, Avrupa ve gelişmiş ülkelerin piyasasında da işlem görebilen yatırım fonudur. Uluslararası piyasalarda da değerli görülen altın ve gümüş gibi değerli madenlere de yatırım yapabilirsiniz.

Borçlanma Araçları Fonları

Fonların toplam değerinin en az %80'lik kısmının Türkiye Cumhuriyeti Hazinesinin ihraç ettiği döviz türlerinin dış borçlanma araçları ile Türk özel sektör şirketlerinin yurtdışına yaptıkları önemli ihracat işlemlerinin döviz cinsi dış borçlanma araçlarından yararlanılarak gerçekleşmesi “Borçlanma araçları fonları” olarak adlandırılır. Bu fon türünde Amerikan Doları ve Euro baz alınarak fonlara yatırım yapılır.

Hisse Senedi Yoğun Fonlar

Hisse senedi yoğun fonlarda fonun en az %80'lik kısmı esas alınmaktadır. İşlem görmekte olan endeks çerçevesindeki hisse senetleri bu fon türünü meydana getirmektedir. Hisse senedi yoğun fonlar, uzun vadeli yatırım yapmayı düşünmekte olan yatırımcılar için oldukça iyi bir seçenektir. Yüksek seviyelerde hisse senedi riski taşımakta olan bu fon türü aynı zamanda yüksek getiri elde etmek isteyen kişiler için de uygundur.

Yatırım Sepeti

Yatırım sepeti yönteminde seçim hakkı tamamen yatırımcıların kararına bırakılmıştır. Garanti Bankası tarafından belirtilmiş olan risk ve getirilere göre dört ayrı sepet paketi yaratılmıştır. Paketlerin özellikleri arasında yatırım yapılacak olan sermaye araçları ve risk seviyeleri açık bir şekilde belirtilmiştir. İstediğiniz pakete yatırım yapma hakkına bu yöntem sayesinde sahip olabilirsiniz.
Koruma sepeti adı verilen paket B likit fonları alabileceğiniz ve kar marjı olan bir pakettir. Dengeli sepet paketi ise yatırımın belirtilmiş kısmını B likit fonlara, diğer kısımlarını ise tahvil ve bono araçlarına yatırabileceğiniz bir pakettir.

Bu paketlerdeki kar marjları maksimum olarak %40 seviyesindedir. B likit fonlarına yatırım yapmak istediğiniz zaman ve az bir miktarda yatırım yapmayı düşündüğünüz zaman tahvil ve bono alımları yapmayı deneyebilirsiniz. Büyüme sepeti adı verilen paket ise B likit, tahvil, bono ve hisse senedi türündeki farklı yatırım seçeneklerinden yararlanmanızı sağlayan bir pakettir.
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler