Garanti BBVA Kredi Kartı Aidatı Nedir? Nasıl Geri Alınır? 2022

Garanti BBVA kredi kartı aidatını geri alma konusunda birçok çözüm yoluna başvurabilir ya da direkt olarak aidatı olmayan kredi kartı seçeneklerini tercih edebilirsiniz.
​“Garanti BBVA kredi kartı aidatı nedir? Nasıl geri alınır?” konusu, belirli bir süredir Garanti BBVA kredi kartı ürünlerinden biri kullanan ancak kart ekstresinde kredi kartı aidatına dair bir ücret kesintisi yapıldığını gören tüketiciler tarafından sıklıkla merak edilen konulardan biri olarak tanımlanabilir.
 Ekstresinde “Garanti BBVA Yıllık Kredi Kartı Aidatı Kesintisi” şeklinde bir ibare ile karşılaşan tüketicilerin ilk olarak sordukları sorulardan biri, “Garanti BBVA kredi kartı aidatı nedir?” sorusudur. Tüm bankalar, bünyesinde bulundurmuş oldukları kredi kartları özelinde çeşitli aidat ücretleri uygularlar. Kredi kartları sayesinde sağlanan taksit avantajları, para puan uygulamaları, çeşitli işyerleri ile yapılan anlaşmalar ve daha birçok avantaja dair yapılan kesintiler, kısacası kredi kartı hizmet bedeli tüketicilerin karşılarına kredi kartı aidatı olarak çıkar. Garanti BBVA da diğer bankalarda olduğu gibi tüketicilerden her yıl kart türüne özgü çeşitli kesintiler yapar. Garanti BBVA kredi kartı aidatı geri alma işlemi sayesinde tarafınızdan kesilen kredi kartı yıllık aidat ücretini belirli oranda geri almanız söz konusu olur.
 
Peki, Garanti BBVA kredi kartı aidatı nasıl geri alınır? Garanti BBVA kredi kartı aidatı geri alma işlemi nasıl yapılır?

Garanti BBVA Kredi Kartı Aidatı Geri Alma

Garanti BBVA kredi kartı aidatı geri alma işlemi; kredi kartının iptali başta olmak üzere diğer birçok yöntem tercih edilebilir. Her ne kadar bankalar kredi kartı aidatı konusunda yapmış oldukları kesintileri geri vermeseler ve bu ücretin yasal olduğunu belirtseler de tüketicilerin yapmış oldukları çeşitli başvurular, özellikle de blöf yöntemleri kredi kartı aidatını geri alma konusunda etkili sonuçlar sağlar.
 
Garanti BBVA kredi kartı aidatı geri alma yöntemleri ise genel olarak şu şekilde tüketicilerin karşılarına çıkar:
 • Garanti BBVA Müşteri Hizmetleri Kredi Kartı Aidatı Başvurusu: 444 0 333 numaralı telefonu arayarak, Garanti BBVA müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve sesli yanıt menüsünden “Kart İşlemleri” alt menüsü vasıtasıyla doğrudan müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Müşteri temsilcinize kredi kartınızdaki yıllık aidatı geri almak istediğinizi belirtmelisiniz. Eğer ödemeleriniz düzenli ve kart limitiniz de yüksekse konu hakkında size çeşitli tekliflerde bulunacaklardır. Teklifleri kabul edebilir veya reddederek, kartı kapattıracağınız konusunda blöf yapabilirsiniz. Böylelikle her seferinde farklı bir teklifle karşınıza gelirler ve kartı kapattırma blöfünüzü devam ettirirseniz, bir müddet sonra çeşitli şartlar özelinde kredi kartınızın aidatını geri iade ederler.
 • Garanti BBVA Şubeleri Kredi Kartı Aidatı Başvurusu: Garanti BBVA şubelerine nüfus cüzdanınızla birlikte müracaat etmeniz durumunda, banka görevlilerine kredi kartı aidatınızı geri almak istediğinizi belirtmeniz gerekecektir. Bu talebiniz karşısında olumsuz yanıt alırsanız, kart kapattırma talebinizi yüksek ciddiyetle banka görevlilerine iletmelisiniz. Eğer banka görevlileri tarafından konu hakkında yardımcı olunmuyorsa, şube müdürü ile görüşerek kart aidatı konusunda çok daha yetkili bir hizmet alabilirsiniz.
 • Garanti BBVA Kredi Kartı Aidatı Tüketici Hakem Heyeti Başvurusu: Tüketici Hakem Heyeti başvuru sayfası vasıtasıyla, Garanti BBVA’nın kredi kartı aidatı adı altında yapmış olduğunuz kesinti hakkında yasal yollardan hakkınızı arayabilirsiniz. Tüketici Hakem Heyeti tarafından yapılan incelemelerde haklı bulunmanız durumunda Garanti BBVA kredi kartı aidatı adı altındaki ücreti tarafınıza iade edecektir.
 • Garanti BBVA Kredi Kartı İptali ile Kredi Kartı Aidatı Geri Alma: Garanti BBVA kredi kartı iptali başvurusu sonucunda da kredi kartınızın aidatını, en azından bir kısmını ya da çeşitli para puan tarzındaki teklifleri değerlendirebilirsiniz. Garanti BBVA kredi kartı aidatı iadesi konusunda müşteri hizmetleri ya da şubelere yaptığınız başvuruda, kartınızdan aidat alındığını ve bu nedenle kartınızı iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Böyle bir talebin yerine getirilemediği yönünde yanıt almanız durumunda ise başka bankalar tarafından konu hakkında yardımcı olunduğunu ancak Garanti BBVA’nın bu konuda yardımcı olmadığını belirtmelisiniz. Konu hakkında sürekli olarak dirençli ve kararlı bir şekilde karşı tarafla iletişime geçmeli, kartınızı gerekirse geçici süreliğine kapattırmalısınız. Kart iptal başvurunuzdan sonra 7 gün içerisinde sürekli olarak banka tarafından çeşitli tekliflerle aranırsınız, sonrasında da iade işlemi tarafınıza önemli ölçüde sağlanır.

Garanti BBVA Kredi Kartı Aidatı Ne Kadar?

Garanti BBVA kredi aidatı ne kadar?” sorusu, tüketicilerin kredi kartı yıllık kullanım bedeli kesintisi sonrasında merak ettikleri konulardan bir diğeridir.
 
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Garanti BBVA bünyesinde kullanıma sunulan birçok kredi kartı türü vardır ve kredi kartınız hangi kategoride yer alıyorsa, yıllık kullanım bedeli de bu kategoriye göre tarafınıza yansıtılır. Bu nedenle net bir Garanti BBVA kredi kartı aidatı tutarından bahsetmek söz konusu olmaz ancak genel manada Garanti BBVA kredi kartı yıllık kullanım ücretleri şu şekilde tüketicilerin karşılarına çıkar:
 • Bonus Trink: 215,50 TL
 • Bonus Trink Gold: 251 TL
 • Bonus Platinum Trink: 282 TL
 • Bonus: 215,50 TL
 • Bonus Gold: 251 TL
 • Bonus Platinum: 282 TL
 • Bonus Diji: 215,50 TL
 • Bonus American Express: 282 TL
 • Bağlı Bonus American Express: 63,50 TL
 • Şeffaf Bonus: 215,50 TL
 • Şeffaf Bonus Gold: 251 TL
 • Şeffaf Bonus Platinum: 282 TL
 • Çevreci Bonus: 215,50 TL
 • Çevreci Bonus Gold: 251 TL
 • Çevreci Bonus Platinum: 282 TL
 • Aynalı Bonus: 215,50 TL
 • Aynalı Bonus Gold: 251 TL
 • Aynalı Bonus Platinum: 282 TL
 • Altın Bonus: 251 TL
 • Bonus Genç: ÜCRETSİZ
 • Bonus Flexi: ÜCRETSİZ

Garanti BBVA Aidatsız Kredi Kartı

Garanti BBVA aidatsız kredi kartı sayesinde, her yıl düzenli olarak kredi kartı aidatı ödeme gibi bir problemden kurtulabilirsiniz. İki tür aidatsız kredi kartını bünyesinde barındıran Garanti BBVA, kredi kartlarından birini gençler için diğerini de yetişkin bireyler için tasarlamıştır. 18-25 arasındaki gençler için tasarlanan Genç Bonus ve yetişkinler için tasarlanan Bonus Flexi kart türleri ile Garanti BBVA tarafından sunulan bu kredi kartlarının herhangi bir yıllık üyelik bedeli ödemeden kullanabilirsiniz.

Garanti BBVA Kredi Kartı Aidatı Ödememek için Ne Yapmalı?

Garanti BBBVA kredi kartı aidatı ödememek için ne yapmalı?” konusu da tüketiciler tarafından, özellikle kredi kartı aidatı geri alma işlemi yapıldıktan sonra sıklıkla araştırılan konulardan biridir.
 
Her yıl düzenli olarak kullanmış olduğunuz Garanti kredi kartı için yıllık üyelik bedeli ödemeniz gibi bir zorunluluk bulunmaz. Garanti BBVA tarafından sağlanan Bonus Genç ve Bonus Flexi kredi kartı türlerini tercih ederek, kredi kartı aidatı gibi bir problemi çözüme kavuşturabilirsiniz. Öte yandan kredi kartı aidatı ödeme konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise çeşitli kredi kartı aidatı geri alma yöntemleridir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz Garanti BBVA kredi kartı aidatı geri alma yöntemleri sayesinde kredi kartı aidatı gibi bir bedeli ödeme durumunu ortadan kaldırabilirsiniz ancak bu yöntemler her yıl için sizi kredi kartı aidatı ödeme gibi durumdan kurtarmaz. Bu nedenle en kısa sürede Garanti BBVA tarafından sunulan aidatsız kredi kartlarını tercih etmeniz, en sağlıklı seçenek olacaktır.

Garanti BBVA Kredi Kartı Aidatı Şikayetleri ve Çözümleri

Garanti BBVA kredi kartı aidatı şikayetleri ve çözümleri, tüketicilerin kredi kartı aidatını geri alma veya ödememe gibi konularda en çok merak ettikleri detaylar olarak tanımlanabilirler.
 
Genel olarak kredi kartı aidatı iadesine ilişkin çeşitli şikayet platformlarında oluşturulan konulara göz atıldığı takdirde, tüketicilerin tam olarak kredi kartı aidatını geri alamadıkları ya da bu işlemin yasal olmadığı konusunda çeşitli ibareler dile getirdikleriyle karşılaşmak söz konusudur. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki yukarıda belirtmiş olduğumuz yöntemler, her sene özelinde başarıyla sonuç verme garantili değildir. Banka politikaları gereği, kredi kartı ödemelerinizin düzeni, kredi kartınızın limiti, genel harcamalarınız ve daha birçok durum, kredi kartı aidatının size geri iade edilmesinde etkili detaylardır. Öte yandan kredi kartı aidatının yasal bir ücret olduğunu ve kredi kartı sözleşmesinde yer aldığını da belirtmek isteriz. Sadece bünyesinde ücretsiz kredi kartı bulundurmayan yani, kredi kartı ürünü olarak aidatsız kredi kartı olmayan bankaların tüketicilerden almış oldukları kredi kartı aidatını geri iade etme gibi bir zorunlulukları vardır. Garanti BBVA’nın da bünyesinde bulundurduğu aidatsız kredi kartları, doğal olarak tarafınızdan tahsil etmiş olduğu yıllık aidat ücretlerini yasal hale getirir.

Garanti BBVA Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Garanti BBVA kredi kartı aidatı geri alma hakkında sıkça sorulan sorular aşağıdaki gibi karşınıza çıkmaktadır:

·Garanti BBVA kredi kartı aidatı nasıl geri alınır?

Garanti BBVA tarafından sizden tahsil edilen kredi kartı aidatlarını; Tüketici Hakem Heyeti başvurusu, Garanti BBVA müşteri hizmetlerine yapacağınız başvuru, Garanti BBVA şubelerine yapacağınız başvuru ve daha birçok yöntem vasıtasıyla bir kısmını ya da tamamını geri alabilirsiniz.

·Garanti BBVA kredi kartı aidatı ödememek ne yapmalı?

Garanti BBVA kredi kartı aidatını ödememeniz adına en sağlıklı seçenek, Garanti BBVA tarafından sunulan kredi kartı kartları arasında; Bonus Flexi ve Bonus Genç olarak bilinen kredi kartlarından birini tercih etmektir. Bu kredi kartları herhangi bir şekilde aidat içermeyen kredi kartlarıdır.

·Garanti Bankası kredi kartı aidatı alıyor mu?

Garanti BBVA kredi kartı aidatı konusunda tarafınızdan kesinti yapan bir bankadır ve kredi kartlarının hemen hemen hepsinde aidat ücreti tahsil edilir. Sadece Bonus Flexi ve Bonus Genç kredi kartlarında yıllık aidat ücreti yoktur.

·Garanti BBVA kredi kartı aidatı ne zaman yansır?

Garanti BBVA kredi kartı aidatının tarafınıza yansıtılabilmesi adına 180 gün içerisinde kredi kartı ile işlem yapılmış olması gerekir. Eğer kredi kartınız ile son 180 günde herhangi bir işlem yapılmadıysa, tarafınıza ücret yansıtılmaz. Bununla birlikte kredi kartı aidatı tarafınıza yansıtılmadan bir gün önce tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılır.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler