Garanti Emekli Promosyonu Ne Kadar? 2022

Garanti emekli promosyonu, 3 yıl boyunca emekli maaşınızı Garanti BBVA'dan alma sözü vermeniz durumunda, ilk maaşınızdan 3 gün sonra promosyon tutarı hesabınıza yatırılır.


Garanti emekli promosyonu, Garanti BBVA’nın emekliler için hazırlamış olduğu, emeklilerin maaşlarını Garanti BBVA’ya taşımaları sonucunda ödediği bir promosyon olarak bilinir. 

Garanti’nin bu emekli promosyonu birtakım şartlar sonucunda emeklilere verilir ve elbette ki ilk şart, belirli bir süre boyunca emekli maaşınızı Garanti Bankası’ndan almanızdır. Emekli promosyonunuz maaşınızı aldığınız her ay boyunca size takdim edilmez ancak taşımanız durumunda bankanın şartlarına göre belirli bir süre içerisinde direkt olarak hesabınıza aktarılır.
 Garanti emekli promosyonu alabilmek adına Garanti BBVA’ya maaşınızı taşımanız durumunda sadece bir seferlik emekli promosyonu almanız söz konusu olmaz. Ayrıca Garanti BBVA’nın emeklilere sunmuş olduğu birçok üründen veya kampanyadan öncelikli olarak yararlanırsınız. Garanti BBVA zaman zaman bünyesinde emekli maaşı alan müşterilerine özel kredi kartı ve çeşitli kredi ürünleri sunabilir. Bu ürünleri sunarken de diğer müşterilere göre çok daha kullanabilmeniz ve çok daha avantajlı faiz oranlarından yararlanabilmeniz mümkün olur.
 
Garanti BBVA, SGK ile yaptığı protokol sonucunda emeklilere 6000 TL’ye kadar promosyon sunar. Maaşınıza göre bu tutar değişim gösterebilirken, maaşınız yükseldikçe alacağınız promosyon ücretinin de aynı oranda yükseleceğini söylemek mümkün olur. Her bankada olduğu gibi Garanti BBVA’nın da emekli promosyonu konusunda belirli şartları ve başvuru süresi vardır. Emekli promosyonu alabilmeniz adına bu şartları karşılamanız durumunda promosyon ücretini alırsınız ancak bankanın belirttiği süre boyunca o bankadan maaş almanız gerekecektir. Peki, Garanti emeli promosyonu nedir? Nasıl alınır? Emekli maaşı Garanti’ye nasıl taşınır?

Garanti Emekli Promosyonu Ne Kadar?

Garanti emekli promosyonu ne kadar?” tarzında sorulan sorular, genel olarak emeklilerin ne kadar emekli promosyonu alacaklarını öğrenmek istemelerinden kaynaklı ortaya çıkan bir sorudur.
 
Garanti emekli promosyonu diğer bankalara göre farklılık gösteren bir kampanyadır. Her banka farklı tutarda promosyon ücreti verir ve promosyona bağlı olarak sağladığı imkanlar da farklılaşabilir. Garanti BBVA’nın emekli promosyonu ücretleri ise şu şekildedir:
 • Emekli maaş ücretiniz 1500 TL ve altındaysa alacağınız emekli promosyonu tutarı 4000 TL’dir.
 • Emekli maaş ücretiniz 1501-2500 TL aralığında yer alıyorsa, emekli promosyonu ücretiniz 5.000 TL’dir.
 • Emekli maaş ücretiniz 2500 TL’nin üzerindeyse alacağınız promosyon tutarı 6.000 TL’dir.
 
Emekli maaşının tutarı ile alınacak olan promosyon tutarı aynı oranda artar. Eğer 3 yıl içerisinde herhangi bir bankadan emekli promosyonu alındıysa, Garanti BBVA’dan emekli promosyonu almak mümkün olmaz.​

Garanti Emekli Promosyonu Nedir?

Garanti emekli promosyonu nedir?” sorusu, emeklilerin promosyon ödemeleri hakkında bilgi sahibi olmadıkları durumlarda sıkça sorulan sorulardan biri olarak bilinir.
 
Her bankada olduğu gibi Garanti BBVA da emekli müşterilerine özel birtakım kampanyalar ve ürünler sunar. Garanti emekli promosyonu ise bu kampanyalardan biri olarak bilinir ve emekliler tarafından sıkça tercih edilir. Söz konusu promosyon emeklilerden maaş garantisi isteyen bir promosyondur. Emeklilerin maaşlarını belirli bir süre boyunca Garanti BBVA’dan almaları konusunda söz vermeleri durumunda Garanti BBVA emeklilere promosyon ödemelerini yapar. Yılın belirli dönemlerinde ortaya çıkan bu kampanya, belirli süre zarfında başvurulan bir kampanyadır.
 
Emekli promosyonu konusunda Garanti Bankası ile anlaşıp, bir süre maaşınızı Garanti BBVA’dan aldıktan sonra başka bir bankaya taşımanız durumunda, diğer bankadan emekli promosyonu almanız mümkün olmaz. SGK ve bankalar arasında imzalanan protokol sonucunda bu durumun önüne geçilir. İmzalanan protokole göre emekli promosyonu alma süresi değişim gösterebilir. Garanti BBVA’da ise bu süre 3 yıl olarak bilinir. Peki, emekli maaşı Garanti BBVA’ya nasıl taşınır?

Emekli Maaşı Garanti’ye Nasıl Taşınır?

Emekli maaşı Garanti’ye nasıl taşınır?” sorusu, genel olarak Garanti Bankası’ndan emekli promosyonu almak isteyen birçok emekli tarafından sıklıkla sorulur.
 
Emekli promosyonu alabilmek adına maaşınızı Garanti BBVA’ya taşımak istiyorsanız, öncelikle şu iki soruya cevap vermeniz gerekir: Emekli misiniz? Yeni mi emekli olacaksınız? Eğer yeni emekli olma durumunuz söz konusuysa, direkt olarak e-devletten veya SGK üzerinden bu konudaki başvurularını gerçekleştirebilirler.
 
Yeni emekli olacak emeklilerin Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi doldurarak, maaşlarını Garanti BBVA’ya taşımaları söz konusu olur. Bu belge ile yapılacak olan emekli maaşı için banka seçimi başvurusunu yalnızca Bağkur veya SSK’dan emekli olan emekliler gerçekleştirebilir. Emekli Sandığı ile emekli olan emeklilerin ise kuruma vermiş oldukları emeklilik dilekçesiyle başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkün olur.
 
Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi içerisinde ad-soyad gibi bilgiler başta olmak üzere, TC kimlik numarası, aile fertlerinin bilgileri, bakmakla yükümlü olunan kişiler, sigorta türünüz ve daha birçok detay hakkında sizden bilgi talep edilir. Bu bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmesi, maaşınızı kısa süre içerisinde Garanti BBVA’dan almanız anlamına gelir.
 
Emekli maaşınızı başka bir bankadan alıyorsanız ve düzenli olarak emekli maaşınız varsa, emekli maaşınızı Garanti Bankası’na taşıyabilmek adına herhangi bir Garanti BBVA şubesine gitmeniz yeterli olur. Nüfus cüzdanınızı yanınızda götürmeniz durumunda direkt olarak sizinle ilgilenen müşteri hizmetleri maaşınızı Garanti BBVA’ya taşımanıza olanak sağlar. Bunun yanı sıra e-devletten de maaşınızı Garanti Bankası’na taşımanız söz konusu olur. Garanti BBVA e-devletten maaş taşıma işlemleri için gerekli adımları izlerseniz, maaşınız kısa süre içerisinde Garanti Bankası’na aktarılır.
 
Bunun yanı sıra Garanti BBVA müşterisiyseniz ancak emekli maaşınızı farklı bir bankadan alıyorsanız, maaşınızı kolaylıkla Garanti BBVA’ya taşıyabilirsiniz. Garanti BBVA internet bankacılığı ve Garanti BBVA mobil uygulaması vasıtasıyla da başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra 444 0 333 numaralı telefonu arayarak, Garanti BBVA’ya maaşınızı taşımak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Garanti Emekli Promosyonu Başvurusu

Garanti emekli promosyonu başvurusu yapabilmek adına birçok kanalı kullanabilmeniz söz konusudur. Bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta ise Garanti emekli promosyonu 2022 yılında başvuruları için başvuru tarihi geçirmemektedir. Başvuru tarihlerini geçirmeniz durumunda bir sonraki dönem için belirlenen başvuru tarihlerini beklemektir.
 
Garanti emekli promosyonu başvuru tarihleri ise 1-30 Eylül tarihleri aralığındadır. 2022 yılı içerisinde bu başvuru tarihlerini kaçırmanız durumunda farklı tarihlerde de başvuru yapabilirsiniz. Aşağıdaki kanallardan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı,
 • Garanti BBVA Mobil Uygulaması,
 • Garanti BBVA şubeleri,
 • E-devlet,
 • SGK,
 • Emekli Sandığı,
Garanti BBVA internet bankacılığı ve Garanti BBVA mobil uygulaması vasıtasıyla başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkünken, bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta ise Garanti BBVA müşterisi olmanızdır. Garanti BBVA müşterisi olmanız durumunda hem bu kanallardan hem de 444 0 33 numaralı telefondan başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
e-Devlet üzerinden yapılan başvuruda ise emekli maaşı taşıma işlemi için “emekli aylığı banka değişikliği” araması yapmanız durumunda ilgili menü karşınıza çıkar. SGK’dan yapılan başvurular için form doldurmanız yeterliyken, Emekli Sandığı ile yapılan başvurularda yapmanız gereken kuruma verdiğiniz dilekçede maaş aldığınız bankayı belirtmektir.

Garanti Emekli Promosyonu Avantajları

Garanti emekli promosyonu avantajları birçok açıdan değerlendirilebilir ve avantaj olarak sadece alınan promosyon ücreti göz önünde bulundurulmamalıdır.
 
Öncelikle maaşınıza göre 6000 TL’ye kadar çıkabilen emekli promosyonu ücreti alabilmeniz mümkünken, bunun yanı sıra Garanti BBVA’nın birçok ürününden de rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Genel olarak Garanti BBVA’nın emeklilere özel sunduğu avantajlar şu şekildedir:
 • Garanti BBVA ATM’lerinde yer alan özel emekli menüsü ile maaşınızı tek bir tuşla tümüyle çekebilirsiniz.
 • SGK emeklilere özel olarak belgesiz birçok kredi imkanından yararlanabilirsiniz.
 • %1,24’ten başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. 36 ay vadeye kadar bu krediyi kullanabilmeniz mümkünken, faiz oranı kredi risk seviyenize göre farklılık gösterebilir.
 
Garanti emekli promosyonu avantajları sadece nakit anlamında düşünülmemelidir. Yukarıda belirttiğimiz gibi bankanın birçok ürününden faydalanmanız mümkün olur. Üstelik banka müşterisi olmanızdan ötürü sadece size özel kredi tekliflerinden de yararlanabilirsiniz. Genel olarak Garanti BBVA müşteri temsilcileri size özel faiz oranlarına sahip kredi veya kredi kartları için size ulaşır ve bilgilendirirler. Böylelikle avantajlı kredi ve kredi kartı ürünlerinden yararlanmanız söz konusu olur.

Garanti Emekli Promosyonu Ne Zaman Verilecek?

Garanti emekli promosyonu ne zaman verilecek?” sorusu, emekliler tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Bunun nedeni ise birçok emekli, promosyonlarının bir an önce hesaplarına geçmesini ve nakit ihtiyaçlarını karşılamak istediğindendir.
 
Garanti emekli promosyonu başta olmak üzere birçok emekli promosyonu kampanyası, farklı farklı tarihlerde emeklilere verilir. Garanti Bankası’nın bu konudaki vadesi 3 gün olarak bilinir. Emekli maaşınızın hesabınıza yatmasından hemen ardından 3 iş günü içerisinde ödeme hesabınıza geçilir. 3 iş günü içerisinde emekli promosyonunuzu almamanız durumunda Garanti BBVA müşteri hizmetleri veya Garanti BBVA şubelerinden yardım almanız söz konusu olabilir.

 

Garanti Emekli Promosyonu Koşulları

Garanti emekli promosyonu koşulları da söz konusu kampanyaya dair önem taşıyan noktalardan biri olarak bilinir. Bu koşullar, Garanti BBVA’nın emekli promosyonundan yararlanabilmeniz adına mutlaka dikkat etmeniz gereken ve karşılamanız gereken koşullardır.
 
Emekli promosyonu kampanyası koşulları ise şu şekildedir:
 • Düzenli olarak emekli maaşı alıyor veya almaya başlamış olmak,
 • Garanti BBVA’ya 3 yıl boyunca emekli maaşınızı bu bankadan alacağınıza dair taahhütte bulunmak,
 • Maaşınızı başka bankada alıyorsanız, Garanti BBVA’ya taşımak,
 
 
Kategori:

Diğer Makaleler