Garanti Sanal Kart | Oluşturma, Kapatma, Ekleme ve Limit Belirleme 2022

Garanti sanal kart oluşturma işlemini internet bankacılığı ile birkaç adımda yaparak, kredi kartınızı internet harcamalarında çok daha güvenli hale getirebilirsiniz.


​Garanti Bankası kredi kartı sahiplerinin internet alışverişleri için tercih ettikleri en önemli kart türlerinden biri de Garanti sanal kart olarak bilinir. Hem banka kartı hem de Garanti kredi kartı için oluşturulabilen sanal kredi kartı ile tüketicilerin oldukça güvenli bir şekilde alışveriş yapmaları söz konusu olur.
 İnternet bankacılığı veya Garanti mobil uygulaması ile son derece hızlı bir şekilde açılan Garanti sanal kredi kartı, oldukça kolay bir şekilde kullanılabilir. Sanal kredi kartı oluşturma işlemlerinin hemen ardından karta dair verilen kart numarası, CVV kodu ve son kullanma tarihi gibi bilgiler, kartın kullanımında kullanılan temel bilgilerdir. Aynı zamanda kart açılma işlemi sırasında belirlenen limit ve limitin ne zaman yenileneceği gibi özellikler de sanal kredi kartının kullanımını çok daha verimli hale getirir.
 
Garanti Bonus sanal kredi kartı açma işlemleri her ne kadar en sık internet bankacılığı ile yapılsa da şubelerden veya 444 0 333 numaralı telefondan Garanti telefon bankacılığı üzerinden de gerçekleştirilebilir. 0,01 TL dahi limitle oluşturulabilen sanal kart, tüketicilerin internet alışverişleri sırasında gönül rahatlığı ile alışverişlerine imkan tanır. Öte yandan oluşturulan bir sanal kredi kartı kolaylıkla yapılabilecek Garanti sanal kart kapatma ya da silme işlemi sayesinde kullanıma kapatılarak, internet üzerinden yapılan işlem tamamen güvenli bir hale getirilebilir.

Garanti Sanal Kart Oluşturma | Nasıl Garanti Sanal Kart Açılır?

Garanti BBVA sanal kart oluşturma işlemi son derece kolay bir şekilde yapılabilecek bir işlemdir ve internet bankacılığı üzerinden birkaç adımda gerçekleştirilebilir.  İşlemler sırasında herhangi bir SMS vb. onay durumu da olmadığı için karta dair açılış işlemleri hızlı bir şekilde ilerler. Saniyeler içerisinde sanal kartın oluşumu ve kullanımı söz konusu olabilir.
 
Nasıl Garanti sanal kart açılır?” sorusuna yanıt arayan tüketiciler ise hemen aşağıdaki resimli anlatımlara göz atarak, hızlı ve en kolay yöntemle Garanti sanal kredi kartı veya banka kartı oluşturabilirler:
 1. İlk olarak Garanti BBVA internet bankacılığına veya mobil uygulamasına giriş yapınız. Aşağıdaki görsellerde de göreceğiniz üzere “Hesap ve Kart” seçeneğine tıklayınız.
 2. Sonraki adımda ise açılan menüde görselde işaretlenen “Kartlar” seçeneğine tıklayınız.
 3. Açılan “Kartlar” menüsünde ise sağ üst kısımda bulunan aşağıdaki görselde de vurgulanmış olan (+) simgesine basınız.
 4. Ardından “Kart Başvurusu” ekranında ise alt kısımda bulunan aşağıdaki görselde de fark edebileceğiniz üzere “Sanal Kart” seçeneğine tıklayınız.
 5. Hemen sonrasında da açılan bölümde sanal karta dair verilen bilgileri okuyunuz ve alt kısımda bulunan aşağıdaki görselde de görebileceğiniz “Başvur” seçeneğine tıklayınız.
 6. Sonrasında açılan ekranda aşağıdaki görselde işaretlemiş olduğumuz 1(bir) numaralı alanda kartın bağlı olacağı ürünü seçiniz. 2(iki) numaralı alanda ise adres seçimi yapınız ve 3(üç) numaralı alanda e-posta adresinizi belirtiniz. Hemen ardından da 4(dört) numaralı kısımda bulunan “Devam” tuşuna basınız.
 7. Bir sonraki adımda ise aşağıdaki görselde de fark edebileceğiniz üzere “Onay” seçeneğine tıklayarak, Garanti sanal kart oluşturma işlemini tamamlayınız.
 8. Ardından açılan ekranda Garanti sanal kart açma işleminizin başarılı olduğunu, kart numaranızı, CVV kodunu ve son kullanma tarihini görebileceğiniz bir metin yer alacaktır. Böylelikle de sanal kredi kartı oluşturma işlemi başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Garanti Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Garanti Bankası’nın çeşitli kanallarından sanal kart oluşturan tüketicilerin ilk sordukları sorulardan biri de “Garanti sanal kart nasıl kullanılır?” sorusudur.
 
Garanti Bankası bünyesinde oluşturduğunuz sanal kartın kullanımı adına aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:
 • Garanti BBVA internet bankacılığı veya mobil uygulamasına giriş yapınız. Ardından “Hesap ve Kart” seçeneğine tıklayınız.
 • Hemen ardından aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere “Kartlar” seçeneğine doğru ilerleyiniz.
 • Ardından açılan menüde ise aşağıdaki görselde de fark edeceğiniz üzere “Sanal Kartlar” alanındaki sanal kredi kartınızı seçiniz.
 • Bu aşamada ise aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere “Sanal Kart İşlemleri” bölümünde 1(bir) numaralı alanda bulunan kart numarasını, 2(iki) numaralı alandaki son kullanma tarihini ve 3(üç) numaralı alandaki güvenlik kodunu kopyalayınız ya da kaydediniz.
 • Sonrasında da alt kısımda yer alan ve aşağıdaki görselde de bulunan “Limit Değişikliği” alanına girerek, kart seçimi yapıp ve “Sanal Kredi Kartı Yeni Limit” kısmında da limit belirleyerek, sanal kredi kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde sanal POS ekranında kart numarası kısmına daha önce kopyaladığınız ya da kaydettiğiniz kart numarasını yazınız. Ardından CVV kısmına da güvenlik kodunu ve son kullanma tarihine de sanal kartınıza dair kopyaladığınız sanal kart son kullanma tarihini giriniz. Hemen ardından SMS’le ya da Garanti BBVA Mobil uygulamasından harcama onayı veriniz.
 • Onay işleminin de ardından Garanti sanal kart kullanma işleminiz başarıyla sonuçlanmış olacaktır.

Garanti Sanal Kart Numarası Öğrenme

Garanti sanal kart numarası öğrenme, tüketiciler açısından son derece önem taşıyan bir konudur ve internet alışverişlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alır.
 
Garanti Bankası’na dair sanal kredi kartı numarası öğrenme adımları ise aşağıdaki gibi gerçekleştirilebilir:
 1. Garanti BBVA internet bankacılığına giriş yapınız. Ardından “Hesap ve Kart” adımına doğru ilerleyiniz.
 2. Açılan menüde “Kartlar” seçeneğine tıklayınız.
 3. Açılan Kartlar menüsünün “Sanal Kartlar” kısmına doğru giriş yapınız.
 4. Hemen açılan ekranın en üst kısmında kart numarası, alt kısmında CVV yani güvenlik kodu ve son kullanma tarihi yazacaktır.
 5. Söz konusu bilgileri kopyalayarak ya da kaydederek Garanti sanal kart numarası öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Sanal Kart Limit Belirleme

Garanti sanal kart limit belirleme işlemi, tüketicilerin yapacakları alışverişler öncesinde fazlasıyla merak edilen bir işlemdir. Bu işlem de kolaylıkla internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yapılabilir.
 
Garanti sanal kart limit belirleme işlemi ise aşağıdaki gibidir:
 • Garanti BBVA mobil uygulamasına veya internet bankacılığına giriş yapınız. “Hesap ve Kart” menüsüne doğru ilerleyiniz.
 • Ardından “Kartlar” alt menüsüne tıklayınız ve açılan kısımda da “Sanal Kart” bölümünden limit belirlemek istediğiniz sanal kartı seçiniz.
 • Seçimin ardından açılan ekranın en alt kısmında yer alan “Limit Değişikliği” seçeneğine tıklayınız.
 • Bu aşamada ise limit belirleme menüsünden, kartınıza dair harcama yapmak istediğiniz limit tutarını giriş yaparak limit belirleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Garanti Sanal Kart Limit Arttırma

Garanti sanal kart limit arttırma işlemi iki farklı seçeneği olan bir işlemdir. Eğer var olan sanal kredi kartınızın limitini arttırmak istiyorsanız, hemen bir önceki aşamada belirtilen adımları uygulayarak limit arttırma işlemi yapabilirsiniz. Eğer bu aşamada zaten kredi kartınızın maksimum limiti belirlemişseniz ve bu limitin de üstüne sanal kartla harcama yaparken çıkmak istiyorsanız, bu noktada Garanti BBVA kredi kartı limit arttırma başvurusu yapmanız gerekir.
 
Garanti BBVA internet bankacılığı, mobil uygulaması, 444 0 333 numaralı telefon veya size en yakın Garanti BBVA şubesinden kredi kartı limit arttırma başvurusu yapabilirsiniz. Limit arttırma başvurunuz olumlu sonuçlanırsa da sanal kartınızın limitini kolaylıkla çok daha üst noktalara çıkarabilirsiniz.

Garanti Sanal Kart Para Aktarma

Garanti sanal kart para aktarma kavramı, özellikle nakit avans vb. özelliklerdeki işlemlerle çok karıştırılan bir kavramdır.
 
Garanti BBVA sanal kart para aktarma işlemi aslında hesapta ya da kredi kartında olan paranın, sanal karta aktarılmasına dair merak içerisinde olunan bir işlemdir. Hesap kartınızda ya da kredi kartınızda limit veya para bulunması durumunda, herhangi bir şekilde para aktarım yapmanıza gerek kalmaz. Sanal karta dair limit belirlemeniz durumunda zaten direkt olarak hesabınızda olan para ya da kredi kartınızda bulunan limit sanal karta direkt olarak aktarılacaktır. Bir başka deyişle sanal kartta kullanılabilir halde olacaktır.

Garanti Sanal Kart Kapatma

Garanti sanal kart kapatma işlemi, diğer bankalar internet bankacılığı veya mobil şubelerinde olduğu gibi söz konusu kanallar üzerinden yapılamaz. Bunun için Garanti BBVA şubeleri ya da 444 0 333 numaralı telefonu arayarak destek almanız gerekir.
 
Garanti BBVA telefon bankacılığı üzerinden Garanti sanal kart silme işlemi yapabilmeniz adına 444 0 333 numaralı telefonu aradıktan sonra, “Kart İşlemleri” menüsü üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak sanal kartınız kapattırabilirsiniz.

Garanti Sanal Kart Nedir?

İlk defa Garanti BBVA bünyesinde sanal kart kullanımı yapacak olan tüketicilerin doğal olarak sordukları ilk sorulardan biri “Garanti sanal kart nedir?” sorusudur.
 
Garanti bankasının kredi kartı veya banka kartı kullanıcıları için internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapmalarına olanak sağladığı, sanal kart numarası, CVV kodu ve son kullanma tarihi verdiği kart türüne Garanti sanal kart adı verilir. Garanti Bankası’nın sanal kart seçeneği sayesinde tüketiciler hızlı bir şekilde sanal POS üzerinden herhangi bir kaygı olmadan alışveriş yapabilirler. Alışveriş öncesinde, esnasında ve her zaman karta dair limit belirleme işlemi yaparak, bilgileri dışında gerçekleşecek olan harcamaların önüne geçebilirler. Ayrıca diledikleri gibi hızlı bir şekilde sanal kart oluşturup, diledikleri gibi de Garanti BBVA sanal kart kapatma işlemi gerçekleştirebilirler.

Garanti Sanal Kart Başvurusu

Garanti sanal kart başvurusu, Garanti Bankası’nda kredi kartı kullanan tüketicilerin yapabilecekleri bir işlemdir ve sanal kart başvurusunun yapılması için internet bankacılığı, mobil şube, telefon bankacılığı ve şube gibi seçenekler kullanılabilir. Garanti Bankası kredi kartı olmayan kullanıcıların ise sanal kart başvurularını banka kartları üzerinden yapmaları söz konusudur. Belirtmiş olduğumuz tüm kanallar üzerinden de banka kartına dair sanal kart başvurusu yapılabilir. Garanti Bankası’ndan sanal kredi kartı almak istiyor ancak kredi kartınız bulunmuyorsa, Garanti kredi kartı başvurusu yaparak kredi kartı başvurunuzun onaylanmasının hemen ardından sanal kart oluşturup, sanal kartınızı kullanamaya başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Garanti sanal kart taksit olur mu?
  Garanti sanal kart taksit seçeneği, alışveriş yaptığınız firmanın sağladığı veya Garanti BBVA ile alışveriş yaptığınız firmanın anlaşmasına göre söz konusu olur. Garanti sanal banka kartlarında taksit durumu söz konusu değildir.
 2. Garanti sanal kart borcu nasıl ödenir?
  Garanti Bankası kredi kartınızın dönem borcunu ödemeniz durumunda sanal kart borcu da otomatik olarak ödenecektir. Ekstra olarak sanal karta dair borç ödemesi yapmanıza gerek yoktur.
 3. Garanti sanal kart ile nasıl alışveriş yapılır?
  Garanti sanal kredi ya da banka kartınızın numaraları, CVV kodu ve son kullanma tarihiyle birlikte, öncesinde alışveriş yapacağınız tutar kadar limit belirleyerek güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.
 4. Garanti bankası sanal kart nasıl oluşturulur?
  Garanti Bankası internet bankacılığı, mobil şube, telefon bankacılığı ve şube vasıtasıyla sanal kart oluşturma işlemi yapabilirsiniz.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler