Garanti Smart Fon Nedir?

Yeni yatırım fonu olarak duyurulan Garanti Smart Fon hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


Yatırım Fonları arasına yepyeni bir yatırım anlayışı sloganıyla yeni bir fon eklendi: Garanti Smart Fon.
Garanti Yatırım Fonları çeşitlerine eklenen Garanti Smart Fon ile yalnızca Türk hisse senedi ve tahvil piyasalarında yatırım yapmıyor, Amerika, Avrupa ve gelişmekte olan ülkelerin piyasalarında hisse senedi, tahvil, yabancı borsa yatırım fonları, altın ve diğer kıymetli madenler gibi geniş bir alanda yatırım yapma imkanına kavuşuyorsunuz.
Smart Fonun hedefi orta ve uzun vadede TL para cinsinden yüksek getiri sağlamak olarak özetlenebilir.

Smart Fon Çeşitleri Nelerdir?

Garanti Bankası Smart Fon Seçenekleri üç başlık altında toplanabilir:
  • SMART Temkinli (Garanti Portföy Birinci Değişken Fon)
  • SMART Dengeli (Garanti Portföy İkinci Değişken Fon)
  • SMART Büyüme (Garanti Portföy Üçüncü Değişken Fon)

Hangi Smart Fon Uygundur?

Bu sorunun cevabı, müşterinin risk beklentilerine göre farklılık göstermektedir.  Smart Fon çeşitlerinin isimlerine baktığımızda bunu net bir şekilde görebiliyoruz: Temkinli, Dengeli ve Büyüme.

Smart Temkinli Fon ile, kısa vadeli kâr düşünmeyen temkinli müşteriler hedeflenmektedir. Riskin azalmasıyla birlikte kazançta düşmekte, ancak garantili bir kazanç hedeflenmektedir. Smart Temkinli Fon Fiyat Verileri ve Karşılaştırmalı Fon Getirisi için Garanti Bankası’nın ilgili sayfasını inceleyebilirsiniz.

Smart Dengeli Fon ise piyasalardaki hafif dalgalanmaların bilincinde olan müşterilere yönelik bir fondur.  Smart Dengeli Fon  Fiyat Verileri ve Karşılaştırmalı Fon Getirisi için Garanti Bankası’nın ilgili sayfasını inceleyebilirsiniz.

Smart Büyüme Fonu piyasalardaki ciddi dalgalanmaların olumsuz etkilerinin bilincinde olan müşterilere yönelik bir fondur. Uzun vadeli fonlar arasında yüksek getiri sağlayan fonlardan birisidir.  Smart Büyüme Fon  Fiyat Verileri ve Karşılaştırmalı Fon Getirisi için Garanti Bankası’nın ilgili sayfasını inceleyebilirsiniz.

SMART Fon İşlem Saatleri: Fon alım emirlerini iki türlü düşünebiliriz: Alım ve Satım İşlem Saatleri.

 SMART Fon Alım İşlem Saatleri: 13:30’a kadar  verilen alım emri, bir sonraki iş gününün fiyatıyla ve bir sonraki iş gününde işlem yapılır. 13:30’dan sonra verilen alım emri, iki gün sonraki iş gününün fiyatıyla ve iki gün sonrasında işlem yapılır.

SMART Fon Satış İşlem Saatleri: 13:30’a kadar  verilen satış emri, bir sonraki iş gününün fiyatıyla ve iki gün sonraki iş gününde işlem yapılır. 13:30’dan sonra verilen satış emri, iki gün sonraki iş gününün fiyatıyla ve üç gün sonrasında işlem yapılır.

Garanti Smart Fon Başvuru için Garanti İnternet Bankacılığı ile BAŞVURabilirsiniz.

Smart Fon minumum ve maximum kazanç oranlarıyla ilgili detay bilgilere Garanti Bankası Smart Fon İnternet  Sayfasından ulaşılabilir.
Kategori:

Diğer Makaleler