Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgeniz olmadan kredi veren bankalar.


Bankalara kredi başvurusu yaptığınızda istisnasız her bankanın istediği bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler arasında kimlik belgesi ve gelir belgesi başı çekmektedir. Ancak kimi durumlarda gelir beyan etmekte zorlanan ya da gelir belgesi sunamayanlar banka kredisi kullanmak istediklerinde oldukça zorlanır. Çünkü henüz başvuru aşamasında başvurunun banka tarafından değerlendirmeye dahi alınmadan eksik belge nedeniyle reddedilmesi söz konusu olabilmektedir.
Gelir belgesiz kredi veren bankalar adı altında bir banka listesi sunmak yanlış olacaktır. Çünkü bankalar bazı dönemlerde düzenledikleri kampanyalarla gelir belgesi olmadan kredi kullanma imkanını müşterilerine sunarlar. Kampanya sona erdiğinde yapacağınız kredi başvurularında yeniden bankaya bu belgeyi iletmek durumunda kalırsınız.

Kredi İçin Gelir Belgesi İstemeyen Bankalar

Bazı bankalar da maaş müşterilerine yani maaşını bu bankadan alan müşterilerine gelir belgesi olmadan kredi verebilmektedir. Maaş bordrosuz kredi veren bankalar genellikle İş Bankası, Odeabank, Garanti Bankası, Denizbank ve Vakıfbank olmaktadır. Ancak siz maaşınızı başka bir bankadan alıyorsanız maaş belgesi kredi başvurusu için bu bankayı tercih etmelisiniz. 
Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler