Halkbank ATM Döviz İşlemleri (2022)

Halkbank ATM döviz işlemleri ile Halkbank ATM'leri üzerinden belirli sınırlar içerisinde döviz işlemlerinizi gerçekleştirmeniz söz konusudur.

Halkbank ATM döviz işlemleri, döviz yatırımcılarının belirli bir noktaya kadar ATM üzerinden döviz işlemlerini yürütmelerini sağlayan işlemlerdir. Halkbank ATM’leri üzerinden belirli bir noktaya kadar; Euro, Dolar, Sterlin, Kuveyt Dinarı, Japon Yeni gibi para birimleriyle işlemler yapılabilir. Halkbank ATM döviz işlemleri ise temel olarak şu şekildedir:

  • Döviz Bakiye Sorgulama
  • TL ve Döviz Çeviri İşlemleri

  • Alım Satım İşlemleri

  • Güncel Kur Bilgisi İşlemleri

Halkbank ATM döviz işlemleri konusunda döviz yatırımcılarının gerçekleştirebilecekleri işlemleri yukarıdaki maddeler özelinde özetlemek söz konusudur. Halkbank şubeleri vasıtasıyla döviz işlemleri konusunda çok daha fazla işlem zenginliğinin olduğundan bahsetmek mümkündür. 

Halkbank ATM Döviz İşlemi Var Mı?

Halkbank ATM döviz işlemi var mı?” gibi bir konunun döviz yatırımcıları tarafından en fazla merak edilen konulardan biri olduğu söylenebilir. ATM döviz işlemleri konusunda yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemler dışında Halkbank ATM’leri üzerinden döviz işlemi yapmak söz konusu değildir. Halkbank ATM döviz yatırma ve çekme işlemleri ne yazık ki ATM’ler vasıtasıyla gerçekleşmez. Halkbank ATM’lerinin döviz yatırım ve çekme gibi işlemler konusunda yeterli üniteleri bulunmamaktadır. Halkbank ATM döviz işlemleri, diğer birçok kanal vasıtasıyla kolaylıkla yürütülebilir. Bu kanallar ise aşağıdaki gibidir:

Halkbank Döviz Yatırma veya Çekme

Halkbank’tan döviz yatırmak veya çekmek için yapacağınız tek şey şubeye gitmeniz. Fakat şube haricinde farklı yöntemlerde mevcut.

  1. İnternet Bankacılığı

Eğer vadesiz döviz hesabınız bulunuyorsa internet bankacılığı üzerinden havale veya eft yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Halkbank internet bankacılığı vasıtasıyla sahip olduğunuz dövizleri bozdurabilir ve TL hesaplarınıza aktarabilirsiniz. Böylelikle Halkbank ATM döviz işlemleri konusuna dair para çekme işlemini, dolaylı yoldan yerine getirmeniz söz konusu olur. Öte yandan döviz alım işlemleri, bakiye, alım satım talimatları ve kur bilgilerinin kontrolünü de Halkbank internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. 

  1. Halkbank Dialog Hattı

Eğer internet bankacılığı ile uğraşmayıp direkt olarak temsilci ile görüşmek isterseniz bu yöntemle de döviz gönderme işlemi yapabilirsiniz. 0850 222 0 400 numaralı telefon vasıtasıyla Halkbank müşteri hizmetleri veya bir diğer adıyla Halkbank telefon bankacılığına bağlanabilir, döviz işlemlerinizi müşteri temsilcisi vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank Dialog Hattı, 7/24 döviz işlemlerinizi gerçekleştirmenize de olanak sağlayan bir seçenek olarak tanımlanabilir.

İşlemler Hangi Saatlerde Oluyor?

Halkbank şube döviz işlemleri, ne yazık ki günün her saati gerçekleşmemektedir. Günün belirli saatlerinde bu işlemleri gerçekleştirmek adına şubede olmanız gerekir. Bunun yanı sıra bu işlemleri yapabilmek adına mutlaka yanınızda nüfus cüzdanınız olmalıdır. 

Eğer şubeden fiziki olarak döviz yatıracak yada çekecekseniz bu durumda Halkbank şubelerine saat 09:00 ile 15:30 aralığında gitmeniz şart. Bundan arta kalan vakitlerde Halkbank’ın döviz büroları kapanmış oluyor.

Fakat internet bankacılığından yapacağınız veya alacağınız transferler haftanın yedi günü yirmi dört saat olarak devam etmektedir.

Halkbank ATM Döviz Bozdurma

Halkbank ATM döviz işlemleri konusunda en çok tercih edilen işlemlerin başında, Halkbank ATM döviz bozdurma işlemi ön plana çıkar. Döviz bozdurma işlemleri konusunda bireylerin en çok merak ettikleri nokta ise ellerindeki dövizleri direkt olarak Halkbank ATM’leri üzerinden bozdurma şanslarının olup olmadığıdır. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Halkbank ATM döviz işlemleri içerisinde direkt olarak döviz bozdurma işlemi yer almaz.

Halkbank ATM döviz bozdurma işlemi adına öncelikle Halkbank ATM’lerine gidip, kartınızla birlikte hesabınıza giriş yapmalısınız. Ardından “Döviz İşlemleri” menüsüne gelerek, “Döviz Alım Satım” ekranı üzerinden var olan dövizlerinizi kolaylıkla bozdurabilirsiniz. Döviz bozma işleminden hemen sonra ise TL hesabınıza para aktarımı yapılır ve ardından bozdurulan tutarı da ATM üzerinden çekmeniz söz konusu olur. Bu işlem dolaylı olarak Halkbank ATM döviz çekme işlemi olarak da tanımlanabilir.

Halkbank ATM Döviz Yatırma

Halkbank ATM döviz yatırma konusu da döviz yatırımcılarının en çok ilgi duydukları ve merak ettikleri işlemlerden biridir. Türkiye’nin dört bir yanında olan Halkbank ATM’leri vasıtasıyla herhangi bir şekilde döviz yatırma işlemi yapılmaz. Döviz yatırma işlemleri sadece Halkbank şubeleri üzerinden yapılabilir. 

Halkbank Güncel Döviz Fiyatları

Halkbank güncel döviz fiyatları da elbette ki döviz yatırımcılarının Halkbank nezdinde mutlaka öğrenmek istedikleri detaylardan biridir. Bu konuda Halkbank Döviz Çevirici sayfasını kullanmanız, Halkbank güncel döviz fiyatları hakkında en net bilgiyi almanıza yardımcı olacaktır. Öte yandan bu sayfa özelinde elinizdeki döviz kurunun TL karşılığı veya diğer para birimleri karşılığı hakkında bilgi almanız da söz konusu olacaktır.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler