Halkbank ATM İşlem Ücretleri 2022

Halkbank ATM işlem ücretleri, ATM üzerinden gerçekleştirilen bazı bankacılık işlemleri için alınan cüzi miktardaki ücretler olarak tanımlanabilirler.
Halkbank ATM işlem ücretleri, ATM’den yapılan çeşitli bankacılık işlemleri için tarafınızdan kesilen ücretlerdir. ATM işlem ücretleri her işlem özelinde farklı tutarlar dahilindedir ve yapılan işlemin tutarı dahi tarafınızdan alınan ücretin ne kadar olduğunu belirleyen unsurlardan biridir. Halkbank ATM işlem ücretleri, tüm bireysel müşteriler bazında aynı şekilde uygulanır ve bireysel müşterilere göre farklı işlem ücretlerinin uygulanması söz konusu değildir. 

Bank24 İşlem Ücretleri 2022

Halkbank ATM işlem ücretleri yapılan bankacılık işlemine göre farklılık gösterir ve işlemlere göre tarafınızdan alınan ücretler şu şekildedir:
 • Halkbank ATM Başka Banka Hesabına Para Yatırma: 0-1.000 TL arasında 2,10 TL, 1.001-50.000 TL arasında 4,20 TL işlem ücreti alınır. Alınan ücretler işlem başına geçerli olan ücretlerdir.
 • Halkbank ATM Kendi Banka Hesabına Para Yatırma: Ücretsizdir.
 • Halkbank ATM Kredi Kartı Borç Ödeme: Ücretsizdir.
 • Halkbank ATM Bakiye Sorgulama: Ücretsizdir.
 • Halkbank ATM Çeşitli Kurum ve Fatura Ödemeleri: Kurum veya işleme göre ücret alınmayabilir. Bazı kurumlarla yapılan anlaşma nedeniyle de fatura veya genel kurum ödemelerinde 5 TL’yi geçmeyecek şekilde işlem ücreti tahsil edilebilir.
 • Halkbank ATM Kartsız Para Yatırma: 0-1000 TL arasında 2 TL, 1.001-50.000 TL arasında 4 TL ve 50.000 TL üzeri kartsız para yatırma işlemlerinde 28,65 TL tutarında bir ücret tarafınızdan tahsil edilir.
 • Halkbank ATM EFT İşlem Ücretleri: Ücretsizdir.
 
Halkbank ATM işlem ücretleri 2022 yılı itibariyle yukarıdaki gibi tüketicilerin karşılarına çıkar. Söz konusu işlem ücretlerinin işlem türü ve boyutuna göre farklılık gösterebilir. İşlem sırasında Halkbank ATM’si tarafından işlem ücreti tarafınıza bildirilir ve işlem sonunda talep etmeniz durumunda işlem ücreti dair makbuz size iletilir. Halkbank ATM işlem ücretleri, yapılan işlemle birlikte ek olarak ATM’ye takdim edilmelidir. Örneğin; 100 TL’lik bir para yatırma veya transfer işleminde, 10 TL gibi bir tutar işlem ücreti ise ATM’ye 10 TL fazla yani, toplamda 110 TL’lik bir tutar verilmelidir.

Halkbank Ortak ATM İşlem Ücretleri 2022

Halkbank ortak ATM işlem ücretleri 2022 yılı genelinde, bir önceki yıla göre çok daha farklı bir hale bürünmüştür. Bunun nedeni ise Halkbank ve diğer kamu bankaları arasındaki anlaşmanın sona ermiş olmasıdır. Bilindiği üzere Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi bankaların ATM’lerinde, Halkbank müşterileri kendi kartları ile ücretsiz veya son derece düşük tutarlarda işlem yapabiliyorlardı ancak şu an için anlaşmanın sona ermiş olmasından ötürü Halkbank ortak ATM işlem ücretleri de değişiklik göstermiştir. 
Yeni dönemle birlikte Halkbank ortak ATM işlem ücretleri genel olarak şu şekilde tüketicilerin karşılarına çıkarlar:
 • Halkbank Ortak ATM Para Çekme: 1,04 TL’dir.
 • Halkbank Ortak ATM Para Yatırma: 1,04 TL’dir.
 • Halkbank Ortak ATM Kredi Kartı Borç Ödeme: 1,04 TL’dir.
 • Halkbank Ortak ATM Bakiye Görüntüleme: 0,27 TL’dir.
 • Halkbank Ortak ATM Kredi Kartı Borç Sorgulama: 0,27 TL’dir.
 • Halkbank Ortak ATM Kredi Kartı Limit Sorgulama: 0,27 TL’dir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler